Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség...

Terhességi cukorbetegség esetén mindenféle képen tartandó a pl. 160 grammos szénhidrát diéta? Vagy elegendő a diéta kompatibilis étkezés folytonos számolás nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon bosszant ez az egész. Terhességi diabéteszem van és az én orvosom egyáltalán nem javasolt szénhidrát számolós diétát. Csak annyit, hogy semmilyen fehér lisztes terméket, cukrot, cukrozott üdítő italokat és egyes gyümölcsöket nem ehetek. Illetve a napi zöldség fogyasztást növeljem. Az adagokat pedig úgy magyarázta hogy a tányér felén zöldség, egyik negyedén hús, másikon köret legyen.

Miután megtudtam, hogy terhességi diabéteszem van csatlakoztam néhány csoporthoz ahol ilyen problémával küzdő kismamák vannak, hogy egy kicsit jobban képben legyek. De ott szinte kivétel nélkül mindent számolnak. Gyors/lassú szénhidrát, minden étkezéshez a megadott mennyiség. Ez számomra egyszerűen agyrém és kivitelezhetetlen. Minden diabéteszes egy életen át számol minden falatot? Ez tényleg így kell legyen és az itteni dokik (Németország) más protokoll szerint "kezelik" a diabéteszeses kismamákat?



2021. ápr. 30. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Igen, így kell sajnos. Miszáj a lassú-gyors arányokat megtalálni, mindent számolni.
2021. ápr. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Egy idő után megtanulod, és könnyebb lesz, "ránézésre " tudod majd, mit ehetsz és mennyit. Muszáj tartani, mert neked és a babádnak is baja lehet.
2021. ápr. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

180g terhesen


Szerintem a dokid megpróbált egy tartható diétàt adni, a következő vérvételen pedig megnézi elég-e, ha nem akkor mehet a komolyabb.


Enyhe diabétesz esetén sokszor elég, ha elhagyod az általa javasoltakat..

2021. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3 igen, csak enyhén magasak az értékeim.
2021. ápr. 30. 21:16
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Sztem tartsd be pontosan. A terhesség alatt mindenképp, azert az nem olyan sok idő és a babáert megéri. Ha nem számod és nem méred a cukrod,mert ez is nagyon fontos, akkor nem tudod hogy is állsz. Es a gdm csak rosszabbodhat a terhesség előrehaladtával. 1-2 hét alatt bele lehet jönni, jobbakat ettem, és tudatosabban mint bármikor előtte. Megéri, próbáld meg.
2021. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Természetesen mérem a cukrom reggel ébredés után, evés előtt és 1 órával evés után is. Naplót vezetek, illetve ha valami megnyomja a cukrom fel jegyzem és legközelebb nem eszem.

Csak azt nem értem itt miért veszik akkor ennyire lazán.

2021. ápr. 30. 21:41
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

5ös vagyok.

Nem tudom. Orvosfüggő is. Nekem is csak annyit mondott a dokim h figyeljek oda, pedig bőven határérték felett voltam. Ezért magam jártam utána és csináltam, nem bántam meg. Masnak meg szigorúbbak.

Az jó ha méred a cukrod, de ha nem számolod mennyi ch-t eszel, egy étkezésre, akkor nem sok értelme van. Ha kevesebbet eszel és ugy jó az érték, az sem jó. Ha gyorsat eszel mikor lassút kéne, lehet az 1 órás értéked már jó, de előttemeg kiugrik, amiről nem is tudsz. Szóval érdemes odafigyelni mindenre.

2021. ápr. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Terhességi diabéteszem van, nem jött be a szénhidrát diéta, képtelen voltam annyit enni és a cukrom is magas volt mellette. Nem tartom a lassú és gyors félszívódást. Egységekre, kis és nagy étkezésre órákra bontva étkezem, mérem a cukrom mindennap és így tökéletes. Van tiltó listám, meg tanultam oda figyelni, így egész tűrhető, írj ha gondolod.

33hkm

2021. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
8-as és a ketont is nézed? Mert oké, hogy a cukrod jó, de terhesen nem lehet bizonyos ch alá menni, mert keton képződik és mérgezi a magzatot. Nem véletlen, hogy egy szint után már inzulint adnak és nem a ch-t csökkentik.
2021. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha vércukormérővel ilyen alaposan követed az eseményeket, és nem is lettek olyan rosszak az értékeid, akkor elég lesz azt betartanod, amit az orvos mondott. Ha romlanak a mért értékek, majd szigorítasz.
2021. máj. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!