Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pszichológus tud abban segíten...

Pszichológus tud abban segíteni hogy lemondjak a gyerekvállalásról?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gyereket de sajnos nem vállalhatok gyereket,nem egészségügyi probléma miatt.Hanem más miatt sajnos nemlehet.Nagyon régóta szeretnék de szembesülnöm kellett vele hogy nem lehet babám.És egyedül nem tudok ezzel megkűzdeni.Ha pszichológushoz megyek ilyen problémával ugye nem fog kinevetni vagy ilyesmi?
2023. febr. 6. 15:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%

#20

A franc se akar meggyőzni. Ez a te szubjektív véleményed, a probléma pedig a te problémád.

Ezek szerint vagy olyan okos, hogy majd te oldod meg a gyereked problémáit.

2023. febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nem tudtam megoldani, de az évek során az összes pszichológus, akinél voltam csak nagyon-nagyon sokat rontott a helyzeten. Nem kell meggyőzni, mert én tudom mi az igazság. Nagyon sok ismerőssel beszéltem, aki különböző okokból ment el pszichológushoz, és mind ezt mondta. Szóval én csak segíteni próbáltam, hogy ne szórjatok rá időt meg pénzt. Ez egy divatos babona manapság vagy hóbort. Bármi lelki bajod van? Menj el pszichológushoz! Igaz, hogy alkalmanként 20.000 Ft-ért fogja meghallgatni a bajod, de legalább van akinek elmesélhetted. Hát, ha ennyire magányos vagy, fizess érte, kinek-kinek magánügye eldönteni.

By the way. Hematológia, haldokló betegek. Ott is van pszichológus, aki segít feldolgozni, hogy elfogadd, hogy meg fogsz halni. Sokat ültem bent a kórházban, hallgattam, hogy a szobatársakkal mi történt. Én már akkor sem kértem belőle, köszi szépen.

A terápia abból állt, hogy a beteg elmondta, hogy mennyire fél, a hölgy meg bólogatott. Szó szerint egy szót nem szólt az egész idő alatt. Kb. ugyanezt előtte én is megtettem a szobatársamnak, amikor nekem is elsírta a baját. Szóval tényleg minek is van ott az a hölgy? Egyébként engem is erősen érdekelne, hogy mit lehet arra mondani, hogy tudom, hogy van 2 hónapom, és tudom, hogy rettenetesen fogok szenvedni, na segíts feldolgozni. Wtf? Ezt nem lehet feldolgozni!!!

2023. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Egy terápia nem erről szól. Igen mindig egy elmondott problémából indulunk ki, de van imagináció, dramatikus elemek, szétszálazva az én-részek, megélése, hogy lehet másképp, hogy ráláss, hogy adott pillanatban nem a felnőtt énedből jött a reakció, hogy a rosszul rögzült megküzdőmódjaidat felül tudd írni. Ha ilyeneket ti nem csináltatok, akkor nem jó embernél voltál. Javaslom a sématerápiát és a pszichodrámát.
2023. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nekem is mondta egyik ismerősöm hogy volt pszichológusnál és semmit nem segített neki sőt akkora baromságokat mondott neki a pszichológus hogy onnantól kezdve nem is hitt a pszichológusba, egyszer voltam én is pszichológusnál hát annyiból ált az egész hogy feltett 5kérdést amire válaszoltam aztán mehettem isten hírével szóval inkább hagyom a pszichológust úgy döntöttem.
2023. febr. 7. 12:06
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem kóklerekhez kell járni és nem 1 alkalommal. Egy terápia 1-3 év… heti rendszerességgel
2023. febr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!