Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túl későn kezdtünk el próbálko...

Túl későn kezdtünk el próbálkozni, ha már 25 éves vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre. Engem aggaszt, ahogy olvasom mások véleményét, hogy sajnos az időt nem lehet visszarepíteni és az idő múlásával csökkennek a teherbeesési esélyek.

Én mivel egyetemre jártam és dolgoztam nem tudtam hamarabb próbálkozni, pedig már 22 évesen is nagyon vágytunk közös gyermekre.

Szeretnénk vagy 3-4 gyermeket, nagyon örülnénk neki, ha nagy családunk lenne, de már fél éve nem jön a gyermek és megfordult a fejemben akár az is lehet sose lesz közös gyerekünk.


Bánom, hogy elkezdtem dolgozni, hogy nem akartam diplomás gyedre szülni.


Igazából saját házunk így se úgy se van. Mert 20 milliónk az a minimum amiért lehetne venni valamit kb. sehogy sincs csak majd olyan 4 év múlva lesz, de akkor már 29 leszek és nem várok addig.


Baba nélkül babavárót nem veszünk fel, és hiába dolgoztam 1,5 évet nem sok a pénz, én meg tovább nem vagyok hajlandó vàrni, hogy gyűljön a pénz, mert az idő telik és már vágytunk a babàra.


Ki hogy érzi? Ti nem bánjàtok, hogy nem 25 alatt kezdtetek el próbálkozni?ti könnyen teherbeestetek, akik 25 felett próbálkoztatok?


Igazából nem is az aggaszt, hogy nem jön fél éve, elfogadtam, nem jön valamiért.


Hanem inkább, hogy nem próbálkoztam hamarabb, mert valahogy azt hallom ma másabb teherbeesni, mint régeny sokkwl több a meddő pàr. Bàr rokonságnál mindem gyerek elsőre jött:D


Persze remélem lassan nálunk is bekopog a gólya.


Nem kattogok ezen folyton, csak kiírtam ezt magamból, alapból a munkámon, meg a közös házunkról álmodozom, gondolkodom. Sporttal kötöm le a figyelmem.



2023. ápr. 25. 23:24
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

31 évesen szültem és tervezünk mégegy babát. Nem érzem elkésve magunkat. 1 évet vártunk rá, mire összejött, de utólag belegondolva mintha a sors rendezte volna így direkt, több szempontból is a legjobbkor érkezett.

Az életünk alapjai megvannak minden hátszél nélkül, dolgoztam annyit már az egyetem után (majd 8 évet), hogy vidáman galoppoltam "pihenni", innen pedig vidáman fogok visszamenni dolgozni, mert tudom, hogy várnak. Olyan stabilitást és függetlenséget adtak az elmúlt évek, ami nekem pótolhatatlan biztonságérzetet ad. Tudom, hogyha a férjemmel történik valami, egyedül is megállom a helyem és nyugodt vagyok amiért így van ez fordítva is.

25 vagy. Szerinted elkésve. 3-4 gyereket szeretnétek, ki fog esni a jövedelmed jó része, de nincs saját ingatlanotok sem, mert kettesben is még minimum 4 év múlva lesz. Hát... Szerintem azért ezt gondoljátok át.

2023. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kaptam hideget meleget.

Hàt igazából, ha màr végre jönne a baba és fel tudnánk venni a babavàrót màr mi is tudnánk venni 20 millióért házat egy kis településen, ami a célunk is, csak ahhoz előbb a baba kell.

Ha még 4 évet dolgozunk és baba nélkül vàrunk akkor meg babavàrò nélkül lenne annyi, hogy megtudnánk venni egy 20 milliós házat, csak sajnos a ház àrak folyamatosan nőnek,a fizetes meg nem fog nőni olyan ütemben.

Nekem hálistennek végleges szerződésem van.

Páromnak is stabil a munkája.

Tehàt ha jönne a baba, akkor tudnánk venni házat, mert 20 millióért vagy 1-2 milliót alkudva láttunk olyat, ami számunkra tökéletes lenne és nagy családdal el tudnánk benne lenni.


Bàr jelenleg az a célom, hogy egyetlen egy gyerekünk legyen. Kiskori álmom a nagy család, régen 8 gyerekről álmodoztam, tehàt én nekem mindig ez volt az álmom...de most már tisztán làtom, hogy nem biztos, hogy aki akar 5 gyereket annak annyi is lesz. Lehet egy se lesz lehet 1 lesz lehet 2 lehet több-kevesebb.


Aggaszt kicsit nyilván, hogy fél éve semmi, de tudom, hogy ezzel nem vagyok egyedül. Sokatok àtélte, akik több ideit próbálkoztak.


Nyáron jobban megtehetem, hogy arra a 2 vérvételre elmenjek, majd megteszem, meg a sperma vizsgálatra a párom.

2023. ápr. 26. 21:21
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy stabil meg végleges munkahely, ezt már most tanuld meg.


Azt meg el nem tudom képzelni, hol lehet 20 millióból olyan házat venni, amiben elfér normálisan 3 gyerek...

2023. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Hálistennek van 20 millióért megfelelő ház.

Olyan ami tetszik is nekünk.

Falu 20 percre várostól. Nekünk tökéletes.

Nincs cigány, normális közeg..


Olyan házak vannak, amik 1 szintesek, van fűtés bennük, a tető cserép, nyilván nem új, de nem ázik, tökéletes. 4 szobás, normális konyhájuk van meg fürdő..nyilván nem a legmodernebb bútorral meg csempével, de nekünk elsőosztályú. Nekünk tetszik a régebbi fa konyha bútor és a kék szinű fürdő csempe.

Kerítés is első osztályú csak le kell festeni a fa leceket.


Szóval mi nem vagyunk olyanok, akik ha valahova beköltöznéneknaz lenne az első, hogy na akkor ez nem 2 rétegű műanyag ablak, akkor dobjuk ki mert 3 rétegű kell vagy nem jó ez a fürdő, mert nekem rózsaszín kell a kék helyett. Tehàt nyilván nem vagyunk patracok. Fontos nekünk a tisztasàg, meg szeretjük, ha szép, ami bennünket körülvesz, de azért sok régebbi bútor is tud nagyon szép lenni... meg nekünk nem célunk hatalmas üveg ablakokat berakni, hatalmas teraszt építeni, ilyen olyan toldást csinálni..

Szerintem minden igény más

2023. ápr. 26. 21:35
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 12es,itt nálunk még rosszabb a helyzet gazdaságilag,mint magyarországon. 11es voltam.
2023. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Lecek, meg patrac... Tiipelhetek? Borsod? Szabolcs? :D Tipikus ottani szóhasználatok.

Nem te tetted fel az ingatlanvásárlás topikban is a kérdést? Ott nagyon hasznos válaszokat kaptál arra, hogyan vehetnétek meg akár most is a kiszemelt házat.

2023. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!