Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől lehet, hogy valaki...

Mitől lehet, hogy valaki sorozatosan negatívat tesztel és/vagy menstruál és közben mégis terhes? Ilyenkor vérből is negatív a teszt? Lehet, hogy csak nem választja ki a veséje a hcg-t?

Figyelt kérdés

ha lehet azok, akik ilyet még nem tapasztaltak ne írják meg, hogy ha negatív a teszt és menstruál valaki, az tuti nem terhes, mert

1. nem hiszem, hogy terhes vagyok;

2. én már találkoztam ilyen (egészségesen megszületett) babával...


az érdekelne, hogy aki így járt, az tudja-e, hogy mitől lehet ilyen. (sajnos az ismerős anyuka nem tudta) köszi :))


2010. okt. 4. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Mi köze van a HCG-nek a veséhez? A HCG-t a beágyazódott pete sejtjei, később a méhlepény vélasztja ki. Tehát, ha terhes vagy, ki kell mutatnia a tesztnek, és a vérvételnek mindeképpen!

Ha negatívat tesztel valaki és menstruál is nagyon ritka, hogy kiderül, hogy mégis terhes. Mert a vérzés még ok, de a tesztnek mutatnia kell. Ha gyanakszol arra, hogy a menstruálás és a negatív tesztek ellenére is terhes vagy, akkor ne várj vele, mindenképp menj el orvoshoz, aki már biztos, hogy meg tudja állapítani, hogy terhes vagy. Mert a vérzés a terhesség során álatalában nem jelent jót, így minél előbb érdemes az orvossal konzultálni, mert lehetséges, hogy gyógyszert kell szedni, hogy megmaradjon a terhesség.

2010. okt. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ahhoz, hogy valami a vizeletben kimutatható legyen a vesének (szerintem) ki kell választania...
2010. okt. 4. 17:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még ilyet, viszont olyanról már hallottam, hogy valakinek a veséje nem választott ki bizonyos anyagokat, így akár a hcg-vel is előfordulhat, hogy nem választja ki.

Viszont a vérből ilyenkor is ki kell mutatnia, mert ha terhesség van, akkor hcg is van. Lehet valami endokrin rendellenesség vagy hasonló.

2010. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, van valami betegség, rá is írják a tesztekre, mikor lehet álnegatív az eredmény. De a vérvétel biztos, már egész korán is kimutatja.
2010. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most találtam erről tájékoztatot. Akkor álnegatív, ha még korán tesztel az illető. Vesebetegség esetén álpozitív lehet a teszt.
2010. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, az, hogy "kiválasztja a vese" azt jelenti, hogy a vérben jelenelvő hcg hormon a vesén keresztül a vizeletbe jut. Rendkívül ritkán van olyan, hogy valakinek nem jut a vizeletébe ez a hormon a véréből, és így a pisilős teszt nem tudja kimutatni. De a vérében olyankor is jelen van, tehát ha a vérét vizsgálják, hogy van-e ilyen hormonja, az pozitív lesz.
2021. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!