Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevállalnátok a második...

Bevállalnátok a második várandósságot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 2,5 éves lányom, szeretnénk neki kistesót. Megbeszéltük, hogy próbálkozunk, de a rossz élmények miatt félek (rettegek) a terhességtől. A párom rám bízta a döntést, hogy bele vágjunk-e a projectbe, hisz nekem kell érezni, hogy képes vagyok-e rá. Vágyok rá, de félek. Ma pozitív az ovu teszt. Egyik részem izgatott, hogy itt az idő, másik pedig hogy hú, soha többet. Ti megpróbálnátok a helyemben a kistesót, vagy ezt már nem szabad eröltetni?

2021. okt. 29. 08:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésélményem annyira szörnyű volt, hogy Én akkor azt mondtam, hogy soha többet.

Mi is nagyon szerettünk volt tesót, alapból 2-3 gyerek volt a terv.

Egy idő után a férjem már eléggé szeretett volna tesót, így aztán beadtam a derekam azzal, hogyha jönni szeretne, akkor jöjjön :)

21. hetes terhes vagyok, és nagyon meglepődtem még én is, de nem félek! :)

Lehet, hogy a szülés megint irgalmatlan rossz élmény lesz, de az utána lévő időszak kárpótol mindenért :)

2021. okt. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, jól esett olvasni :) Könnyű, gyors szülést kívánok!
2021. okt. 29. 08:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm, bízom a legjobbakban :D

Nektek pedig sok sikert, alakuljon minden úgy, ahogy szeretnéd/nétek:)

2021. okt. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első nekem is rossz élmény volt,rengeteg nyűggel. 2 éves volt a fiunk, mikor rászántuk magunkat a következőre. Aztán 2 missed ab műtét és egészségügyi gondok után már csak azt kívántam, bárcsak sikerülne. 2 év után most 30 hetesen elmondhatom, hogy sikerült, és eddig teljesen problémamentes terhességem van. Mondtam is, ha tudtam volna, hogy ilyen terhesség is lehet, 3at tervezek. Valószínűleg már nem fogok...de nem a mostani babavárás miatt, az biztos. Ha megbánnád, hogy nincs 2. gyerek, mindenképp vágj bele.
2021. okt. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt, a rossz élménytől való félelem mi kár lenne elszalasztani a lehetőséget. Mármint, ha egyébként akartok mégegy gyereket.
2021. okt. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első nekem is nehéz volt. Végighánytam, az első 18 hétben még a víz sem maradt meg bennem. A szülésem sem volt egy álom. Én is akkor azt mondtam, hogy nem lesz több. 3 éves volt a nagy, mikor azt mondtam, oké. A második terhességem álom volt az elsőhöz képest, szinte sosem hánytam, és a szülés is hipp-hopp ment.
2021. okt. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél éves a fiam. A szülés után megfogadtam, egyke marad. Én ezt mégegyszer biztos nem...

1 éves volt mikor újra belevágtunk. Egy babát elvesztettünk. Most 1 hónapos a hugi.

Fiammal a terhességet észre sem vettem. Nem volt terhes 1 pillanatig dem. Csak a szülés volt katasztrófa.

Most a hugival a 9 hónapot végigszenvedtem. 7x véreztem, a vérnyomásom a béka segge alatt 9hónapig, emiatt folyton szédültem, rosszul voltam. A végére iszonyú görcsök, derékfájás... és mellette ott a 2évesem akitől pihenni nem tudtam. Segítségem nem volt. Elmondani nem tudom, hogy vartam a szülést. Maga a szülés viszont egy álom volt. Beavatkozás nélkül 3 óra alatt meglett, gátvédelemmel.


Az első hónapunk eddig kihívás volt. A nagy folyamat féltékeny, a kicsi matrica baba. Segítségem most sincs.


Napra 2 és fél év lett köztük, ami szerintem így hogy már benne vagyunk rohadt kevés.



De egyszer csak felnőnek, addig pedig igyekszünk a maximumot kihozni

2021. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen rossz élményeid voltak. Én extrém koraszülés miatt vesztettem el az egyébként egészséges gyerekem. Nem volt kérdés, hogy szeretnénk újra babát vállalni. Igaz, hogy lelkileg nehéz volt és nagyon féltem, hogy őt is elveszítjük de szerencsére minden rendben volt. De pl egy terhességi toxémia, hellp szindróma vagy ehhez hasonló súlyosabb problémák után nem biztos, hogy újra belevágnék.
2021. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Èn ugyanìgy vagyok...fiam most lesz 1 èves ès gyakran eszembe jut már a tesò, ahogy a fèrjemnek is, mi is 2 gyereket szeretnènk kb 2-3 èv külömbsèggel..de szörnyű szülèsem volt.. a terhessèg, vajúdás is szuperul ment, de a kitolás nem ment, beszorult, vákum lett, majd fel sem sìrt, èn sok vèrt vesztettem, elájultam... :( szerencsère egy hős a babám, semmi baja, hamar összeszedtük magunkat, akkor azt mondtam soha többet... Mai napig nem tudom mièrt nem tudott megszületni, èn rontottam el vagy hozzám kèpest nagy baba volt, elakadt...senki sem magyarázta meg, s rettegek, hogy újra bekövetkezne valami hasonlò...
2021. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ennyien megosztottátok a történeteiteket! Innen látszik, hogy mindenkinek a saját keresztje a legnehezebb, mert szerencsére velem ilyen szörnyűségek nem történtek, mint amiket itt olvastam. Nekem úgy volt nehéz terhesség, hogy sok volt a hányás, sokat fájt a derekam, szinte végig teljesen be volt dugulva az orrom, sokat fulladtam, sok pánikrohamom volt emiatt és nagyon keveset tudtam csak aludni ezek miatt,azt is csak körülbelül végkimerültségemben ülve egy keveset. 42 hétre szültem, indították, 26 órát vajúdtam feleslegesen, mert császár lett végül. Arról sincsenek igazán szép élményeim, ahogy hányás közben kikönyöklik belőlem a gyereket pár tucat orvostangallgató szeme láttára és a felépülés is nehezen ment. Nekünk sincs segítség és elég döcögős volt egyedül ez a 2,5 év, de ha leteszek a kistesóról, azt érzem, hogy meg fogom bánni később. Egyébként kereknek érzem a világot, de valószínű hogy ez emiatt van, mert nemrég álltam vissza munkába és most kicsit megkönnyebbültem, fellélegeztem, mert nagyon beszippantott ez a mondhatni egyedülálló anyukaként való gondoskodás a lányomról. De mellette imádtam minden percét, mert szerettem ezt az időszakot, csak nagyon nehéz volt szellemileg és fizikailag is is így összességében. Ezért vagyok összezavarodva, hogy mit tegyek. Ha azt mondom magamnak, hogy ez így kerek, legyek hálás mindazért, hogy megadatott már nekem egy egészséges gyerek és ne kockáztassak tovább, akkor azt érzem, hogy az a rossz döntés. Ha pedig arrafele hajlok, hogy menni fog, meg tudom csinálni, akkor meg állandóan beüt a pánik, hogy nem vagyok rá képes.
2021. okt. 29. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!