Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát tervezünk és nem jön...

Babát tervezünk és nem jön össze. Elmentünk kivizsgáltatni magunkat és nincs baj. Ti ebben az esetben oltatnátok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk babát, de hiányzik a régi életünk is. Elmennék nyaralni de ahhoz kártya kell. Most járunk orvoshoz, és tanácstalan vagyok. Oltassunk, ne oltassunk? Ha igen melyikkel? Vagy függesszük fel pár hónapra? Légyszi adjatok tanácsot.

#Oltás, baba tervezés
2021. ápr. 29. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Én oltatnék, és ugyanúgy próbálkoznék utána, nem tartanék szünetet. Csak elővigyázatosságból javasolják, hogy legyen szünet, semmi rendellenesség nem ismert, hogy azt okozná az oltás, és ez nem is valószínű. Az oltást nem halasztanám, mert azzal azt kockázatatod, hogy pont terhesen elkapod, ami nem lenne jó vicc, főleg nem egy rég várt magzattal.
2021. ápr. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De melyikkel oltassak?
2021. ápr. 29. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Miből választhatsz? A Pfitzer/Modernával van a legtöbb tapasztalat ilyen téren. De valószínűleg bármelyik jó.
2021. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Már nincs megszabva, hogy hónapokat kell a vakcina után várni. Én tegnap kérdeztem a lombikos dokim (Kaáli intézet), hogy ha beadatom a vakcinát akkor mikor mehetünk. Be akarjuk adatni, mert egyre jobban azt mondják terhesekre nagyon veszélyes. Moderna/pfizer vakcináról beszéltünk. Azt mondta 2.oltás után kell várni 2 hetet, és utána mehetünk már nyugodtan.
2021. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk nem AstraZenecát kérnék, mert ott sokat kell várni a két oltás között (ami ugye mindenképp szünet, mert ha pont ott esel teherbe, nem kapod meg a másodikat).
2021. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen astrát semmi esetre se a sok várakozás miatt.

Nem tudom hogy várjak pfizer/ modernára vagy fogadjam el az elsőt amit lehet( astrán kívül)

Eddig nem tudtam mit tegyek. A dokim annyit mondott hogy a 2. Után két hónapig nincs kezelés.

2021. ápr. 29. 21:28
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Én a pfizer elsőt kaptam meg eddig, mert jeleztem a háziorvosomnak, hogy júliusban lombikot tervezünk. Így amikor legközelebb jött pfizer, akkor kaptam is belőle, mert mondta, hogy azután nem kell várni, most az az útmutatás. Persze intézetenként lehet élterő, de én úgy voltam vele, hogy inkább várok még akár két hónapot is, négy év után már nem számít. Sokkal rosszabb lenne, ha mondjuk koraterhesen belázasodnék, és elmenne a baba, ha már nagy nehezen sikerül.
2021. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!