Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 25 és 35 év között könnyen...

25 és 35 év között könnyen teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

Én szeretnék több gyermeket 2 év különbségekkel.

3-4 gyermeket.

Azonban engem nagyon idegesít, hogy az egyetem és a munka miatt hamarabb nem tudtam vállalni!

Azt olvasom mindenhol, hogy 18-25 között nagyon könnyű teherbeesni és kicsit szarul érzem magamat, hogy elpocsékoltam a termékeny éveimet.

Köszi, ha válaszoltok és segítetek nekem!

:)


Van köztetek olyan, aki 25 felett kezdte és több gyermeket is vállalt? Könnyen jöttek a gyermekek? Esetleg bánja-e, hogy nem hamarabb kezdett próbálkozni?


A páromat 19 éves korom óta ismerem, 23 voltam mikor házasodtunk, már akkor maximálisan érettek voltunk rá.



2022. okt. 27. 08:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%

26 és 29 évesen szültem.

A fiunk 9év fogamzásgátló abbahagyása utani első hónapban megfogant.

Amikor 1éves volt, újra belevágtunk. Ott 2.hónapban estem teherbe, de 8.héten elhalt a baba.

Ahogy lehetett, ujra próbáltuk. Lányom a 3.hónapban fogant. Napra pont 2.5 év lett köztük.


Több gyerek nem lesz, kettőt akartunk, illetve 30 felett én nem szülnék.



De a helyedben ezt a 3-4 gyereket nagyon átgondolnám. Erre a világra ennyit szülni szerintem nem okos döntés. De ez csak az én véleményem.

2022. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
Az nem idegesítene, hogy a 3-4 gyereket hogyan tartanátok el, ha neked se végzettséged, se munkatapasztalatod, de bevételed?
2022. okt. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen jó a 25-35 között. Ismerősöm így szült 4-et: 26, 28,34,36 évesen. Nekem 1 gyerekem van és 36 évesen szültem, simán teherbe estem, nem annyira öreg a 35 éves.
2022. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

Ne temessuk már 30 felett a nőket


37 vagyok, válok. Még simán vállalnék 40 felett is babát ha úgy alakulna, de mondjuk nincs tervben. Viszont nem egy rokonomnak lett 36-41 között tobbedik gyermeke, akik már felnőttek és okos, egészséges, kiegyensúlyozott emberek lettek ők is

2022. okt. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem a kortól függ, én 27 és 29 évesen szültem a gyerekeimet, de az elsőre 9, a másodikra 6 hónapot vártunk, hogy összejöjjön (mondjuk a másodiknál lehet, hamarabb sikerült volna, ha már nem szoptatok). Elvileg teljesen rendben voltunk mindketten, de hát nem sikerült azonnal még így sem. Persze ez még mondhatni normális mindkét esetben, szóval semmi kóros vagy ilyesmi nincs ebben, de azért nem is az a szint, hogy a férjem rám nézett és egyből megjelent a pozitív teszt is a kezemben, mint sokaknak, akiknek tényleg hamar összejön :D

Amúgy én nem bántam meg, hogy nem álltunk neki hamarabb. Eleve azért vártunk 26 éves koromig a próbálkozással, mert nem voltam rá felkészülve még lélekben, a férjem előbb is simán belevágott volna (ő 7 évvel idősebb nálam amúgy is). Nagyon, nagyon max 1 évvel előbb kezdhettük volna az egészet, de nekem még nem jött AZ érzés, és így nem vágtunk bele, nyilván. De előtte meg egészen biztosan nem voltam rá felkészülve. Szóval ha így nézem, tökéletes időben jöttek a lányok.

Más kérdés, hogy én is 3-4 gyerekben gondolkodtam eredetileg, és optimális esetben 30 előtt a zömét, de nagyon max 35 előtt az összeset, viszont a második után én elbizonytalanodtam, hogy lesz-e itt még egy gyerkőc. Nem is anyagilag, nem is a világ alakulása miatt, mert ez mindig lutri, senki sem lát a jövőbe, hogy hogy alakulnak a dolgok, hanem egyszerűen amennyire imádtam a várandósságom az elsővel, annyira elegem volt a nulladik perctől kezdve a terhességből a másodikkal, pedig semmi lényegi különbség nem volt magában a terhességben a két alkalommal, csak azért ilyen kis korkülönbség mellett nagyon nem egyszerű sem a babavárás, sem a kezdeti időszak. Ha lesz is harmadik, az biztos később érkezik, de a negyedik gyerek lehetősége már határozottan ki van csukva.

2022. okt. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
35 évesen szültem, első próbálkozásból.🤷‍♀️
2022. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

35 folott is van olyan no aki 2-3 honap utan teherbe esik, ismerek ilyeneket. Szerintem inkabb menjel fekudj a ferjed melle ahelyett hogy kerdezgeted, ugy fog kiderulni.

De 25 evesen meg boven jo korba vagy, es a 35 se annyira veszes.

2022. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Czeizel profnak volt egyszer erről egy előadása, a pontos korosztályokra nem emlékszem, de a lényeg annyi volt, hogy biológiailag jobb a korábban (mondjuk a 18-25) viszont addigra nagyon kevesen rendelkeznek a szükséges feltételekkel (pl jó párkapcsolat, anyagi biztonság, és érettség- mármint agyban, nem biológiailag) így az ideális korcsoportot nehéz megmondani, mert más szempontokat nézve más az ideális.

Nálunk az első gyermek 1 év után sikerült (31 évesen szültem), a második kb 9 hónap "próbálkozás" után. Kis korkülönbséget szerettünk volna, ami tulajdonképpen sikerült is, de a nőgyógyász azt javasolta, hogy szülés után fél évig még védekezzünk, addig hadd pihenjen a szervezet.

2022. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
34 es 37 voltam, mikor terhes lettem, azon nyomban, az első vedekezés nelküli szexnél. 2-ből 2 egészseges baba.
2022. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha 19-23 évesen is marha érettek voltatok rá akkor (a mostani támogató kormány mellett) már szülhettél volna egyetem mellett is. Persze kicsit nehezebb lett volna, de valamit valamiért. Főleg hogy a termékeny éveidről van szó baccus.:D

Én ismerek olyat aki a nagyszerű termékeny éveiben kezdte a próbálkozást és mégsem lett náluk baba csak lombikkal túl a 30. évükön.

Mi 30 felett vállaltunk gyereket az első egy év, a második fél év után jött össze.

Szóval ha amúgy termékeny vagy, nincsenek egészségügyi problémáitok amik esetleg a terherbeesést gátolják, akkor mindegy hogy 23 vagy 30-32 évesen szülsz.Tény, hogy ha 3-4 gyereket akartok akkor nem érdemes kitolni túlzottan a szülést.

2022. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!