Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes elmenni a részletes...

Érdemes elmenni a részletes hormon vizsgálatra és sperma vizsgálatra, ha már 3 hónapja nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom, hogy 30 év alatt úgy írják, hogy 1 év sikeres próbálkozás után szokott jönni a baba. Az emberek 80%-nak meg fél év alatt.

Én még is azt érzem, hogy mi megteszünk mindent és minden rendben van velem látszólag.

Vérvételem tökéletes, tsh-m is.

A ciklusom 28 napos, rendszeres. A peteérésem mindig 14. napon van(ovu teszt) a termékeny napokban ovu előtt aznap és után is együtt vagyunk. Alapjáraton meg 2 naponta. Bár ovu teszt ellenére is tudom, hogy akkor van ovum, mert sűrű a nyákom, petefészkem fáj.


Azt gondolom, hogy az együtt léteken felesleges változtatni. Jövőhónapban megpróbálok hőmérőzni is.


Most azon gondolkodom, hogy elmenjek -e fizetős úton hormon vizsgálatra, ami a 3-5 és 21 ciklus napi hormonokat vizsgálja vagy próbáljam a nőgyógyászt kérni erre vagy nőgyógyász erre nem ír ki csak 1 év max fél év próbálkozás után?

Illetve azt gondoljuk jó lenne egy sperma vizsgálat is.


Igazából úgy érezzük jó lenne tudni, hogy minden rendben van -e teljes körűen, mert ha kiderül valami, akkor ha változtatnák rajta most lehet végre jönne... most 1 évet megvárni számomra nagyon hosszú.


Volt aki hamarabb elment ?..



2023. ápr. 28. 07:39
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 30as,

Magán úton intéztem eddig minden "babával kapcsolatos kivizsgálásom (beleertve vérvételek is), tehát szépen fizettem érte.

Inkább az a" gusztustalan", hogy TBt fizetsz minden hónapban, de ha valami miatt dokira lenne szükséged, letojják a fejed :)

2023. ápr. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
60%

Ha magánban intézed, nem kell hazudni. El lehet menni bármelyik magánlaborba és levetetni amit akarsz.

És talán pont azért szarnak le az eü-ben, mert nincs annyi kapacitás, amennyi kellene, mert egy csomó ember a semmire akar kivizsgálást. Mondjuk 3 hónap próbálkozás után komplett hormonsort a semmiért.

2023. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapból az a probléma a mi egészségügyi rendszerünkkel, hogy akkor foglalkoznak az emberekkel, ha már baj van. A megelőzésre kellene, hogy épüljön, és igen ebben benne van az is, hogy nézet az ember hormosort, inzulint és vc-t... Stb.

Hiszen sokszor apró eltérés ami kezelhető, miért is várjon az ember minimum egy évet?


És megértem a Te álláspontod is, de mi pedig babát szeretnénk, mindennél jobban, és megindultunk a kivizsgálásoknak, hiszen eltartanak egy ideig.

Imádkozom, hogy a lefoglalt időpontjaim le kelljen mondani 🙏

2023. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván ha egyértelmú prolémája van, nem kell várni egy évet. Mondjuk ha rendszertelen a vérzése.

Az is oké, hogy évente egyébként el jár nőgyógyászhoz, levetet egy rákszűrést, nézet egy UH-t, meg a háiorvossal megnézeti a pajzsmirigyfunkcióját meg a vércukrát. Esetleg menjen el egy OGTT-re, mert manapság lassan mindenki inzulinreiózisztens...

Ennél több baromira nem kell 3 hónap után egy alapvetően egészséges, fiatal nőnek.

2023. ápr. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!