Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kezeljem a kisteso temat?

Hogyan kezeljem a kisteso temat?

Figyelt kérdés

En nem szulnek meg egyszer. A kicsi most lesz 2 eves. Elvezem, hogy mar valamilyen szinten onallo, jut mellette idom szinte mindenre es nem kell megszakadnom sem ( nyilvan, amikor par honapos volt, szaladt a haz...).


Paromnak a terhesseg elott es utan is mondtam, hogy ennyi, ossza be, megegyszer tuti nem szulok. Ugy tunt, el is fogadta.


Nemreg voltunk anyoseknal. Apos szokas szerint imad mindenre rakerdezni. Valahogy raterelodott a szo parom hugara, akinel most jon a masodik pici, aki lany lesz. Kerdezte is apos, hogy mikor jon nalunk a masodik, mert milyen jo lenne, ha vegre nekunk is lenne egy kislanyok (nem, nem utottem meg). Parom annyit valaszolt, hogy o szeretne, de sajnos nem rajta mulik. Itt volt egy kis kino csend. Mikor jottunk haza, faggattam, hogy ezt megis mire veljem. Azt mondta, hogy o nagyon vagyik meg egy gyerekre es ez ellen nem tud mit tenni. Nem akar elhagyni minket, meg sem fordult a fejeben, de sajnalja, hogy nem lehet meg egy gyerek.


Lattam rajta, hogy eleg szomoru lett. Amikor hazaertunk, kiment a kicsivel a kozeli jatszoterre, es mondta, hogy ne menjek veluk, kicsit kiszellozteti a fejet.

Anyukammal beszeltem, szerinte majd idovel alabb hagy a paromban ez a kesztetes, csak ido kell hozza.


30/N


2021. aug. 16. 14:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Friss élményeim a témában. Múlt héten láttam kis korkülönbséges tesós Anyukákat a játszótéren, minden tiszteletem az övék! Az egyikőjük idegösszeomlást kapott a nagyobb gyerekre kevés idő jut, nevelési problémák, féltékenység stb, a Picivel ugye alig alszanak éjszaka, semmi segítsége. Másik Anyuka hasonlóan semmi segítség, türelmes volt de mesélte mennyi a gond, egyszerre enne a pici és a kicsi. A síró Anyukát főleg nagyon sajnáltam, próbáltam lelket önteni belé.


Ma ugyanitt másik Anyuka a nagyobbikal játszik a homokozóban, szép ruhában, smink, frizura, közben Nagymama kiveszi a síró babát a kistesót a kocsiból, a padra leül megnyugtatja, később szoptatás időben indulnak haza.


Bocsánat, hogy leírom, de hatalmas volt a különbség, ha gondolod beszélgetés indítónak is érdekes téma lehet.

De én is azt gondolom hogy minden más is abszolút érthető indok, a komplikáció a baba érkezésekor, ha fejlesztés kell,külön programok a gyerekeknek hiszen más korosztály, ha nincs segítség akkor mindent megoldani a szülőknek, rossz testvéri kapcsolat is lehet, otthon konfliktusok, a feltöltődés, nyaralás,mozgás hiánya egy ideig stb, amik jól is alakulhatnak ugyan de ki tudja, jobb átgondolni és mérlegelni mindenkinek mit vállal, mi az amire igazán vágynak a szülők is.

2021. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
11es, ja milyen szuper, még egy nő aki a nagymamának szül. Nagy gratula neki. Mindenki annyi gyereket vállaljon amennyivel KETTEN A FÉRJÉVEL boldogulnak, ne sózza senki más nyakába.
2021. aug. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Egyebkent rengeteget besegit a parom, sokszor ejszakazott is. Egy szo nelkul atvette mindig a kicsit, ha pihenni akartam.


Gyedre nem menne, errol mar tobbazor beszeltunk.


Itt igazabol csak a sajat kenyelmemet szem elott tartva mondom azt, hogy nem akarok kistesot. Nyilvan ez hulyen hangzik, meg tobb gyereket bevallalni sem kotelezo, de ertitek...


Tegnap este bocsanatot kert, hogy ugy viselkedett, ahogy. Sokat beszelgettunk rola utana, es mintha realizalodott volna benne, hogy miert nem szeret.

2021. aug. 17. 05:21
 14/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem vállalná a gyed-et akkor pofa szépen alapállásba és fogadja el amit te akarsz.
2021. aug. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
56%

A lényeg hogy sikerült megbeszélnetek a dolgot.

Egyáltalán nem kell amiatt rosszul érezned magad mert nem akarsz több gyereket. Bármi is az indok (rossz szülés élmény, a "szabadságod" féltése.)

Azzal se lett volna gond ha egyáltalán nem szerettél volna gyereket.

2021. aug. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
93%
Elfogadja a döntésed, de attól még lehet szomorú. Szerintem itt neki igazából nem is volt miért bocsánatot kérni. Felzaklatta a kérdés, meg az, hogy a tesójának lesz még. Ettől nem lesz rossz ember szerintem.
2021. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet annyi különbséggel, hogy a mi lányunk még csak most 5 hónapos. Illetve a terhességem előtt én is 2 gyereket akartam. De aztán valami megváltozott bennem, de én sem tudom, hogy miért. A terhességem végig problémamentes volt, a szülés is, nagyon hamar fel is épültem a császárból. A kislányunk meg egy angyal, 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, napközben is alig van hiszti. Szóval nincs semmi oka annak, hogy miért gondoltam meg magam. Egyszerűen csak azt érzem, hogy nem akarom ezt az egészet előről kezdeni. Meg azt sem akarom, hogy a kislányomra kevesebb időm és figyelem jusson egy új baba miatt. Nekem nem volt túl szoros kapcsolatom a szüleimmel, de most szeretném, ha Ritussal az lenne. A férjem viszont nagyon erőlteti, hogy ő akar majd még egy fiút is. De hát könyörgöm, senki nem garantálja, hogy a második majd fiú lesz, és akkor mi lesz, addig szüljek, míg be nem sikerül egy fiú is, mondjuk 6.-ra? Egyelőre még nem éleződött ki a konfliktus, mivel értelemszerűen a férjem sem most azonnal gondolta, hogy fogjunk bele a második baba-projektbe, de én biztosan tudom, hogy nem fogom meggondolni magam. Most a teherbeeséstől kezdve napjainkig egész egyszerűen minden tökéletesen alakult és nagyon szerencsések vagyunk, hogy ennyire könnyen ment minden. Ennél csak rosszabbul alakulhatna egy új terhesség, és én egyszerűen nem akarom ezt kockáztatni.
2021. szept. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!