Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok az ilyen nőkről?...

Mit gondoltok az ilyen nőkről? Hogyan tudnám jobb belátásra téríteni?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmről van szó.

Nagyon sok egészségtelen vackot eszik, van is rajta súlyfelesleg bőven. Egy csoportba ismertem meg, mindkettőnknek voltak nőgyógyászati problémái, amitől nehezen esünk teherbe. Folyamatosan azt hangoztatja, hogy mennyire szeretne babát, lassan kifut az időből stb stb. A dokija megmondta, hogy a túlsúlya nagyban hozzájárul a nehéz teherbeeséshez.

Én 6 hónappal ezelőtt teherbe estem, köszönhetően annak, hogy elkezdtem orvosokhoz járni, rendberakattam a hormonjaimat, illetve fogytam is sokat életmódváltásnak köszönhetően.

Mióta terhes vagyok nagyon féltékeny lett, nyilván ezt sosem ismerné be, de egyértelmű. És ami a legrosszabb, hogy engem is próbál meggyőzni arról, hogy nem kell annyira odafigyelni a táplálkozásra. Nem mondom, többet bűnözök én is, mióta terhes vagyok, de azért figyelek magamra. Ő viszont folyton cukrászdából hoz nekem sütiket, de nem is az, hogy 1-2 szeletet, hanem múlt héten is beállított 12! szelet sütivel, természetesen egyik sem paleo, amit én is ehetnék...

Mai napon már annyira felmérgelt azzal, hogy a szr kínais kaját zabálta, miközben sírt, hogy nem lehet gyereke, hogy leszidtam, hogyha odafigyelne arra, hogy ne egyen össze ennyi egészségtelen vackot, meg mondjuk lecipelné a 120 kg-mos seggét a kondiba, akkor talán összejönne a gyerek is. Tudom, csúnyán szóltam oda neki, nem ilyen stílusba kellett volna, de szerintem igazam van. Csak az a baj, hogy most meg megharagudott rám.

Mit kéne tennem ezek után? Mert már frászt kapok a sok felesleges hisztitől, de nyilván rossz viszonyt sem akarok. Érdekes, én is anya akartam lenni, tettem is érte...



2022. febr. 20. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Hát ne haragudj de én egy ilyen önsajnáltató hülye emberrel inkább megszakítanám a kapcsolatot.

Ő élete azt csinál amit akar. Azért féltékeny mert nyilván tisztában van vele hogy amit csinál azt rosszul csinálja csak magának se akarja bevallani.

2022. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1!

Köszönöm a válaszodat, valószínűleg igazad van.

Csak hát régóta ismerjük egymást, úgy gondoltam, hogy sokáig segítettem neki, nyilván ezt már megkérdőjelezem, mikor megláttam mennyi egészségtelen vacak van a konyhájába mikor állítólag diétázik :D

2022. febr. 20. 19:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked inkább most magaddal és a születendő babáddal kéne foglalkoznod és nem vele, főleg nem fel bosszantani magad rajta. Ő meg ha ennyire nem foglalkozik azzal hogy te terhes vagy, láthatóan csak magával mert önző tényleg hagynod kéne.

Ha megszülsz majd rosszabb lesz hidd el.

1 voltam

2022. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ez nem tűnik barátságnak.

Addig voltatok egymásnak jók még "egy cipőben jártatok"

Ő féltékeny, Te nem vagy vele türelmes/támogató.

Akkor minek ez a kapcsolat (nem véletlen h ezt a szót írtam, mert ez minden csak nem barátság)

Most meg idejössz kiönteni a lelkedet, mert már nem vagytok egymás lelki szemetes ládái

2022. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Férjem legjobb barátjának a felesége ez a kategória.

6 éve próbalkoznak. A csaj alaphangon 140kg. Nem dolgozik, nem főz, nem csinál semmit egész nap, csak nassol. Kb 6 éve ismerem, az utolsó kb 20kg-ja ez alatt jött fel rá.

6 éve próbalkoznak babával sikertelenül.


Mikor én terhes lettem a magam 75kg-jával, vagy 5x elmondta, hogy milyen rossz lesz nekem, mert mennyit fogok hízni.

Sokat jártunk a terhessßgem alatt velük étterembe, en nem fogtam vissza magam sosem (nem zabáltam azt azért hozzá teszem, de nem is salatát ettem) mindig magyarázott, hogy el fogok hízni 😅 8kg jött fel rám összesen, szülés után 3 hónappal jobb alakom volt mint elötte. Irigykedett, de nagyon.


Majd mikor férjem elárulta a haverjának, hogy még1 babat akarunk, a csaj szabályosan le akart beszélni róla. Mert kővér vagyok, nem fog összejönni meg ilyenek. (Mondja ezt ő). Terhes lettem újra. Az irigységtől, hogy mind a 2 gyerekünk első próbálkozásra összejött, letiltott a facebookról, és azota nem beszél velem 🤦‍♀️🤣🤣🤣

2022. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4!

Nagyjából 3-4 éve húzódik ez a történet. Egészen idáig türelmes voltam, de azt gondolom a türelem mindenkinél véges, csak van, akinél 2 óra után fogy el és van akinek 20 év után. Lehetnék türelmesebb, ez tény, de azért azt nem mondanám, hogy egyáltalán nem vagyok az. Támogattam őt, segítettem, meghallgattam, bevontam az edzésekbe, hívtam együtt vásárolni, nézze miket veszek én. Mindig nagyon érdeklődő volt, mondta, hogy persze, csináljuk együtt. Aztán csak az lett a vége, hogy hopp egy pizzára ugorjunk be ide, együnk egy mekit edzés után stb stb. Én kérek elnézést, hogy most már a babám és a saját egészségemre szeretnék kizárólag fókuszálni :D

Az meg, hogy azért jövök ide, mert "nincs lelki szemetes ládám" megint csak egy nagy hülyeség. Sok családtagnak, barátnak meséltem el ezt a sztorit már, mindenki másképp látja, de a többség nekem ad igazat. Kíváncsi voltam rá, hogy idegen emberek hogyan látják a dolgokat. Van bőven ember az életembe, aki segít nekem, emiatt kár ennyire aggódnod ;)

2022. febr. 20. 20:01
 7/16 A kérdező kommentje:

3!

Köszönöm a válaszodat, igazad van megint.

Véget ér a segélyszolgálat meg a jótékonykodás, foglalkozzon most már magával, engem nem érdekel

2022. febr. 20. 20:02
 8/16 A kérdező kommentje:

5!

Nagyon meg tudom érteni, hihetetlen milyen önző nők vannak, gusztustalanok!

Az én kis "barátnőm" azóta lett ilyen, hogy otthagyta a munkáját és vállalkozó lett. Azóta abban találta meg a boldogságot, hogy gyakorlatilag minden nap kaját rendel, természetesen meki, kfc és társai játszanak napi szinten. A munkája nem megterhelő, de hát ő már olyan nagyasszony lett, hogy nem fog tán a tűzhely mellett ácsorogni :D

2022. febr. 20. 20:05
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy akaratgyenge liba, aki csak sírni tud, meg lehúzná a másikat, csak neki ne kelljen semmit sem tenni érdemben magáért. Első körben elirányítanám pszichológushoz, mert ez a viselkedés nincs rendben. Ha nem hajlandó, akkor azzal a lendülettel szakítanám meg vele a kapcsolatot. Tettem is egy gyerekkori barátnővel, mert évekig volr hülye ő is, és nekem erre már gyerek mellett nem volt kapacitásom. Neked sem lesz.
2022. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9!

Azt gondolom, hogy igazad van. Sokszor küldtem őt személyi edzőhöz, még karácsonyra kondibérletet is kapott, egyik sem ért semmit.

Pszichológushoz is küldtem már, mivel én is jártam anno, mikor nagyon benne voltam a depibe a babavállalás sikertelensége miatt. Mindig volt valami kifogása minden ellen. Drága, felesleges, nincs ideje, nincs rá szüksége stb stb.

Innentől én leveszem róla a kezem, ez már az ő sara lesz teljesen. De abban biztos vagyok, hogy a férjével szét fognak menni ha ez a baba nem jön össze hamarosan, akkor meg a vállakozásnak meg a jólétnek is vége lesz...

2022. febr. 20. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!