Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kezeljem a kisteso temat?

Hogyan kezeljem a kisteso temat?

Figyelt kérdés

En nem szulnek meg egyszer. A kicsi most lesz 2 eves. Elvezem, hogy mar valamilyen szinten onallo, jut mellette idom szinte mindenre es nem kell megszakadnom sem ( nyilvan, amikor par honapos volt, szaladt a haz...).


Paromnak a terhesseg elott es utan is mondtam, hogy ennyi, ossza be, megegyszer tuti nem szulok. Ugy tunt, el is fogadta.


Nemreg voltunk anyoseknal. Apos szokas szerint imad mindenre rakerdezni. Valahogy raterelodott a szo parom hugara, akinel most jon a masodik pici, aki lany lesz. Kerdezte is apos, hogy mikor jon nalunk a masodik, mert milyen jo lenne, ha vegre nekunk is lenne egy kislanyok (nem, nem utottem meg). Parom annyit valaszolt, hogy o szeretne, de sajnos nem rajta mulik. Itt volt egy kis kino csend. Mikor jottunk haza, faggattam, hogy ezt megis mire veljem. Azt mondta, hogy o nagyon vagyik meg egy gyerekre es ez ellen nem tud mit tenni. Nem akar elhagyni minket, meg sem fordult a fejeben, de sajnalja, hogy nem lehet meg egy gyerek.


Lattam rajta, hogy eleg szomoru lett. Amikor hazaertunk, kiment a kicsivel a kozeli jatszoterre, es mondta, hogy ne menjek veluk, kicsit kiszellozteti a fejet.

Anyukammal beszeltem, szerinte majd idovel alabb hagy a paromban ez a kesztetes, csak ido kell hozza.


30/N


2021. aug. 16. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Vagy nem... baratnőméknél is így volt. Aztán válas lett a vége, mert apuka nem tudott beletörődni, hogy csak 1 gyerek lett.


Vagy beletörődik, vagy nem

Az egy dolog, hogy most azt mondja, nem hagy el emiatt...

2021. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy te engedsz vagy ő. Ez a kettőtök dolga.
2021. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
Mi is hasonlóan vagyunk. Másfél éves a lányom, de én nagyon sok szempontból döntöttem úgy, hogy nem lesz több: klímaváltozás, egy pici gyerekszoba van, nem férne el, plusz nekem is az, hogy egyre önállóbb, egyre több időm van újra önmagam lenni, meg terhes sem akarok lenni, attól is félek hogy mi lenne ha komplikációk lennének stb. Férjem szeretett volna többet, de sokszor volt téma és mindig arra jutunk hogy jó, semmiképpen nem lesz. Azt meg nem tudom megérteni, hogy ezért miért hagyná el valaki a feleségét? Keres mást aki szül neki még egyet egy másik családba, úgy, hogy a sajátját tönkretette?
2021. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon vágyik még egyre, elvégre nem neki kell végigcsinálni a terhességet, megszülni, otthon maradni vele az első években stb. Én világéletemben 3 babát szerettem volna, de olyan problémás most az első várandósságom, hogy nem mondom, hogy nem gondolkodom el rajta, hogy elég ez az egy is.


Nem tudom mi lehet az a kompromisszum, ami mindkettőtöknek megfelel, de jó lenne, ha látná, hogy nem annyira rózsaszín köd az egész és ahelyett, hogy duzzogva elvonul nyitott lenne a nyílt, értelmes kommunikációra.

2021. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgessetek sokat a témáról, de ne úgy, hogy de márpedig lesz kontra márpedig nem lesz tesó.

Lehet, hogy alábbhagy benne a késztetés, de lehet hogy nem. Lehet, hogy idővel te is akarsz majd mégegy gyereket, de lehet hogy nem.

Vagy tényleg meggondolja magát valamelyikőtök vagy valaki örök életre csalódott lesz. Aztán vagy elváltok vagy nem.

Sose lehet tudni.

2021. aug. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Hat nalunk ugyan ez van. 3eves lesz en tovabbra is hajthatatlan vagyok. Amig az en testem en szulom meg en vagyok vele itthon en kelek ejjel en megyek reszmunkidobe h megoljuk en megyek tappenzre en intezem igazabol addig felolem a feje tetejen is allhat. Persze sajnalom valahol de akit szeretsz arra nem eroltethetsz ra egy ilyen felelosegteljes dologot amit o nem akar. Nalunk ugy tunik elfogadta de tudom h vagyna belul meg egyre
2021. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Örökbe is fogadhattok. Akkor nem kéne szülnöd, de lenne még egy gyerek, amire vágyik.
2021. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Én felvetettem a férjemnek hogy akkor ő marad most itthon a lányunkkal (1, 5 éves) én visszamegyek dolgozni.

Próbálja ki h milyen. Ha flottul megy minden egy fél évig, akkor bevállalom a tesót.

De persze vele is ő marad majd itthon 1 éves kora után.

Hát ez már annyira nem tetszett neki.

Én pedig azért nem szakadok meg (úgy hogy egyenlőre nem vágyok másik gyerekre) hogy ő szombat du megmutassa a játszón h milyen fasz@ apuka

2021. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Megmondanám neki hogy oké, megszülöm, de fél éves korától ő marad itthon a két gyerekkel, én megyek vissza dolgozni.(ezt ügyvéd előtt szerződésbe is foglalnám) Ha megszegi komoly kártérítés neked.


Kedvcsinálóként pár napra hagyd egyedül a gyerekkel, úgy hogy ne kérhessen segítséget senkitől, neki kelljen megoldani mondjuk 3-4 napot 0/24ben egyedül.

2021. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Mindenki úgy pontozgat lefelé, mintha kötelező lenne több gyereket vállalni... Szánalmasak vagytok. Inkább örülnétek, hogy vannak emberek, akik felismerik a korlátaikat, és nem a semmire szülnek.
2021. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!