Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyire tartja/tartotta...

Ki mennyire tartja/tartotta terhességi cukorbetegségnél az előírt szénhidrátmennyiséget?

Figyelt kérdés
Olyan szempontból, hogy ha valaki meglehetősen édesszájú és megeszik ritkán egy szelet sütit, az főbenjáró bűn és nagy veszély a babára?

2017. aug. 14. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Az elsőnél egyáltalán nem tartottam, a másodiknál csak az utolsó hónapban kellett volna, 3 hétig tartottam.

Egyébként nálam nem az volt a baj, hogy édesszájú vagyok és édesség nélkül nem tudok élni, hanem hogy olyan iszonyatosan 'válogatós' vagyok, hogy hánynom kell az "egészséges" ételektől, már a szaguktól is rosszul vagyok :S

2017. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Én egy hétig nagyjából tartottam. Nekem a mennyiseggel volt bajom folyamat éhesnek éreztem magamat. Aztán egy hét után kelett mennem vérbételre ott minden rendben volt. Ezt egy jó nagy palacsintázással ünnepeltem meg. utána próbáltam nagyon kevés édeset enni de az előírt szénhidrátmennyiséget már nem fogyeltem. Egyhétre rá is jó lett a vérvétel eredményem . Szóval onnantól csak arra figyeltem,hogy jó dolgokat egyek de persze néha becsúszott egy kis édesség is. Mikor megszületett a lányom vettek tőle kétszer is vért aznap de mindkétszer rendben volt az ő eredménye is.
2017. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
A dietetikus szerint igen. De a kérdés, hogy mi a ritka? Szerintem heti egy belefér. Én amúgy nem tartottam sehogy, de rólam ne vegyél példát, nekem nem ugrott meg a cukrom, csak mikor tényleg telezabáltam magam sütivel, akkor is csak 8-9-ig.
2017. aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Nekem kiirtak a 150gr ch dietat.. Utana a dietetikus kozolte h terhesen 160-170gr egyek.. De nem tartom cukrom ehgyonorra 4,5-5 kozott van. Multkor eves utan lett 8,3 de ott a diabetologia meres es eves kozt volt 20 perc.

Miota terhes vagyok 3kg hiztam.


23hkm

2017. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nekem elejétől kellett volna diétázni IR miatt, de nem bírtam tartani, akkor kezdtem el mikor már a terhelésem jelzett, hogy közeledek a max határhoz. Egyébként nem híztam semmit 17. hétig. Nem hánytam és sok sütit is ettem. Mikor rosszabb lett az eredmény akkor 3 hétig nagyon keményen tartottam a diétát, szép lett az eredményem is, utána nem tartottam tovább, de igyekeztem nem sok édeset enni. Majd már csak reggelizős kontrollra kellett mennem. Nekem 16. héttől havonta volt terhelésem.


Ba ugyan nagy lett, de genetika is játszik, mert párom és neki testvérei is nagy babák voltak. E miatt néztek nála cukrot első nap és szerencsére minden rendben a picivel.


Ilyenkor nem miattunk kell a cukorra figyelni, hanem a baba miatt, mert akár cukorbetegen is születhet. Érdemes megnézni egy terhelés előtt végig tartott diétával javulsz e és ha szépen, akkor utána majd meglátod. Nem kell számra pontosan tartani, elég, ha a bizonyos ételeket csak akkor eszed amikor lehet. pl gyümölcs csak délután... tejes cuccok is... minimalizáld a cukrokat, heti egy vagy két kisebb süti vagy egy fagyi azért belefér. Babádra gondolj és akkor könnyebb tartani a dolgokat :)


Az meg, hogy ki mennyit hízik... van aki diéta mellett is 15öt... van aki meg semennyit.. mondjuk ez a diéta nem is azért van :D


Jó egészséget!

2017. aug. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Még annyit kérdeznék, hogy akik írtátok hogy nem, vagy csak módjával tartottátok a diétát és már megszületett a baba, végül nagyobb súllyal született? Volt bármi gond?

2017. aug. 15. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok,

A lányom 38+5ön 3320g 52cm, a fiamat a kiírt napon indították (pont a gdm miatt), ő 3650g és 54cm volt. Nézték különböző időközönként a vércukor szintjüket, mindegyik érték tökéletes volt, makk egészségesen születtek

2017. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(Az elsővel 6, a másodikkal 9kg-ot híztam egyébként - #1)
2017. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lett, 3 kilóval született.
2017. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5ös vagyok


Baja nem lett, de nagy baba lett. 4160g 55cm

De nálunk genetikai, mert párom 4,5kilós volt, és 3 tesója is mind 4 kiló felett (persze felnőttként mindegyik egy piszkafa XD )

2017. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!