Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 40 év körüli nők, hogy élitek...

40 év körüli nők, hogy élitek meg, ha még most szeretnétek teherbe esni, úgy hogy ez lesz első terhességetek?

Figyelt kérdés
2 és fél éve találkoztam azzal a férfival akinek gyermeket szeretnék szülni. Sajnos egy betegség is közbejött, ezért nem jött össze eddig a családalapítás. Több mint 1 éve próbálkozunk, eddig sikertelenül. Szeretném tudni, hogy más nők is vannak-e ilyen helyzetben?
2010. szept. 18. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne légy ideges, remélem, hogy megoldódik a gondotok. Bár ebben a korban az orvosok egy kicsit bele is nyúlnak a témába, pl. Kaáli intézetben. Talán 41-42 éves korod után már jobb lenne mesterséges megtermékenyítésben is gondolkodni, talán gyorsabb lenne az egész, bár nem mindenki szereti, ha piszkálják a testét idegnek.

Nekem a második baba csak 40 éves koromban jöhetne, mert későn szültem az elsőt, és császározás miatt várni is kell.

2010. szept. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bocs, hogy írok, pedig nem ilyen helyzetben vagyok, csak hasonlóban-38 évesen szültem a második babát.Van viszont egy ismerősöm, aki most 42 éves és 2 éves a picije, addig nem jött nekik össze.Mesterséges megtermékenyítéssel sikerült.Nagyon aranyos kisfiuk van.
2010. szept. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

Én 22 vagyok, de abszolút nem ítélem el, ha valaki most szül. Inkább szüljön később egy nő, olyannak akit szeret és tisztelne gyermeke Apjaként, mint olyannak aki esetleg idővel otthagyná. Ha a párod Veled egyidős mégjobb a dolog, mert elég érett is. És szerintem 40 évesen megtaláltad már az igazit.

Anyum 22 volt mikor szült és elég türelmetlen anyatermészete van most is. Lehet, ha 30 fölöttig várt volna akkor érettebben állt volna hozzám. Jobb egy idősebb türelmes Anyuka, mint egy fiatal aki türelmetlen éretlen, és elcseszi a gyereke életét. No tisztelet a kivételnek mert vannak, szerencsére!

2010. szept. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A párom csak 26 éves, de nagyon gyermekszerető, nagyon jó apa lenne. Az is igaz, hogy én sokkal érettebb vagyok 39 évesen, de ketten kiegészítjük egymást. Ő nagyon játékos, igazi játszópajtása lenne a gyermekünknek, én viszont megfontolt, türelmes anyuka lennék. Párom akarja inkább a gyermeket, nem én. De nagyon imádnám én is, ha összejönne végre.
2010. szept. 18. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap kiírt egy hasonló kérdést egy 40-es hölgy, és érkezett neki mindenféle válasz, de az én szubjektív véleményem az hogy egy 40-es nő teljesen jó anyuka tud lenni hiszen talán türelmesebb, stb. mint huszonéves társai (persze tisztelet a kivételnek- én 26 évesen szültem első gyermekemet).

Egészségügyileg: valóban, 40 felett (igazából már 35 felett) kell olyan orvosi vizsgálatokat is csinálni terhesség során ami fiatalabb korban nem, és sokkal jobban oda kell figyelni mindenre, de megéri :)))

2010. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!