Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes elmenni a részletes...

Érdemes elmenni a részletes hormon vizsgálatra és sperma vizsgálatra, ha már 3 hónapja nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom, hogy 30 év alatt úgy írják, hogy 1 év sikeres próbálkozás után szokott jönni a baba. Az emberek 80%-nak meg fél év alatt.

Én még is azt érzem, hogy mi megteszünk mindent és minden rendben van velem látszólag.

Vérvételem tökéletes, tsh-m is.

A ciklusom 28 napos, rendszeres. A peteérésem mindig 14. napon van(ovu teszt) a termékeny napokban ovu előtt aznap és után is együtt vagyunk. Alapjáraton meg 2 naponta. Bár ovu teszt ellenére is tudom, hogy akkor van ovum, mert sűrű a nyákom, petefészkem fáj.


Azt gondolom, hogy az együtt léteken felesleges változtatni. Jövőhónapban megpróbálok hőmérőzni is.


Most azon gondolkodom, hogy elmenjek -e fizetős úton hormon vizsgálatra, ami a 3-5 és 21 ciklus napi hormonokat vizsgálja vagy próbáljam a nőgyógyászt kérni erre vagy nőgyógyász erre nem ír ki csak 1 év max fél év próbálkozás után?

Illetve azt gondoljuk jó lenne egy sperma vizsgálat is.


Igazából úgy érezzük jó lenne tudni, hogy minden rendben van -e teljes körűen, mert ha kiderül valami, akkor ha változtatnák rajta most lehet végre jönne... most 1 évet megvárni számomra nagyon hosszú.


Volt aki hamarabb elment ?..



2023. ápr. 28. 07:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a 8.hónap lett sikeres.
2023. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
60%
Mi abban maradtunk, hogy ha hat hónapig nem jön össze, akkor a férjem elmegy sperma vizsgálatra, én pedig átjárhatósàgira. Mindkettőnknèl rendben volt minden. (Én hormonpanelen már voltam jóval korábban, ahol kiderült az IR és a pajzsmirigy alulműködès. Ezek rendbe lettek téve). A 9.hónapban jött össze. Sajnos elvetéltem a 8.hèten. Most próbálkozunk újra.
2023. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
63%

Én nem teljesen értek egyet azzal, hogy nem sürgős, ráér, még csak most kezdtetek próbálkozni.

Tök jó dolog ez az egy év és jó esetben sikerül, de miért kell kivárni? Egy nőnek minden hónapban a képébe vágja a természet, hogy megint elbukott. Eleinte ez még nem stresszel, de hónapról hónapra egyre inkább. Ami totál elkerülhető lenne két nyomorult vérvétellel. Legalábbis a legtöbb esetben olyna háttérprobléma van ami a vérvételekből kiderül.


Tapasztalatból írom, hogy akiben felmerül a gondolat, hogy szívesen elmenne vérvételre, az menjen is. Az a biztos.


Mi 5 évig próbálkoztunk mire terhes lettem, addig csak uh-n néztek, ott minden rendben volt... fiatalok voltunk, nem is siettünk, nem erőltettük a vizsgálatokat... mondanom sem kell, hogy 5 év alatt mindenki terhes lett körülöttem, az is aki nem is akart.... hát had ne mondjam.. eléggé megviselt. Az első terhesség sajnos rosszul zárult és utána kezdődtek vizsgálatok, kiderültek a gondok pajzsmirigy, kaptam rá gyógyszert, majd megint eltelt egy év .... kerestem másik orvost ott kiderült az IR... újabb fél évet mondott, hogy még legyünk türelemmel, majd a kezelés kezdete után harmadik ciklusban terhes maradtam... közel 6 és fél év ment el azért, mert ej ráérünk, minek vizsgálódni? Rendszeres ciklusom volt, nem ittunk nem dohányoztunk.... Közbe egy vizsgálat és másfél év után sikerrel jártunk volna.


Engem nagyon megviselt ez az egész, totál másképp csináltam volna, és én lehetőség szerint minden babára vágyónak javaslom leglaább a hormonjait megnézetni és a cukor és inzulin terhelés vizsgálatát. Ez csupán két vérvétel.... de megkímélheti magát az ember hosszú hónapok esetleg évek sikertelenségétől.


Valljuk be.. manapság már minden második embernek van valami hormon gondja... nem hiszem, hogy érdemes legyinteni és várni. Kell egy jó endokrinológus, és egyébként se tudják ellenőrizni, hgoy mióta próbálkoztok, lehet mondnai, hogy már egy éve.


Bocsánat, hogy hosszú lettem, de a lelkemen viselem ezt a témát, mert bizony mi nagyon megszenvedtük és nevetségesen egyszerű lett volna a megoldása annak, hogy ne kelljen ennyit várni.


Kérdező, mielőbbi sikert nektek és, ha úgy érzed, hogy te se bírnád a sikertelen hónapokat, szánd rá magad egy kis vizsgálatra.

2023. ápr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
92%
13# megértelek és valahol igazat adoky de öt évet ne hasonlíts már 3 hónaphoz.
2023. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3. hónapban sikerült. De még a próbálkozás előtt csináltattunk egy spermavizsgálatot, és nekem egy sima vérvételt/trombózis panelt/sima nőgyógyászati vizsgálatot/rákszűrést. Így nyugodtabban nekiindulva kevésbé stresszeltünk.

Én a helyetekben a spermavizsgálatot csinálnám meg és csak utána a többit. Ez a legegyszerűbb és a problémák felét ki lehet vele zárni.

2023. ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy indítottam, hogy mielőtt próbálkozni kezdtünk volna, azelőtt elmentem egy vérvételre (kettőre).


Nem annyira drága magánban, nem invazív vizsgálat és legalább tudtuk volna, ha van valami. Amúgy sem szerettem a munkahelyemet egy hónappal nem akartam tovább maradni, mint szükséges.


Nekünk a második próbálkozásra amúgy összejött (a harmadik hónapban, de az egyikben az ovu környékén csak óvszerrel voltunk együtt).

2023. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, a vérvétel is invazív vizsgálat. :)
2023. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyen invazív, ezen nem veszünk össze, semmiképp nem egy átjárhatósági vagy kolonoszkópia szintjén van :) (de pl. a prena meg a nifty vérvételes és non-invazívak, nem? :))
2023. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Mondjuk én is azt gondolom,hogy ha elmennek ennyi idő után egy ciklus eleji, végi vizsgálatra plusz egy sperma vizsgálatra azzal rosszat nem tesznek. Ha minden rendben megnyugodnak és lehet próbálkozni tovább,ha gond van pedig időben kiderül.

Nekünk 2,5 év után jött spontán össze. Egyedül petefészek kimerülés amit találtak,de ez sem volt még vészes,csak szépen csökkent rohamosan ahhoz képest,hogy 27 voltam... 1 év után indultunk vizsgálatokra,de jött a covid is,mire meglettek,majd az volt majdnem egy év hogy időpont lett a meddőségibe is,amit végül lemondtunk mert összejött spontán. Ami kb egy csoda volt nekünk. Viszont semmi tünete nem volt a petefészek kimerülésnek,ismerek olyat akinek akkor derült ki,amikor már kb nem is volt és 30 év alatti. Oké nem gyakori dolog,de ha ezt tudom egyből egy vérvétellel indulok neki,ahol AMH-t és FSH-t nézünk. Ha később akartunk volna babát szerintem már késő lett volna. Így is azt mondta a dokim,hogy ha még egyet szeretnénk akkor rövid úton próbálkozzunk a következővel emiatt,9 hónapos még. Nyilván még nem szeretnénk,de fogok nézetni egy hormonszintet,lehet már most semmi esély. Nekem abba nehéz belegondolni,hogy nem kis korkülönbséggel szerettünk volna másodikat,de ha éveket várunk nem lesz. Bár mi úgy vagyunk,ha nem is lesz egy már megadatott.


Én ha újra kezdeném egy vérvételre elmennék. Kérdező,nem vesztesz semmit.

2023. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
19# vagyok. Ja és tünete nem volt, óramű pontosságú rendszeres menstruáció. Ovu teszt jelezte az ovulációt, éreztem is, ultrahangon is a követéssel látták. Bár akkor is éreztem az ovulációt,amikor nem volt abban az egy hónapban (UH követésen látszott akkor).
2023. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!