Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ilyen helyzetben bevállalná...

Ti ilyen helyzetben bevállalnátok kistesot?

Figyelt kérdés
Albérlet,férj jövedelme 130 kézhez,anya kb. 180,nem tudom mennyi abbol a gyed)egy gyerek már van....hitel nincs.vidék,nagyvárosban.(nem rolam van szó)
2020. jan. 17. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem rólad van szó, ne foglalkozz vele, semmi közöd hozzá.
2020. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Majd eldöntik! Nem a te dolgod ezen agyalni!
2020. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Mit dolgozik a férj ilyen kevés pénzért?

Ha anya elmegy Gyedre alig marad a bevételéből 4 főre.

2020. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Valóban nem a te dolgod, de vélemenyt kértél.

Hitel nincs. És albérlet?

Az apa 130, az anya 180 bruttó vagy nettó? Ha bruttó, akkor 100 körül van a GYED. Ha csak az átlag rezsit nézzük, legyen mondjuk 40 ezer mindennel. Autó van? Kert? Haszonállatok? Mert ha a 190 megmarad a rezsin felül, akkor éppen meg lehet élni, de biztosan nem aranyélettel. Nekem például egyedül 60 ezer a kajám egy hónapban, a férjemé is minimum. És biztosan nem ennék zsíros kenyeret csak azért, hogy legyen második gyerek. Ha a gyerek tápszeres lesz, vagy beteges, speciális fejlesztés kell neki, elromlik valami a házban, a mosógép vagy a bojler máris 100 ezres tétel. Mi most például inverteres légkondit szereltetünk be későbbi spórolás gyanánt. Csak az 250 ezer. Oké, ez nem létszükséglet, de soha ne legyen semmilyük, csak a gyerek? Mert 230 ezerből szinte csak vegetálni lehet. Ha félretéve nincs legalább félmillió vészhelyzetre, akkor én biztosan nem vállalnám be. A szeretet nem elég.

2020. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

4, haszonállatuk biztos nem lesz nagyvárosban 😂


Nem. Ez borzasztóan kevés.

Hitelük nincs, csak feltehetően többe kerülő albérletük. Hitellel terhelt saját lakással sokkal jobb helyzetben lennének.

"Vidéki" nagyvárosokban mostanság 80-100 alatt nem kapsz albit (+rezsi).

Azt mondod, jelenleg gyeden van. Akkor ugyan nem lesz kevesebb a nőé, de annyival sokkal több sem, csak átmenetileg a "nagy" 2 éves koráig.

Ezt kellene végiggondolniuk. Hogy mi lesz ha már az elsőre csak a gyes, de a kicsi miatt nem tud még dolgozni.

2020. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Én sem pesten lakom, hanem nagyvárosban (Debrecen), ugyanúgy a városhoz tartozik a címem, de keretes, külső rész. Tényleg elkerülte ez a rész a figyelmemet amúgy, de a nagyváros nem egyenlő a panelrengeteggel. 😉
2020. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Atyaég, most nézem, hogy az albérletet sem olvastam. 😂

Áh, így kizárt. Így egy gyereket sem, nemhogy kettőt. Egyenes út a nyomorba.

2020. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nincs autó,állat sincs.aki írt,köszönöm a véleményt.anyának ez netto fizu kb.csak itthon beszélgettünk,és kiváncsi voltam h én gondolkodom csak így vagy más is h ennyire nem vállaltuk volna be,de át ők tudják ugy vagyunk vele.
2020. jan. 17. 11:24
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Ennyi pénzből, albérletben, hárman is max nyomorogni lehet, nemhogy négyen. Semmiképp nem vállalnám.
2020. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,tényleg nem avatkozunk bele,csak kiváncsi voltam a véleményetekre.de akkor nem csak mi gondoljuk igy
2020. jan. 17. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!