Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Prolaktin szint hogyan alakul...

Prolaktin szint hogyan alakul egy normál ciklus alatt és a terhesség elején mikor kezd nőni?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász elküldött vérvételre, mert eddig valamiért nem jött össze a baba.


Ciklus 2. napján tökéletes lett az eredmény. A referencia tartományon belül van a progeszteron,az ösztradiol és a prolaktin szint is.


Ciklus 24. napján progeszteron nőtt a ciklus elejéhez képest de még mindig tartományon belül van, viszont az ösztradiol és a prolaktin szint magas, és a vérsüllyedés is magasabb lett.


A teszt persze negatív, és PMS szerű tüneteim vannak. 3 napom van menstruációig.


Nektek mi a véleményetek? Ezek az értékek lehetnek babától is vagy a prolaktin amúgy is nagyon megnő a ciklus végére?


2023. márc. 26. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azoknál a hormonoknál, amik ciklusfüggőek, a normál tartoményt is aszerint írják...

Oda szokott írva lenni, hogy follikuláris fázis, uvláció, luteális fázis...

Ahhoz kellene vizonyítani, amiben történt a vérvétel.

2023. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A prolaktin nem ilyen, a referencia tartománya 132-511 mIU/L


Nekem 2. Napon 181 volt, A 24. napon pedig 551.

2023. márc. 26. 12:56
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Miért olyan fontos neked a prolaktin szint? Hyperprolaktinaemiád van? Bromocriptint kell szedned? Vagy szimplán csak arra vagy kíváncsi, hogy a prolaktin szinted utalhat e terhességre? Elárulom neked, hogy a prolaktin szintedből NEM lehet terhességre következtetni. Terhesség megállapítására csak is kizárólag a HCG-ből lehet következtetni. Hiába kérdezősködsz itt, senki se fogja tudni neked megmondani. Terhesen rohadtul nem néztek nekem hormonokat, prolaktint meg főleg nem.
2023. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindenhol azt hallani, hogy a magas prolaktin szint rossz, hacsak nem terhes az ember. Ezért merészeltem feltenni ezt a megbotránkoztató kérdést, hogy hogyan alakul a ciklus során.


Sajnálom, hogy a kérdésem ennyire felidegesített, de azért legyen szép napod!

2023. márc. 26. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Igen, a magas prolaktin szint akadályozhatja a teherbeesést. El kell menni endokrinológushoz, aki felír neked Bromocriptint. Ennyi. Ne izgulj, terhes nem vagy. Mint ahogyan írtam, magas prl-ből várandósságra következtetni nem lehet. Ideges nem lettem, csak szimplán a fejemet fogtam, hogy megint egy buta szaporodni vágyó tyúk, aki már ilyen blődségekbe kapaszkodik. Ha kíváncsi vagy arra, hogy terhes vagy, csináltass egy béta hcgt magán laborban! Ne ilyenekbe kapaszkodj. Magas prolaktin szintedből még a nőgyógyászod se fog terhességre aszociálni.
2023. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!