Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló és negatív...

Fogamzásgátló és negatív teszt mellett lehetséges, hogy még is terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Utolsó ciklusom 04.19.-én kezdődött és 04.21.-én kezdtem el fogamzásgátlót szedni, tehát nem az 1., hanem csak a 3. napon. Az első levelet már beszettem és most a 7 napos szünetnek a 4. napján tartok, de még nem jött meg a megvonásos vérzésem.


Betegtájékoztató szerint, ha a menstruációnak nem az első napján kezdi el valaki szedni a gyógyszert akkor még kell másképpen is védekezni 7 napig. A férjemmel mi nem védekeztük egyik alkalommal sem így felmerült a terhesség gyanúja, viszont pcos-em van és így amúgy sem tartozom a világ legtermékenyebb női közé. Ma csináltam napközben egy tesztet és negatív lett.


A kérdésem az lenne, hogy ha nem jön meg a megvonásos vérzésem (ami simán lehet az első adag tabi miatt), akkor hihetek a mai negatív tesztnek vagy a biztonság kedvéért még pár nap múlva is teszteljek. A következő levél fogamzásgátlót már 05.18.-án el kell kezdenem, de nem akarom, hogy a babának baja legyen ha esetleg még is összehoztuk.


Még hasznos plusz infó, hogy 05.04.-e óta a mai napig úgy görcsöl az alhasam mint ha mindjárt megakarna jönni.



2022. máj. 14. 17:04
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

8.

Mivel én már beszedtem az 1. levelet úgy, hogy csak a ciklus 3. napjától és a férjemmel többször is voltunk védekezés nélkül együtt és elhisszük a webbeteg infóit, akkor nagyon is sok esélyem van terhesnek lenni. Viszont még is negatív lett a mai tesztem.

2022. máj. 14. 18:19
 12/22 A kérdező kommentje:

Igazából én nem stresszelek, mert alapvetően nem akarok gyereket, de ha még is úgy alakulna akkor meg örülnénk neki. Mindkét verzió jó nekünk.


Régebben amikor szedtem gyógyszert akkor nekem mindig a 3. napon jött meg a 7 szünetes nap folyamán, csak ezért furcsálom, hogy még nem, de lehet tényleg korán aggódok.

2022. máj. 14. 18:22
 13/22 A kérdező kommentje:
Orvoshoz csak hétfőn tudok időpontot kérni, így leghamarabb csak jövőhét utáni héten jutok el hozzá.
2022. máj. 14. 18:24
 14/22 anonim ***** válasza:

Akkor meg már kb. a teszt is mutatná.

Mégis érdemes elmenni a fogamzásgátló miatt is. Beszéljétek meg a helyzetet.

2022. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképpen elmegyek orvoshoz, de akkor előtte még csináljak tesztet?


Ugye az eredeti kérdésem is az volt, hogy mennyire hihetek ennek a negatív tesztnek.

2022. máj. 14. 18:36
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem, hanem mielőbb beszélj az orvossal, hogy szerinte elkezdj-e egy új ciklust a fogamzásgátlóval?

Szerintem most ez fontosabb.

Ha nem, akkor pedig szerezz gumit.

2022. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Értem amit írsz csak az a baj, hogy nem fogok tudni beszélni az orvossal a 2. levél kezdése előtt.


Annyit tudok tenni, hogy akkor a biztonság kedvéért nem kezdem el a következő levelet. Viszont akkor már tényleg nem tudom, hogy mikor kéne megjönnie vagy mikor kéne még tesztelnem.

2022. máj. 14. 18:46
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként ha az ember nem szed fogamzásgátlót akkor is a kimaradt mensi idejében már mutatja a teszt, ha gyermeket várna, szóval én úgy gondolom hihetsz a tesztnek, de a helyedben azért reggel is csinálnék egyet, ahol koncentrált a vizelet. :)

3-as voltam :)

2022. máj. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igen, csak ez a fogamzásgátló által generált vérzés ugye nem rendes menstruáció, ezért vagyok olyan bizonytalan. :/
2022. máj. 14. 19:00
 20/22 anonim ***** válasza:
90%
A 7 nap szünet alatt meg kell jönnie. Én a helyedben haa 7. napon se jön meg akkor nem szedném be a következő havit. Ha nem vagy terhes akkor se stimmel valami, jobb megtudni mi.
2022. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!