Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek a terhesség...

Mi a véleményetek a terhesség előtti vitaminokról?

Figyelt kérdés
5 hónapja próbálkozunk a párommal és sajnos eddig sikertelenül,gondolkodtunk elkellene kezdenünk szedni terhesség előtti vitamint,viszont férfiaknak nem találtam igazán ilyet,mik a tapasztalataitok a terhesség előtti vitaminokkal? Volt tőle esetleg sulygyarapodás vagy hánnyinger?

#terhesség #terhesvitamin #jöjjön a babó
2023. jún. 7. 00:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hasznos, de ami muszáj is, az a folát/folsav, mert mire megtudod, hogy terhes vagy, szinte már késő.

Nekem addig volt hányingerem, amíg étkezés előtt vettem be. Mióta evés utan szedem, semmi bajom.

2023. jún. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Terhesség előtt is szedtem multivitamint, mint ahogy utána is. Ártani nem árt, sőt! Nem tudom, miért csak a folsavat ajánlja mindenki, pedig a multivitaminnak pont az a lényege, hogy minden benne van, amire szüksége lehet a szervezetnek akár a teherbe eséshez. Hiába nyomja vki csak a folsavat, ha az immunrendszere gyenge, az nem fog segíteni önmagában. Amúgy soha nem hánytam semmilyen vitamintól. Súlygyarapodás sem volt, nem is értem az összefüggést. Inkább a nőknél a fontos a megfelelő vitamin bevétel.
2023. jún. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Talán a D vitamin, ami erre hatással van..



Férfiaknak B vitamin komplex pluszban:


B1;2;3;5;6;7;12

Cink

Szelén

Folsav

Cvitamin

Evitamin

D3 vitamin


Úgy kb


Nőknek hasonló


Vassal pluszban


Áktalában jódmenteset javasolnak a pajzsmirigyek miatt..



Vitamintól nem fogsz hízni, de az étvágyat a B -k növelhetik ( sajnos tapasztalat nekem)



Viszobt 5 hónap utan elkezdenék vizsgálódni már, ha 30 körül vagyok, ne tartson 5 èvig..

2023. jún. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Egy év sikertelen próbálkozás után szoktak orvosi vizsgálatot ajánlani, ha ez időn belül nem jön össze, az teljesen normális. 30 évesen is.
2023. jún. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Trimeszternek van vitaminja férfinek is.nőknek többféle..

Nekünk bevállt

2023. jún. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Teherbeesés szempontjából nőknél csak a D-vitamin ami erre hatással lehet.

Ha valaki idősebb, akkor még E-vitamin és Q10.

A folsav /folát az a babának kell, miután beágyazódott.


Férfiaknál már más a helyzet, ott sokat tud javítani (de rontani is) az eredményeken a vitamin szedés.

Dm-Ben lehet kapni, meg nem mondom mi a neve, világos kék a doboza és valami olyan van rajta, hogy férfi termékenységért. Azt lehet megpróbálni. Drágább, de komolyabb vitamin a Fer14

2023. jún. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
Totál felesleges parasztvakítás. Ha a vitaminnak bármi hatása lenne a teherbeesésre, a Holocaust alatt a koncentrációs táborokban senki sem esett volna teherbe, ahogy Afrikában se születne soha gyerek...
2023. jún. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A folát/folsav szerintem tényleg fontos. Ha már lehetőség van rá, hogy szedheted akkor legalább azzal támogassátok a projektet. Én elsőnél szedtem a trimesztert, párom a trimeszter férfi változatát, nem is vártunk sokat. Nyílván nem a vitaminnak tudom be a sikert de sose lehet tudni.
2023. jún. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Azt gondolom, ha azért akarjátok szedni, hátha attól teherbe esel, tévúton jársz.
2023. jún. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A folátot és a B12-őt, ami a folát felszívódásához is kapcsolódik már 4 hónappal előtte el kellene ideális esetben kezdeni, ennyi idő kell ahhoz, hogy elkerülhető legyen egy esetleg nyitott gerinc.


A szelén szedése azoknak javasolt, akiknél felmerülhet akár tünetek alapján alacsony progeszteron-szint (pl. barnázással indul a ciklus, vagy több napos barnázással végződik, vagy elhúzódik a menzesz, vagy rendszertelen a ciklus).

2023. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!