Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevállalnátok így egy terhessé...

Bevállalnátok így egy terhességet?

Figyelt kérdés

Férjemmel szeretnénk 2. babát, de első terhességem alatt egy jóindulatú daganatot találtak nálam, amivel még akkor meg is műtöttek. Ezzel további teendő nincs, meggyógyultam. Az orvosom valószínűnek tartja, hogy a terhesség miatt alakult ki, és nincs kizárva, hogy egy újabb terhességtől újra előfordulhat, akár ennek a daganatnak egy agresszívebb fajtája is.

Ti kockáztatnátok?


2022. máj. 15. 07:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
96%
Az nem derült csak ki, hogy gyorsabban növekvő, de szintén jóindulatú daganatról van szó, vagy egy potenciális rosszindulatú daganatról. innentől nehéz mit mondani (amúgy is nehéz, mivel csak rátok tartozik)
2022. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem vállalnám.Örülj neki hogy van már 1 egészséges gyereked és hogy meggyógyultál.
2022. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
20%

Biológusként is nagyobb rálátásom van a témára, mint egy nőgyógyásznak vagy egy otthon ülő háziasszonynak, mégis annyi a hozzáfűznivalótok, hogy az egy értelmes kommentelő biztos nem onkológus :D


Ha nektek jó, hogy ilyen ostobák vagytok, akkor semmi probléma

2022. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem volt értelmes kommentelő, egy onkológus nem ír ilyet. Ha biológus lennél, akkor tudnád, hogy mi az a daganat, hogy alakul ki és mik a rizikótényezők. Ettől függelenül bárkinél bármikor kialakulhat, de ha egyszer volt már, akkor az esély is nagyobb. Nem beszélve arról, hogy terhesség alatt az immunrendzser is alacsonyabb fokozaton működik.
2022. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
61%
Igen, veled ellentétben tudom, ezért nem beszélek olyan baromságokat, mint te :)
2022. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
38%

Hát én a barátnőm történetét tudom csak elmesélni.

Gyereket akartak, terhes is lett, viszont egyből valami elkezdett neki nőni fent a comb belső résznél a nemiszerve között valahol(pontosan már nem tudom, nem néztem meg neki, pedig meg akarta volna mutatni). Gyorsan nőtt neki, kiderült, hogy rosszindulatú daganat, megműtőtték, eltávolították azt a daganatot. Akkor azt mondták neki, hogy valószínűleg a terhesség hozta magával, jobb lenne, ha nem kockáztatnának legközelebb.

Kemót kapott, sugarat , ha jól emlékszem szülés után. Szerencsére nem volt áttét, stb.

3 évvel később valami nőtt az orrában napról-napra. Nem tudták mi az, szövettan , stb. Rosszindulatú daganat megint, áttétekkel. Akkor már megkérdeztem tőle, hogy nem lehet hogy terhes? Akkor mondta, hogy de igen, csak ők sem kapcsoltak, hogy ez lehetett a gond. El kellett vetetniük ...

Sajnos az állapota romlott, és meghalt. 😢

2022. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
17%
Mi értelme egy teljesen mással kapcsolatot történetet ideírni? A terhesség az egyedüli hasonlóság
2022. máj. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem mondod? A daganat része nem hasonló? Igen, a kérdezőnek jóindulatú volt, barátnőmnek rossz. Ennyi a különbség. Viszont olvashattad, hogy rosszindulatú is megjelenhet ugyanúgy. Én nem kockáztatnék.

De persze mindenki maga tudja, kinek mi fér bele.

2022. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Húha, nem akartam vitát kiváltani. Köszönöm a válaszokat!

10-es: nem mióma volt, hanem a hátamon egy bőrelváltozás, ami nőtt és egyre csúnyább lett. Természetesen több hematológus-onkológust (az ő szakterületük) kérdeztem mindenről, ami ezzel kapcsolatos, de nem lehet tudni, hogy előjöhet-e egy következő terhességnél. Úgy fogalmaztak, hogy a terhesség miatt legyengült immunrendszerem megbolondult, emiatt fajulhatott idáig ez a dolog.

26-os! Ez szörnyű! Sajnálom.

2022. máj. 16. 08:34
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

“ A daganat része nem hasonló? ”


Nem, nem hasonló. Attól, hogy egy jóindulatú bőrelváltozást te ráknak hívsz, attól még nem lesz az. És nem is összehasonlítható egy rosszindulatú rákkal. Tudod te milyen komplex folyamat a daganat kialakulása? Gondolom nem, azért akarsz ilyen falusi logikával párhuzamot vonni teljesen feleslegesen. Annyi értelme van, mint has forma alapján megmondani a baba nemét és társait, azaz semmi

2022. máj. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!