Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyerek vállalás és oltás?...

Gyerek vállalás és oltás? Kinek mit mondtak? Ma kicsit ellentétes dologba ütköztem...

Figyelt kérdés
Babat tervezünk mar probalkozunk pár hónapja. Kórházi dolgozo ismerősömmel beszéltem, ő ajánlotta oltassam be magam, meg is kaptam az első oltast 4 hete az elsőnel is be x tem hogy 2 hónapon belül babát szeretnék, ra is kérdeztem, azt mondták semmi gond ez kapható. Na ma mentem a második oltasra ahol nem akarták beadni, mert lehet terhes vagyok, ugye be xtem szintén ugyan azt ( jovoheten kell tesztelnem) és közölték hogy ha nem akkor se próbálkozzunk 2 hónapig és ott veszekedett velem a nő. Mondtam neki direkt rá kérdeztem az elsőnél azt mondták nyugodtan semmi gond nem lesz. Valakinek valami infó?

2021. jún. 23. 19:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
Akik azt írtátok, hogy kaptatok oltást teherbeesés előtt, melyik fajtát kaptátok?
2021. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%
#8 vagyok, én pfizert kaptam
2021. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
En is pfizert kaptam. Azt mondták ezzel nem lehet gond és nem is kell várni... ma meg hát na...
2021. jún. 23. 21:14
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy az orvosi felelősséget felemásan veszik figyelembe. Ha beolt, és kiderül, hogy 0,0001%-ban fejlődési rendellenességet okoz, a te babád meg pont beteg, akkor rögtön az orvost hibáztatjuk. Ha nem olt be, teherbe esel, megbetegszel és emiatt lesz mondjuk koraszülött vagy oxigénhiányos sérült a baba, arról meg nem az orvos tehet.


Holott amikor valaki úgy dönt, hogy inkább nem oltatja be magát, akkor egyúttal úgy dönt, hogy az oltás kockázata helyett inkább a megfertőződés kockázatát választja. Mindkettőnek megvan a maga kockázata, és mérlegelni kell, melyik a kisebb. Nem kéne az "inkább nem csinálok semmit" opciót indokolatlanul előnyben részesíteni.

2021. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

Én eleve azt x-eltem, hogy nem tervezek 2 hónapon belül terhességet, mert gondoltam azért van ott a kérdés, mert nem ajánlott. És ha nem ajánlott, akkor várok. (Június 4-én kaptam a második Pfizert.)

De azért oltás után megkérdeztem egy ott lévő nőt (szerintem ő asszisztens volt, nem orvos, de végül is mindegy), hogy ezek szerint még mindig az az előírás, hogy ennyit várni kell? Mert én úgy tudtam, már nem kell, de persze kivárom, ha arról van szó, nem kockáztatnék feleslegesen.

Ő is azt mondta, hogy inkább várjam ki a két hónapot a teherbeeséssel, és azt állította, még mindig ez a protokoll. Nem olyan nagy probléma, kivárom, én is kicsit nyugodtabb vagyok így.


Nem is emlékszem, hol olvastam azt, hogy nem kell várni, de nem volt olyan komoly forrás. Amikor tényleg változnak a protokollok, az ilyen nagyobb változásokat le szokták hozni a híroldalak is (ahogy azt is lehozták, hogy a terhesek már megkaphatják a 2. oltást is). Ott még nem találkoztam vele, hogy megszüntették volna ezt az ajánlást. De lehet, hogy külföldön valahol már másképp van, vagy az eddigi tanulmányok, tapasztalatok arra mutatnak, hogy nincs különösebb kockázata az oltás utáni/melletti teherbeesésnek. Nem tudom.

2021. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%

15, addig élt az az ajánlás, amíg nem kezdtek el terheseket is oltani.

Ha végig gondolod, logikusan semmi értelme egy ilyen figyelmeztetésnek, ha közben konkrétan terheseknek biztonságos. Miért is ártana a próbálkozás és esetleges fogantatás időszakában?

2021. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Én ma kaptam meg a 2.oltást,és augusztusig várunk,biztos ami biztos alapon,igy vagyunk nyugodtan

Megkérdeztem ma is,azt mondták lehet ugyanugy probálkozni...


Én szeptemberben átestem a covidon...senkinek nem kívánom...most is elkap a sirás,nagyoon rossz volt

A gyermekemmel,aki 13 hónapos volt,egy percet sem tudtam lenni...napról napra rosszabbul voltam,bekerültem a kórházba...

2 hetet voltam bent

1 hónapig ki voltam,alig éltem,legyengültem nagyon

Örülök,hogy most itt nektek tudok írni,hálás vagyok az orvosoknak,mindenkinek,aki segített nekem akkor

Minden hónapban néztük az ellenanyag szintemet,és mostanra értékhatár alatt volt,azért kértem az oltást májusban


Igy vagyok nyugodtan...

2021. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
51%

15 szerintem egyébként nem a fogantatás vagy magzatra gyakorolt hatás miatt mondjak. Ilyet nem mutattak ki eddig sehol a világon. Sokkal inkább a ritka de súlyos mellékhatások miatt.

Mint pl a szív izom gyulladás, vérnyomás problémák, pulzus gondok, nyirokcsomo gondok, ciklus felborulása, autoimmun betegségek felerősödése, vérrögök stb. Terheseket nem nagyon tudnak kezelni, ha beüt valamelyik és gyógyszer kell. Vagy ne adj isten műtét. És ezek a súlyosabb mellékhatások ugye a 2. hónap után elvileg már nem jelentkeznek.

2021. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"Terheseket nem nagyon tudnak kezelni, ha beüt valamelyik és gyógyszer kell."


De terheseket oltanak!

2021. jún. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%

Miért ne tudnák kezelni a terheseket?

Ha valami életveszélyes dolog történik, akkor beadnak mindent és műtenek ha kell.

A magzat lehet h elmegy, de attól még nem hagynak kezeletlenül egy terhes nőt.

2021. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!