Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki 40fölött esett teherbe...

Aki 40fölött esett teherbe természetes úton, leírná, mennyi idő alatt sikerült?

Figyelt kérdés

Esetemben, mire aktuális lesz a kérdés, épp betöltöm a 41-et. (Nem kérek megjegyzéseket, hogy miért most jut eszembe, megvan rá az okom.) Eléggé el vagyok keseredve, mert a dokim közölte, hogy ebben a korban már úgyse leszek terhes, lombik nélkül.🙄 Szervi okkal nem indokolta, csak a koromra hivatkozott.

Szeretnék egy kis biztatás, hogy kijöjjek a depiből, hogy azért van egy kis esély rá. Statisztikákat most légyszi ne küldjetek, azt ismerem, személyes példákat várok. Első sorban 1. gyerekkel érdekel, de írhattok akkor is, ha a többedik baba jött 40 fölött, csak légyszi, írjátok oda, hogy nem első!

Köszönöm, ha válaszoltok.



2022. jún. 22. 17:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
1 hónapban, de sajnos beteg volt. 41 voltam. 2. gyerek lett volna.
2022. jún. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Egyik legkedvesebb kolléganőm egy év próbálkozások után 41 évesen az első fiával, és 43 évesen a második fiával lett terhes. Ma már kamaszok. 🙂
2022. jún. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#1! Sajnálom 😟Utána már nem próbálkoztál?

#2! Köszi a választ neked is. Az én környezetemben is több olyan van, aki 40 fölött szült, igazából olyanról nem is tudok, aki próbált teherbe esni ilyen korban, de végül lombik kellett. Akiket ismerek lombikosok, mind fiatalok voltak. Persze, ez nyilván nem azt jelenti, hogy öregen könnyebb teherbeesni, csak eleve kevesebben próbálkoznak idősebben, de akik próbálkoztak az ismerősi körömben, azoknak mind sikerült. Ezért nem értem, miért beszélt úgy velem, mintha 60 lennék. Ok.elfogadom, hogy nehezebb, mint fiatalon, meg egyes betegségekre nagyobb az esély a babánál, de ő konkrétan úgy mondta, mintha lehetetlen lenne. Mintha soha senki nem esett volna még teherbe 40 fölött.

2022. jún. 22. 17:53
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
38 évesen kezdtünk próbálkozni, 3 év alatt sikerült.
2022. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
1-es vagyok. Utána próbálkoztunk ismét. A 2. hónap sikeres is volt, de sajnos korai, spontán vetélésem volt. Akkor nem volt rendben a pajzsmirigy értékem. Azóta ez rendeződött. Most kezdtünk ujra próbálkozni. Több volt osztálytársam szült mostanában, nem tudom mennyi ideig próbálkoztak, de egészséges babákat hoztak a világra.
2022. jún. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem teljesen egyéni ez is. Vannak bizonyos értékek, amiből lehet következtetni hogy állnak a dolgok, mennyi idő van kb a menopauzáig stb. Ilyen az AMH hormon vizsgálata. Én egy ilyet tuti intéznék privátban, abból már látszik, hogy mennyire vannak kimerülve a petefészkek. Viszont ha az eredmények nem jók mennék azonnal tovább meddőségi klinikára. Tudom, hogy ez most nem megy egyik napról a másikra Magyarországon az államosítás miatt. Én külföldön élek, itt nem olyan sok a várakozási idő, amennyire tudom. Esetleg külföldön néznék körbe. Az biztos, hogy negyven felett fél évnél tovább nem várnék.
2022. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
60%

Egy ismerősöm a harmincas éveiben a férjétől sehogy sem tudott teherbe esni, évekig próbálkoztak.

Elvált, 43 évesen jött egy új szerelem, fél éven belül terhes lett, egészséges kislánya lett, már kamasz.

2022. jún. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#5! Akkor nagyon drukkolok, hogy sikerüljön, és minden rendben legyen!

#6! Meddőségin egyedülállóként esélyem nincs. Elvileg sikerül kisírnom belőle egy hormonpanelt, de előtte lesz egy műtétem, csak utána ad. Pont azért akarom megtudni, mert ha csak lombik jöhet szóba, akkor külföldben kell gondolkodnom. Peteérésem már van, ki tudja, meddig?🤷🏼‍♀️ Remélem, még jó sokáig.

2022. jún. 22. 18:21
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

Az elsôvel a màsodik hónapban lettem terhes 39 èvesen, a màsodikkal a 5.ik hónapban, akkor voltam 42. De nekem mindig is szabàlyos ciklusaim voltam, havi peteèrèsek. Jó nagy hülyesèget mondott a dokid mert erre is ès arra is van pèlda, sôt mint tudjuk olyan is van, hogy 25 èvesen is csak lombikkal jön össze a gyerek.

Szóval hajrà

2022. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon sok orvos beszél össze-vissza. Ha megkérdezel egy másikat, teljesen mást fog mondani. Nem is értem, hogy nem ugyanazt tanulják az egyetemen?!
2022. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!