Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés előtt bármi...

Teherbeesés előtt bármi vitamint érdemes szedni? Szedtetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Februártól szeretnénk próbálkozni.

Most fogok menni vérvételre, ahol majd kiderül van-e bármi probléma, hiány a szervezetemben.

Évente szoktam járni egyébként.

25 éves leszek pont februárban.

Szimplán érdekel jó, árt, esetleg használ. Könnyebb vajon általa teherbeesni. :)

Mi a véleményetek, tapasztalatotok?



2022. nov. 29. 20:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Általában ajánlani szokták már a tervezett várandósság előtt is valamilyen terhesvitamin, illetve folsav! szedését. Az soha nem hátrány ha kicsit feltöltve kezdesz neki a várandósságnak, illetve a folsav is nagyon fontos a kisbaba korai fejlődése szempontjából.

Persze ezek nélkül is teherbe lehet esni, meg egészséges gyereket szülni, nem ezen fog múlni a dolog.

2022. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én femibiont kezdtem el szedni, ahogy elkezdtünk próbálkozni. Biztos nem emiatt, de elsőre összejött a baba. Engem megnyugtat, hogy valami kis pluszt adok a szervezetemnek és a babának, hiába olvastam, hogy sokan egész várandósság alatt nem szedtek terhesvitamint és minden rendben volt.
2022. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én szedek vitamint és a párom is, most először próbálkozunk, szóval csak pár hét múlva derül ki, sikerült e elsőre vagy sem.

Teherbe lehet esni vitaminok nélkül

is, de nyilván csak jót tesz, ha fel van töltve a szervezeted. Egyébként a barátnőmék egy évig próbálkoztak hiába, aztán elkezdte szedni a femibiont es következő hónapban rögtön terhes is lett.

2022. dec. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A vitaminoknak igenis megvan a maguk szerepe, mert a étkezés, legalábbis nálam, a munkám miatt, rendszertelen és valamennyire azért egyoldalú is. Ettől függetlenül nagyon fontos még a testedzés, a megfelelő alvás és a stressz kerülése is, valamint nem árt, ha rendben van a ciklusod, ami nyilván összefüggésben van ezekkel (különösen az étkezés).

Vitamin kapcsán a leggyakoribb hiba, hogy, tapasztalataim szerint, kevesen nézik meg a kisbetűs részeket, inkább az ár a döntő szempont, így pedig max a lelkiismeredet lehet megnyugtatni, de igazi eredmény nem várható. Itt halmozottan igaz pedig, hogy az összetevők mennyisége és minősége döntő. Szerves hatóanyagok, megfelelő biohasznosulás, növényi kivonatok, kutatás mögötte, stb. Csomó cuccban még mindig ott van pl a szukralóz vagy a titán dioxid, amiket már félig betiltottak, csak közben olcsók, az előbbinek nincs mellékíze, így nehezen helyettesíthetőek. Szóval ezekre mind figyelni kell. Illetve ha rászánod a pénzt egy normális vitaminra, akkor azt hosszabb ideig (min pár hónap) szedni kell. Nekem a megfelelő vitamin is kellett, hogy rendbetegye a ciklusomat és ez nálam meg is hozta a kívnt eredményt.

2023. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!