Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes elmenni a részletes...

Érdemes elmenni a részletes hormon vizsgálatra és sperma vizsgálatra, ha már 3 hónapja nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom, hogy 30 év alatt úgy írják, hogy 1 év sikeres próbálkozás után szokott jönni a baba. Az emberek 80%-nak meg fél év alatt.

Én még is azt érzem, hogy mi megteszünk mindent és minden rendben van velem látszólag.

Vérvételem tökéletes, tsh-m is.

A ciklusom 28 napos, rendszeres. A peteérésem mindig 14. napon van(ovu teszt) a termékeny napokban ovu előtt aznap és után is együtt vagyunk. Alapjáraton meg 2 naponta. Bár ovu teszt ellenére is tudom, hogy akkor van ovum, mert sűrű a nyákom, petefészkem fáj.


Azt gondolom, hogy az együtt léteken felesleges változtatni. Jövőhónapban megpróbálok hőmérőzni is.


Most azon gondolkodom, hogy elmenjek -e fizetős úton hormon vizsgálatra, ami a 3-5 és 21 ciklus napi hormonokat vizsgálja vagy próbáljam a nőgyógyászt kérni erre vagy nőgyógyász erre nem ír ki csak 1 év max fél év próbálkozás után?

Illetve azt gondoljuk jó lenne egy sperma vizsgálat is.


Igazából úgy érezzük jó lenne tudni, hogy minden rendben van -e teljes körűen, mert ha kiderül valami, akkor ha változtatnák rajta most lehet végre jönne... most 1 évet megvárni számomra nagyon hosszú.


Volt aki hamarabb elment ?..



2023. ápr. 28. 07:39
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
51%

"Ami totál elkerülhető lenne két nyomorult vérvétellel. Legalábbis a legtöbb esetben olyna háttérprobléma van ami a vérvételekből kiderül."


Mégis milyen eredményt várunk egy hormonsortól rendszeres ciklus esetén?

A pajzsmirigyét megnézette. A többiben pedig nyilván nem lesz eltérés, ha szabályos ciklkusa van 14 napos luteális szakkal.


Akkor már egy OGTT+inzulinnal többre megy, de 3 hónap után az is felesleges, ha nincs valami rizikófaktor (mondjuk nem 100 kg...).

Sőt, a pasi spermavizsgálatával is töbre megy.


Egy sima hormonsor olyan baromi divatos, pedig baromi drága és rendszeres ciklus esetén kb. semmi nem fog belőle kiderülni.

2023. ápr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
21#-es. Nekem a hormonsor és AMH mutatta meg a petefészek kimerülést. Mint írtam rendszeres menstruációm volt,14. napi ovulációval. A kontroll vérvételnél már rosszabb volt. Ha nem nézik meg,ki se derül, tünete nem volt. 27 évesen. Családban senkinek nincs ilyen probléma. Ez egy sima vérvételből azért kiderül például. 19# voltam.
2023. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak hormonsor volt odaírva...vérvétel! Ir, pajzsmirigy, meg a ciklus 3.napi és 21.napi. Ezek alapok kezdésnek. És, ha itt eltérés van tudják kezelni. És pár hónap kell csak, talán annyi se a sikerhez.


Mellesleg az IR és cukorbetegség nem csak 100kg felett állhat fent... sógornőm pl 40 kg vasággyal együtt és IR gondja van..terhesen meg cukros is lett... pont ez a baj, hogy sokan azt hiszij, ha sportosak vagy vékonyak már nem lehet bajuk....de igen is lehet.

2023. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Továbbra is állítom, hogy rendszeres ciklus esetén a 3. és 21. napi teljes hormonsor egy baromság. Rendszeres ciklus mellett nem szokott benne eltérés lenni. Pajzsmirigyét megnézette, le is írta.

Ha akar, igyon egy adag cukros lötyit, hátha IR-e van, de a teljes hormonsornak továbbra is nulla értelme.

2023. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem dokifüggő, de a rendesebb is inkább hazugságra ad, mert 3 hónappal még kiröhög és csak hormonpanelre tud adni max. A többivel meddőségibe küld, vagy intézheted magánban.

Nekem is úgy sikerült marha nehezen kisírnom egy hormonpanelt, hogy én 40+ vagyok.

2023. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Ahj, köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 28. 19:21
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a vizsgálatokat csak akkor végzik el ingyen,ha egy évig nem fogant meg a baba!Előbb a férfit kell kivizsgálás,a spermajaval együtt!A nőt macerasabb kivizsgalni!
2023. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Magánhelyen megcsinálják,synlabba is vannak csomagok. Én volt már,hogy ott csináltattam vérvételt.
2023. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Osztozom azzal a gondolattal, hogy egyik doki sem állt feletted, mikor eldöntöttétek a pártokkal hogy "belecsaptok a lecsóba" :D

Ha megnyugtatna, hogy ki vagy vizsgálva, nyugodtan mondd a dokinak, hogy 1+ éve rajta vagytok a babaprojekten, mire megkapod az időpontokat és meglesznek a vizsgálatok, kiértékelések, sajnos úgyis telik még bőven az idő. :(

Mi mostmár bő fél éve rajta vagyunk a dolgon, mindenki körülöttem kb attól terhes lett hogy "ránéezett a párja ", úgyhogy mi elkezdtük a kivizsgálásokat, szépen lassan haladgatunk és várjuk a csodánkat 🙏 :) (27 évesek vagyunk mindketten)

Minden jót kívánok! :)

2023. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
66%
Gusztustalan dolog hazudni, ill. arra bíztatni a kérdezőt, hogy hazjudjon egy ilyen dologban. Gondolom ha neked kellene várakozni valamire az egészségügyben, mert valaki hazugsággal eléd pofátlankodik, az nem tetszene.
2023. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!