Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyenkor hogy működik a...

Ilyenkor hogy működik a vérvétel? (hormon panel)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van az a vizsgálat, ahol a ciklus 3.-5. napján vesznek vért, majd ovuláció után 7 nappal is. Azt hiszem hormon panel a becses neve. Nekem sosem volt egységes a ciklusom. Nyilván az első fele adott 3. vagy 5.napon (menzesz alatt) kell történjen. A második vérvétel nem teljesen tiszta számomra. Nekem 27-35 nap között ugrál a ciklusom. Nincs egy átlag, hogy pl 32 naposak. Teljesen változó 27-35 között nálam.

Írják, hogy 21. vagy 23. napon van a második vérvétel. De hogyha az még korai? És nem telt el ovuláció után az a 7 nap?

Ilyenkor mi alapján veszik le?

Gondolom nem fogadják el az otthoni ovulációs tesztet eredménynek, hogy tudjam én is mikor van a 7.napom utána. Vagy ilyenkor bele kell vonni a nőgyógyászt, és abban a ciklusban ultrahangos követés is van?

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de valahogy jó lenne megtudnom, hogy derül ki a második vérvétel dátuma.

Köszönöm előre is a segítséget!


2023. szept. 24. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel én megyek el a vérvételre, + lh teszt után megyek a 8.napon.

Ha neked időpontot kell foglalni, elmész arra, ha nem egyezik az lh val, egy prugot fizetsz zsebből, magán labor bármikor fogad

2023. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. szept. 24. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Progi akart lenni.
2023. szept. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lh teszteltem, a második vérvételre a vélt ovu után 7. Napon mentem.
2023. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már mindent értek :)
2023. szept. 24. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:

A második vérvételnek semmi más értelme nincs, mint hogy az ovulációt bizonyítsa... Valójában mindegy, hogy ovuláció után 5, vagy 7, vagy 9 nappal történik a vérvétel, az látszódni fog így is, úgy is, hogy ovuláláltál-e vagy sem.

Mehetsz a pozitív teszt utáni 7. napon, vagy ha 27-35 napos a ciklusod, akkor valamikor a 20-25. nap között, mondjuk a 23. napon...

2023. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!