Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4 hetes terhes lehetek, más...

4 hetes terhes lehetek, más volt így?

Figyelt kérdés

Március 3-án volt az utolsó menstruációm első napja. Mindenki azt mondja, olyan 6 hetes terhes lehetek.

A héten szerettem volna elsőnek menni dokihoz, de megelőzött egy számomra ijesztő dolog, így mentőt hívtam.

Észre vettem világos rózsaszín/barnásabb folyást, bugyin nem látni, hanem csak wc-papíron vettem észre.

Majd kijött a mentő, bevittek vizsgálni, látták a 6mm-es petezsákok, de embrióz még nem.

Azt mondta az orvos, hogy lehet, hogy később fogant a baba, azért nem látni még, majd 10 nap múlva menjek vissza.

Viszont erre a pecsételésre semmit nem mondott, tényleg semmit.

De gondolom ha vetélés álna, vagy ált volna fent, akkor nem engedett volna haza igaz?

Nagyon megvagyok ijedve kérlek segítsetek nekem.


2023. ápr. 14. 07:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

4 hetes terhességnél, pecsételésnél, úgy, hogy embrió nem látszik, minek tartott volna a kórházban? Mit kellett volna veled csinálnia?

Sajnos nincs más választásod, mint megvárni, hogy lesz-e belőle baba, vagy kémiai terhesség, és hamarosan megjön. Ilyenkor még nem kell műtéti beavatkozás sem a vetélésnél, kiürül magától. Kívánom a legjobbakat!

2023. ápr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Ez most ugye egy kamukérdés?


Nem mondod komolyan, hogy egy kis wc-papíron látszódó barnás folyás miatt mentőt hívtál?


Bmeg, ennyire buta embereknek nem is kell gyerek....

2023. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Azért erre mentőt hívni elég erős….
2023. ápr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 hetesen vérzéssel, beültem a kocsiba(ha nem lett volna a buszra) és bementem az ambulenciára, és a wc n kiis pottyant minden, de hogy erre mentőt.

Biztos örültek neked.

4 hetesen akár meg is jöhet, semmit nem csin@lnak vagy elkezdesz menstruálni, vagy megmarad, ne zargasd a mentőt csak ha dől a vér, nem olyan mint egy erős mensi, vagy annyira görcsölsz, hogy bisszal nem tudsz bemenni.

2023. ápr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az az erős, hogy a mentőt ki is küldték...


Valamit tuti kamuznia kellet, mert arra hogy egy nő barnázik nem küldenek mentőt az 1000%...


Legközelebb ha ilyen van akkor szépen bebattyogsz a nőgyógyászati ambulanciára a saját két kis lábadon (vagy autóval, vagy busszal, vagy vonattal vagy lóháton teljesen mindegy, csak nem a mentőt foglalod el a valós vészhelyzetek elől)

Ott megvizsgálnak, esetleg kapsz progeszteront majd hazamész, veszel be magnéziumot és pihensz. Esetleg, de ezt sem kötelező. Semmit nem tudsz tenni se te se az orvosok, ilyen korai terhesség ha el akar, akkor el fog menni.

(Sőt amúgy később se tudnak semmit tenni. Ha tudnának nem lennének se vetélések, se koraszülések, de sajnos vannak, ez egy ilyen dolog).

2023. ápr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó: ha valaki elfingja, hogy terhes, akkor simán kiküldik sajnos….
2023. ápr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen jogosulatlan mentőhívásokat büntetném, más meg meghal közben, mert nincs szabad kocsi....
2023. ápr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is barnáztam mindkét terhességem elején. De eszembe nem jutott volna ezért mentőt hívni! Ez nonszensz.
2023. ápr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha még meg sincs megállapítva a terhesség, akkor az orvos sem igazán tud mit csinálni. Nekem kb pozitív teszt után 4-5 nappal erős menzesz görcseim lettek, viszonylag erősen véreztem. Saját lábamon mentem be az ügyeletre. Ezt csak azért írom le, mert egy kis pecsételéssel teljesen felesleges mentőt hívni, főleg ha még orvosilag megállapított terhesség sincs.
2023. ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Na jó tegyük tisztába kicsit a dolgokat. Ilyenre nem hívunk mentőt!!! Mástól veszed el az időt, energiát. Másrészt az első trimeszterben nagyon gyakori a vetélés, ráadásul ennek nagy része olyan, amivel az ég adta világon semmit nem tudnak csinálni. A progeszteron segítHET de csakis akkor, ha progeszteron hiány okozza a vérzést/barnàzàst. Ebben a témában is nagy zavar van fejekben. Ha a progeszteron csodaszer lenne, akkor minden terhes kismama kapna a biztonság kedvéért. De nem csodaszer és a legtöbb esetben nem is a hiánya okozza a vérzést. Ezen kívül semmit nem tehet a doki, akkor sem ha ott ül melletted 0-24. A vetélést nem tudja megakadályozni. Ilyen korán általában ki sem fejlődik ha baj van, ezzel mégis mit tudna tenni??? Én a 8.hèten vetèltem el. Azt mondta a doktornő, hogy tipikusan ilyenkor megy el ha valami genetikai problémàja van. Erről nem tehetünk és megakadályozni sem lehet. Ha esetleg előfordul újra és újra akkor ki kell vizsgálni de egy vetélés az ég világon semmit nem jelent. Ez meg , hogy mindenki azt mondja 6 hetes vagy....jesszus. Igen annyi vagy, ha március 3àn kezdődött az utolsó menstruációd. Ezt tudjad már kiszámolni. Azért így számolják, mert a fogantatás pontos idejét senki sem fogja tudni megmondani. Gondolom akkor ezzel is újat mondok,de a fogantatás nem akkor történik mikor az aktus. Lehet, hogy később fogant igen, ezért kell várni. Tudom, hogy nehéz de ez van ilyenkor. Az idő eldönti. Kicsit szedd össze magad. Sokan véreznek,vagy barnàznak egyébként úgy ,hogy a babànak semmi baja nem lesz. Sokszor nem tudják mi okozza. De általában nem jelent jót, úgyhogy remènykedni lehet,de készülj fel arra is , hogy ez most így alakult.
2023. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!