Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tüneteid voltak terhess...

Milyen tüneteid voltak terhességi cukorral?

Figyelt kérdés
Mielőtt kiderült, vagy amíg nem állt be a kezelés hatása?

2021. jan. 25. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Semmilyen. Ezért olyan alattomos betegség, mert te nem érzel semmit, de a gyerek szenved
2021. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyenek az értékeid?
2021. jan. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen
2021. jan. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Égvilágon semmilyen. A legnagyobb sokk volt, hogy nincs rendben. Se hajlamosító tényező, se családi halmozódás. Annak ellenére jótt elő, hogy vékony, sportos, egészséges voltam és utáltam a cukrot, eleve kevés szénhidrátot fogyasztottam.
2021. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még nincsenek "értékeim" (16. hét). De nyáron csak úgy magánba csináltattam egy terhelésest és ott jó cukor mellett az inzulinértékek kicsit el voltak tolódva. Ugyan az, aki javasolta, szólt, hogy ez lehet, de ne ijedjek meg, mert nem a hasnyálmirigy (inzulin) problémájára utal. Viszont most az elmúlt hónapokban meghájasodott a derekam/hasam/fenekem és megijedtem, hogy mégis baj lehet az inzulinnal. A kezdő súlyomhoz képest már 5 kg feljött, félek hogy nem a baba miatt. Érdemes lehet megint csinálni egy soron kívüli terhelést?
2021. jan. 26. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk van cukros a családban (nagymama). Testvérem vékony, ő előbb volt terhes, szintén semmi tünete nem volt, csak a terhelésnél jött ki (alsó határértéken volt a 2 órás cukra). Onnantól szigorú diéta kellett neki, és most szülés után még 21 hónappal is megmaradt a cukra. Én túlsúlyos vagyok, mikor terhes lettem, a testvérem példájából kiindulva a kezdetektől mértem otthon a vércukrom, de szerencsére mindig normális volt, a terhelésem is jó lett.

Ebből is látszik, hogy ez genetika kérdése. Viszont nekem meg a vérnyomásom lett magas a végére. 🤷‍♀️

2021. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: szerintem nem kell soron kívüli terhelés, ha van lehetőséged, akkor mérd otthon magadnak, vagy szimplán tartsd diétát/figyelj az étkezésre. Abból baj nem lehet. :)
2021. jan. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy is lehet mérni, hogy nem tartok speciális étrendet, csak ahogy eddig is? Vagy mindenképp csak pontos diéta mellett van értelme mérni? Egyszer már nekikezdtem egy ilyen diétának megelőzési céllal, de teljesen felborult az emésztésem.
2021. jan. 27. 23:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem annyi volt a terhelés elött, ha megettem egy szelet cukrászsütit colával, szédültem egy picit, felszaladt rendesen a cukrom, de akkor nem foglalkoztam még vele, a terhelés után persze nem sütiztem már, szigoru diétát tartottam.

De mondjuk amikor leesett a cukrom abból semmit nem éreztem, de ha fel ment gyorasan, azt igen.

2021. jan. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6-7# vagyok

Az a jó, ha a szokásos, mindennapi étkezésed mellett méred. Ha tudod tartani a diétát, akkor mérheted azzal. Igazából az a lényeg, annak van értelme, ha az általános étkezésed melletti cukrodat követed nyomon.

2021. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!