Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok az ilyen nőkről?...

Mit gondoltok az ilyen nőkről? Hogyan tudnám jobb belátásra téríteni?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmről van szó.

Nagyon sok egészségtelen vackot eszik, van is rajta súlyfelesleg bőven. Egy csoportba ismertem meg, mindkettőnknek voltak nőgyógyászati problémái, amitől nehezen esünk teherbe. Folyamatosan azt hangoztatja, hogy mennyire szeretne babát, lassan kifut az időből stb stb. A dokija megmondta, hogy a túlsúlya nagyban hozzájárul a nehéz teherbeeséshez.

Én 6 hónappal ezelőtt teherbe estem, köszönhetően annak, hogy elkezdtem orvosokhoz járni, rendberakattam a hormonjaimat, illetve fogytam is sokat életmódváltásnak köszönhetően.

Mióta terhes vagyok nagyon féltékeny lett, nyilván ezt sosem ismerné be, de egyértelmű. És ami a legrosszabb, hogy engem is próbál meggyőzni arról, hogy nem kell annyira odafigyelni a táplálkozásra. Nem mondom, többet bűnözök én is, mióta terhes vagyok, de azért figyelek magamra. Ő viszont folyton cukrászdából hoz nekem sütiket, de nem is az, hogy 1-2 szeletet, hanem múlt héten is beállított 12! szelet sütivel, természetesen egyik sem paleo, amit én is ehetnék...

Mai napon már annyira felmérgelt azzal, hogy a szr kínais kaját zabálta, miközben sírt, hogy nem lehet gyereke, hogy leszidtam, hogyha odafigyelne arra, hogy ne egyen össze ennyi egészségtelen vackot, meg mondjuk lecipelné a 120 kg-mos seggét a kondiba, akkor talán összejönne a gyerek is. Tudom, csúnyán szóltam oda neki, nem ilyen stílusba kellett volna, de szerintem igazam van. Csak az a baj, hogy most meg megharagudott rám.

Mit kéne tennem ezek után? Mert már frászt kapok a sok felesleges hisztitől, de nyilván rossz viszonyt sem akarok. Érdekes, én is anya akartam lenni, tettem is érte...



2022. febr. 20. 19:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%
Az endokrinológus kivizsgálta beállított megfelelő étrendet, elküldte dietetikushoz? Pszichológusa van? Az okokat kell feltárni. A sértegetéssel semmit nem érsz.
2022. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

11!

Endokrinológushoz még elment, azonban a többi vizsgálatra már nem.

Amint meghallotta, hogy miket kéne tennie, hogy teherbe tudjon esni többé nem ment orvosokhoz.

Én mindig mondtam neki, hogy menjen ezekre a helyekre, én is megjártam mindezt. Mondtam, hogy nem is kell egyedül csinálnia, csináljuk együtt. Mindig nagyon benne volt, kb 1 napig nagyon akarta, aztán feladta. Helyette elmenni nem tudok, ahogyan erőszakkal elvinni sem.

2022. febr. 20. 23:33
 13/16 anonim ***** válasza:
Ennek nyilván pszichés okai vannak. Valamiért nem akar gyereket igazából vagy fél a fogyástól. Valszeg te nem tudsz segíteni rajta, de ne bántsd.
2022. febr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13!

Nem állt szándékomban bántani őt, csak a sok hülyeségétől már egyszerűen kikészültem. Eleve most terhesen sokkal ingerlékenyebb vagyok, mintha direkt rájátszana és pluszba idegesítene

2022. febr. 21. 01:34
 15/16 anonim ***** válasza:
És ha a gyerekkel nehéz, azt is feladná, vagy idegbeteg lenne. Talán jobb is így.
2022. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egy éves dolog, kíváncsi lennék, hogy alakult a helyzet, mert most én vagyok hasonló helyzetben.


Egy barátnőm elmúlt negyven, nyilván emiatt (is) nehezebb teherbe esnie, de amúgy az életvitele is hozzájárul ehhez. Közben viszont osztja nekem az észt, hogy én mit csinálok sz*rul, miért nem esem teherbe.


Az orvosom szerint minden rendben, próbálkozzunk, össze fog jönni, csak ne feszüljek rá. A barátnőm szerint ez kizárt, mert egészséges ember nincs.


Állandóan azzal fáraszt, hogy a tej, a cukor meg a glutén miatt nem esem teherbe, holott ő lehet, hogy méregdrága mentes cuccokat eszik, de mellé elég sokat iszik (napi szinten), plusz cigizik is (majd leteszi, ha pozitív lesz a tesztje...)


Ha bármi baja van, nem úgy szedi be az orvos által felírt gyógyszert, ahogy előírják, hanem felülbírálja, így pl voltak fertőzései, amik hónapokig elhúzódtak, de nem magában látja a hibát, hanem, hogy ő szegény és szerencsétlen...


Én már egyszerűen ignorálom az üzeneteit, mert nem bírom elviselni, hogy okoskodik, de semmi olyat nem tesz, amiért hallgatnom kéne rá.


Elég féltékeny típus amúgy, félek is, mit fog szólni ahhoz, ha teherbe esem, mert mikor egy kolléganője terhes lett, mindennek elhordta a háta mögött, és sajnáltatta magát, hogy neki bezzeg nem sikerül, aki mindent elkövet, másnak meg elég a férje mellett aludni.


Ilyenkor annyira belelovallja magát, hogy zokog, piál, elmegy hajnalig bulizni, totál felelőtlen, azzal a kijelentéssel, hogy neki rossz, megérdemli a kis lazítást.


Őszintén néha arra gondolok, hogy nem is baj, ha nem lesz gyereke.

2023. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!