Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azok az anyukák, akik nem...

Azok az anyukák, akik nem voltak még bárányhimlősek, beoltatták magukat az első/második gyermek tervezése előtt?

Figyelt kérdés
Nem voltam soha bárányhimlős. Van egy 3 éves lányom, és tervezünk másik gyermeket. Mivel a lányom oviba jár, félek, hogy egy nap hazahozza a bárányhimlőt, és én elkapom akár a terhesség alatt. Ilyen esetben érdemes előtte felvenni az oltást? Volt, aki így tett? Köszönöm a válaszokat!

2023. febr. 4. 21:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

ŐŐŐŐ....hát ez így azért elég fura:D

Igen, évek alatt csökken az ellenanyagszint, de bizonyos szinten azért felül kell lennie, hogy védjen is.

Egészségügyben dolgozom, kaptam oltást anno hepatitis B ellen, aztán mikor elkedztem dolgozni, kiderült, hogy alacsony az ellenanyagszintem, újra is kellett oltani, hogy dolgozhassak.


Ráadásul nem szokott teljesen 0 lenni akkor sem az eredmény, ha sosem estél át rajta, mert ezek a tesztek másokkal is keresztreagálhatnak.

Volt, hogy valakinek pozitív lett valamire az IgM szintje, ami akut fertőzést jelzett volna, aztán el kellett küldeni spec. referencialaborba, ahol meg negatív lett az eredmény.


Arról nem is beszélve, hogy semmi bajod nem lesz az oltástól akkor sem, ha ne adj isten a háziorvosodnak igaza van.

Ha bizonytalan vagy, infektológust kérdezz meg. De saját véleményem szerint simán oltasd be magad, az a biztos.

2023. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Nekem is ez tűnik logikusnak, amit te írsz.
2023. márc. 16. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!