Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azok az anyukák, akik nem...

Azok az anyukák, akik nem voltak még bárányhimlősek, beoltatták magukat az első/második gyermek tervezése előtt?

Figyelt kérdés
Nem voltam soha bárányhimlős. Van egy 3 éves lányom, és tervezünk másik gyermeket. Mivel a lányom oviba jár, félek, hogy egy nap hazahozza a bárányhimlőt, és én elkapom akár a terhesség alatt. Ilyen esetben érdemes előtte felvenni az oltást? Volt, aki így tett? Köszönöm a válaszokat!

2023. febr. 4. 21:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem érdemes, barátnőmnek javasolta is az orvosa babatervezes előtt. Nem csak akkor fertőzhet, amikor elkapja, hanem akkor is, amikor megkapja 1 évesen a kötelező oltást a bárányhimlő ellen.
2023. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem, de a gyerekeket beoltattam
2023. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Ebben az esetben biztosan beoltatnám magamat.
2023. febr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen esetben biztos, hogy beoltatnám magam. Ha hazahozza és elkapod terhesen, az a magzatra is veszélyes.
2023. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Oltasd be magad.

Tavaly, 33 évesen kaptam el a bárányhímlőt a fiamtól. Neki még nem volt kötelező, és valahogy eszembe se jutott külön beadatni. Haza is hozta az oviból. Túléltem... nagyon gáz volt, de szerintem szerencsésnek mondhatom magam, mert nem lett szövődménye és talán 2-3 heg látszik, és azok sem az arcomon vannak...DE, és most jön a de: a fiamnak van egy most 2,5 éves kishúga (ő már be van oltva amúgy, neki már kötelező volt), és nagyon sokszor megfordul a fejemben a mai napig is, hogy mennyire rohadt felelőtlen voltam. Mert szerencsére tavaly hozta haza, amikor már másfél éves volt a pici, de ugyanígy hazahozhatta volna akár akkor is, amikor terhes voltam vele. Csak a szerencsének köszönhetem, hogy nem akkor történt. Rendesen összeszorul a gyomrom, ha arra gondolok, mi lehetett volna a kislányommal, ha terhesen kapom el azt a sz.rt.

Szóval te inkább előzd meg ezt. :)

2023. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
En sem voltam pottyos soha, holyagos biztos nem. En ellenanyagot nezettsm es hopp visszajott hogy vedett. Valahogy valamikor atestem rajta. En ajanlom h haziorvossal kéress szurovizsgalatot eloszor. Es ha nincs ellenanyagod, akkor raersz oltatni. Ket oltas kell es draga is.
2023. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Dórika???? Jelenleg nincs bárányhimlő az oviban, te pedig mindjárt szülni fogsz, ne parázz annyit feleslegesen.
2023. febr. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Elsore nezes ellenanyagot...

Nekem egyik gyerekemen sem volt 5pottynel tobb. Azt is veletlen fedeztem fel rajtuk. Hajas fejbor, fule mogott, combto, ket labuj kozott, csupa titkos rejtett hely.


Anyam szerint rajtam sem volt par pottynel tobb. De nem kaptam el a gyerekektol.

2023. febr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

Ja hát igen, a fiamnak kevesebb pöttye volt összesen, mint nekem csak az arcomon. Tök hamar és kevés kiütéssel átment rajta.

Egyébként valószínűleg az oltott kistesó is elkapta akkor, mert volt 1 db hólyag az egyik felkarján, de semmi egyéb. Ő észre sem vette. Én meg benyaltam, ahogy illik 😅

(5. válaszoló voltam)

2023. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Bejelentkeztem ellenanyag-vizsgálatra, jövő héten már megyek is.


Ha kiderül, hogy valóban nincs védettségem, akkor beoltatom magam.

2023. febr. 12. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!