Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azok az anyukák, akik nem...

Azok az anyukák, akik nem voltak még bárányhimlősek, beoltatták magukat az első/második gyermek tervezése előtt?

Figyelt kérdés
Nem voltam soha bárányhimlős. Van egy 3 éves lányom, és tervezünk másik gyermeket. Mivel a lányom oviba jár, félek, hogy egy nap hazahozza a bárányhimlőt, és én elkapom akár a terhesség alatt. Ilyen esetben érdemes előtte felvenni az oltást? Volt, aki így tett? Köszönöm a válaszokat!

2023. febr. 4. 21:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Jol tetted, ugyes vagy :) ird meg az eredmenyt
2023. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Rendben, szerdán megyek, ha lesz eredmény, megírom.
2023. febr. 12. 21:12
 13/22 A kérdező kommentje:
Megjött az eredmény, negatív lett, tehát ahogy sejtettem, nem voltam bárányhimlős.
2023. febr. 17. 13:50
 14/22 anonim ***** válasza:
Szuper. Akkor kell oltas. Meglepo kulonben, a mai 30 40 es korosztaly mind atesett altalaban.
2023. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen, hát, én vagyok a kivétel. Be fogom oltatni magam.
2023. febr. 19. 11:00
 16/22 A kérdező kommentje:

Azóta történt egy kis változás. Elmentem az általános orvosomhoz az oltást kérni, átnézte az eredményeim, és szerinte ennyi ellenanyag elég, és hogy elkaptam már a vírust, csak nagyon régen, vagy tünetmentes lehettem, azért ilyen alacsony a szám.


A vizsgálat értékelése ugyan "negatív", de mivel valamennyi ellenanyag van, szerinte nem kell oltás. Valaki tud erről esetleg valamit? Mármint tényleg a kevés ellenanyag is számít?

2023. márc. 16. 17:06
 17/22 anonim ***** válasza:

A szerológiai leleteket szokták kommentelni. Mármint oda szokták írni, hogy az eredmény mit jelent. Pl. "primer fertőzésen átesett, maradvény IgG".

Mi van odaírva?

2023. márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ezen a leleten csak annyi szerepel, IgG és IgM negatív és az érték. A végén, hogy mennyi érték fölött pozitív. Magánklinikán csináltattam, de szerintem ez mindenhol ugyanolyan.
2023. márc. 16. 17:33
 19/22 anonim ***** válasza:

Hát pedig akkor negatív, azaz nem estél át rajta.

Nem értem, hogy az orvos miért mondja azt, hogy igen.

2023. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Ez az, amit én se értek. Szerinte ez az adat 0 lenne, ha valóban nem estem volna át rajta. Úgy magyarázta, hogy idővel az ellenanyagok száma csökken, nem is lenne egészséges, ha örökké magas lenne ez a szám.

Ha a szervezetem találkozna a vírussal, akkor szerinte aktivizálódna, és automatikusan megnőne az ellenanyagok száma. Még kutatásokra is hivatkozott. 🤷

2023. márc. 16. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!