Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnátok gyereket a helyzet...

Vállalnátok gyereket a helyzetemben?

Figyelt kérdés
A férjem nagyon szeretne már kisbabát, ő 31 éves, én pedig 26. Én is vágyom rá, de novemberben lesz még egy fontos szakvizsgám, amit le kell tennem. Mindkettőnknek van jó bevétele, autónk, de házunk/lakásunk nincs még. Egy részem belevágna, a másik várna még egy fél évet-évet, hogy igazán megtaláljam magam a szakterületemen, és nyugodtan mehessek el babázni, tudva, hogy lesz hová visszatérni, nem ködös a jövő szakmai szempontból. Szerintetek ez mennyire fontos? Lehet, hogy inkább spontánabbnak kellene lennem? Meg mi van, ha össze se jön a baba évekig, ilyenről is csomót hallani. Lehet, hogy jobb korábban elkezdeni próbálkozni? Aki gyereke(ke)t vállalt, mekkora áldozat ez a munkád szempontjából? Azt hiszem, egyelőre ezt nem látom át.
2021. szept. 4. 09:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
17%

Befejeztem a sulit, 24 évesen elhelyezkedtem egy irodában. 26 voltam, mikor elhatároztuk a gyereket, egyből terhes is lettem. Kb felidős terhes voltam, a cég becsődölt. Meg szerencsém volt, a csed/gyed meglett. Hiába dolgoztam le 2 évet, tavasszal mennék vissza dolgozni, nincs hova. És hiába az a 2 év, mindenhol 5 évet kérnek kb...

Nekem nem volt opció a késöbb szülés, így is későnek éreztem.

Autónk volt mind a kettőnknek, házat most vettünk a nyáron.


Én nagyon nem bántam meg, hogy így tettem, most sem csinálnám másképp.

2021. szept. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedben 2 évet még dolgoznék mielőtt belekezdek.
2021. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy voltam vele,hogy gyerekvállalás szempontjából nekem nem fér bele a spontaneitás, tudatosan tervezzünk családot,ne ahogy esik úgy puffan alapon. Igen,bármi lehet,becsődölhet a cég ésatöbbi ,akkor alkalmazkodik az ember és újratervez ,de jobb csökkenteni a kockázatokat és az a fél-1 év 26 éves nőként semmit nem oszt,nem szoroz.
2021. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Dolgoznék egy évet minimum, utána mennék.
2021. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%
Én azt javaslom, hogy tedd le a szakvizsgád és dolgozz legalább egy évet, hogy aztán csedre-gyedre jogusult legyél, mert ha az nincs akkor aztán tényleg anyagilag kiszolgáltatott leszel. Nekem és a férjemnek is stabil, évek óta fennálló munkaviszonyunk van de amikor megszületett a lányunk, akkor még albérletben laktunk. Most vettünk saját házat. Engem szerencsére nagyon várnak vissza a munkahelyemre, pár hónap és megy a gyerek bölcsibe én meg vissza dolgozni. A szociális kapcsolataimat valóban megtépázta egy kicsit, hiszen napközben, amikor én "ráérek", akkor mindenki dolgozik. Este, amikor ők érnek rá, akkor meg már fürdetés és fektetés van. Ehez azért szükség van egy partnerre aki ugyanúgy kiveszi ezekből a részét, hogy te is ki tudj kapcsolódni néha.
2021. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%

Ui


Ha pedig rendes ( nem jól keresel, habem bejelentett stb) munkád van és nem a szakterületeden dolgozol, akkor belevágnék a szakvizsga előtt picivel.. hogy nehogy első sikeres hónap legyen hányingerre a vizsgán

2021. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

Milyen szakvizsga? Orvos vagy? Mert akkor nem lenne gondod azzal, hogy a gyerek után találsz-e állást.

Plusz ugye az is számításba jöhet, hogy a gyerek apja megy gyed-re, vagy hogy hívják ezt mostanában. A gyereknek mindegy lenne, leszámítva ugye az anyatejet, de az se biztos, hogy tudsz szoptatni.

2021. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
64%

Ezt neked kell érezned. Én ebben a korban még friss kapcsolatban voltam, pályakezdőként és bár a kisördög mondogatta a fülembe, hogy ketyeg a biológiai óra, nem tudtam volna elképzelni magam egy babával. Szép karriert építettem 5-6 év alatt és csak egy éve érzem azt őszintén, hogy mostmár nem áldozat mindezt ott hagyni néhány évre, nem rettegek, hogy mi lesz utána, mert tudom, hogy mindig "lesz helyem".

Eljött a nyugalom a lelkemben, ha a családalapítás jut eszembe és én ezt vártam.

2021. szept. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagyon jó és elgondolkodtató dolgokat írtatok. Év végéig még mindenképpen napoljuk ezt a kérdést. Sokat tanultam a jótanácsokból!
2021. szept. 7. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!