Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túl későn kezdtünk el próbálko...

Túl későn kezdtünk el próbálkozni, ha már 25 éves vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre. Engem aggaszt, ahogy olvasom mások véleményét, hogy sajnos az időt nem lehet visszarepíteni és az idő múlásával csökkennek a teherbeesési esélyek.

Én mivel egyetemre jártam és dolgoztam nem tudtam hamarabb próbálkozni, pedig már 22 évesen is nagyon vágytunk közös gyermekre.

Szeretnénk vagy 3-4 gyermeket, nagyon örülnénk neki, ha nagy családunk lenne, de már fél éve nem jön a gyermek és megfordult a fejemben akár az is lehet sose lesz közös gyerekünk.


Bánom, hogy elkezdtem dolgozni, hogy nem akartam diplomás gyedre szülni.


Igazából saját házunk így se úgy se van. Mert 20 milliónk az a minimum amiért lehetne venni valamit kb. sehogy sincs csak majd olyan 4 év múlva lesz, de akkor már 29 leszek és nem várok addig.


Baba nélkül babavárót nem veszünk fel, és hiába dolgoztam 1,5 évet nem sok a pénz, én meg tovább nem vagyok hajlandó vàrni, hogy gyűljön a pénz, mert az idő telik és már vágytunk a babàra.


Ki hogy érzi? Ti nem bánjàtok, hogy nem 25 alatt kezdtetek el próbálkozni?ti könnyen teherbeestetek, akik 25 felett próbálkoztatok?


Igazából nem is az aggaszt, hogy nem jön fél éve, elfogadtam, nem jön valamiért.


Hanem inkább, hogy nem próbálkoztam hamarabb, mert valahogy azt hallom ma másabb teherbeesni, mint régeny sokkwl több a meddő pàr. Bàr rokonságnál mindem gyerek elsőre jött:D


Persze remélem lassan nálunk is bekopog a gólya.


Nem kattogok ezen folyton, csak kiírtam ezt magamból, alapból a munkámon, meg a közös házunkról álmodozom, gondolkodom. Sporttal kötöm le a figyelmem.



2023. ápr. 25. 23:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
86%

25 éves koromban kezdtünk próbálkozni, 2 hónappal a 34. szülinapom előtt lettem anya.

A 25 nem késő, nem kora, pont jó. És mint az esetem mutatja, ha nehezen jön, akkor is - talán - marad elég idő a sikertelen évekre.

2023. ápr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

#21 vagyok.

Ja, és nekünk van saját lakásunk, 28 voltam, mikor vettük, albérlet mellett saját magunk gyűjtötte önerőből és hitelből. A babavárót tavaly vettük fel, a lakáshitel maradékát végtörlesztettük belőle, a többit befektettük.

2023. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
77%

Hogyan akarnál ennyi gyereket, ha még a közös otthon is csak álom?

Nem vagy lemaradva így, hanem ellenkezőleg, túl előreszaladtál. Majd ha a háttér meglesz... Aztán akkor is fogadhatsz örökbe ikret, hogy a darabszám meglegyen mindenképpen

2023. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi 21 évesen vettünk házat hitelre, azóta rendbe pofoztuk. Így mi is 25 évesen jutottunk oda, hogy jöhet a bébi. Én nem futkostam kivizsgálásokra... Olvasgattam természetes teákról ami segíthet. Cickafark tea és a Barátcserje kapszula jól összekeverte a ciklusom az első próbálkozós hónapban, úgyhogy abba is hagytam. Elkezdtem a palástfű teát inni, a 2.ik hónapban 3 petezsákot látott az orvos... Végül a háromból egy babuci maradt velünk. 💞
2023. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek a 23-assal?


Nagycsalád, meg 3-4 gyerek úgy, hogy még egy lakást sem tudtok akár hitelre megvenni, ezt hogy gondoljátok?


Nem azt mondom, hogy kacsalábon forgó palotára kell várni, de ha gyerek nélkül nem tudtok egy ingatlant összeszedni, gyerekkel pláne nem fogtok. Amúgy meg, ha nagycsaládban gondolkodtál és korai szülésben, akkor már rég el kellett volna menned dolgozni egyetem mellett és spórolni, ahogy mások teszik, nem ott tartani 25 évesen, hogy alig van mögötted munkaviszony. Mert valamit valamiért.

2023. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
78%

Először is, nem azért nem jött még eddig a baba, mert túl későn kezdtél el próbálkozni. Ha 40 lennél, lehet, hogy így lenne.

Másodszor igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy ne szülj albérletbe 3-4 gyereket. Én nem vagyok egy nagyigényű ember, és úgy gondolom, hogy nem szükséges előre megteremteni mindent, egyelőre az én gyerekeim is 1 szobában laknak, és nincs 2 autónk, stb... De az anyagi természetű gondokat nem szabad elbagatellizálni, mert hiába van nagy szeretet, meg boldogság, ha folyamatosan gürizni kell a szülőknek, és úgy sem jutnak egyről a kettőre, és nincs lehetőség kikapcsolódni, se egy nyaralás, se semmi, mert a mindennapi megélhetésért kell küszködni, abba az ember előbb-utóbb belefárad. Legalább valami koncepciótoknak lennie kell, mielőtt belevágtok, hogy hogyan és mikor lesz stabil a megélhetés. És azt is fel lehet fogni úgy, mint a gyermekekre való készülést, szóval ez nem időpocsákolás.

2023. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
59%

29 és 31 évesen szültem, szerintem ez pont ideális volt. Nem vagyunk tele, de baj saját házunk minimális hitellel, most így gyerekek mellett biztos nem tudnánk még erre is külön spórolni, nemhogy ha 3-4 lenne belőlük :D


25 évesen nem vagy elkésve, ne nagycsaládon gondolkodj még úgy, hogy ennyire nem adott hozzá semmi, se a lakhatás, se a normális idejű munkaviszony, hanem dolgozz, spóroljatok és előbb teremtsétek meg az alapokat, nehogy úgy járj, mint a 3 gyerekes anyuka valamelyik nap, aki azon sírt, hogy még két kiló almát meg tisztasági csomagot se tudott az oviba bevinni, mert nem fért bele, annyira ki van centizve a pénzük, merthát "ki gondolta volna, hogy így elszállnak az árak".


Tanulj más hibájából, nehogy te is beleess. Nem véletlen, hogy ma 30 körül szül a többség, nyilván vannak ilyen tündérmesék, hogy valaki 20 évesen vett házat meg 3 gyerek mellett albérletben rakta össze a 4 szobás ingatlan árát, de ne dőlj be ezeknek.

2023. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
85%

Hiába írjátok le neki 20-an, hogy legyen már esze és teremtsék meg legalább az alapokat, úgyse fogják, az ilyennek nem lehet beszélni, hát leírta, hogy őt nem érdekli, hogy kevés a pénzük, meg nincs házuk, meg ilyenek, nem akar várni, mert neki gyerek kell és kész.



Megszállta az agyát a babázós hormongőz, és mivel nyilván eddig nem igazán neki kellett megteremteni a lakhatásàt, ételét, megélhetését, mivel nem is igazán dolgozott még a kérdező, ezért azt se tudja, mi az igazi élet, meg milyen belefáradni a csóróságba, abba, hogy dolgozol, de alig jutsz előre.


Meg nem is érdekli, hogy fognak eltartani 2-3-4 gyereket, ha még lakásra sem futja (pedig akkor ő nyilván dolgozni sem fog, még ennyi bevételük sem lesz), úgy van vele, hogy majd lesz valahogy, majd a párja/szülei megoldják, nem is tudja felmérni, anyagilag mivel jár ennyi gyereket normálisan etetni vagy cipőztetni-ruháztatni, és a végeredmény akkor is ugyanaz, hogy egyszerűen nem is érdekli, neki kell a baba, mert az cuki, mert másnak is van már, mert dolgoznak benne az ösztönök és hormonok és nincs annyi esze, hogy mások esetéből tanuljon.


Nem áll józan ész az ösztönök felett.

2023. ápr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
73%
26-os vagyok, még csak annyit akartam, hogy nem arról van szó, hogy nem lehet megcsinálni, arról van szó, hogy nem lehet kiélvezni anyagi háttér nélkül. Rohanni kell vissza a munkába, borzasztó nehéz egy pici gyereket betenni a bölcsibe, csak mert muszáj visszamenni dolgozni. Nekem van egy barátnőm, akinek már 6-7 évesek voltak a gyerekei, mikor az enyémek születtek. Mindig irigykedtem rá, hogy fiatalon lett anya (becsúszott nekik egyébként), és milyen szép családja van. Mostanra fordult a kocka, iszonyat hitel van a házukon, a férjével fasírtban vannak, mert az állandóan túlórázik, és másodállása is van, évekig a nagyszülőknél laktak, hogy tudjanak spórolni, amire mindenki úgy emlékszik vissza, hogy maga volt a pokol. Pedig jó emberek, jó szándékkal. De pénz kell az élethez, nincs mese.
2023. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

En most menten ferjhez, nyaron leszek 27 eves es akkor fogunk elkezdeni probalkozni. 2 eve elunk sajat hazban.

A velem egykoru baratnom 2 eve hazas, viszont baba meg a kanyarban sincs, masfel eve nem jon, es tavaly ev vegen mutottek a cisztaival. Ok mostanaban fognak sajat hazba koltozni, eddig anyosnal laktak.

Semmirol nem vagy lemaradva.

2023. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!