Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy működik az ovulaciós teszt?

Hogy működik az ovulaciós teszt?

Figyelt kérdés

Értem én hogy az LH hormon fokozatosan termelődik a testben az ovuláció környékén, de én akármikor csinálom meg a tesztet mindig pozitív (van hogy halványabb van hogy erősebb) a menstruáció előtt is az , utána is…

Igazából nem értem hogy akkor mikor jelez igazi ovulációt? Vagy miképp működik ?


2023. okt. 25. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem pozitív.Csak akkor pozitív,ha ugyanolyan erős a két csík.Lh hormon mindig van,ovukor van a legtöbb.
2023. okt. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

10 másodperces google keresés, vagy akár a betegtájékoztatót is elolvashattad volna.

Az ovu teszt nem úgy működik, mint a terhességi teszt. A 2 csík nem jelent pozitívat. Akkor pozitív, ha a teszt csík ugyanolyan erős, vagy erősebb, mint a kontroll csík.

2023. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha használsz valamit, miért nem olvasod el hogy működik?
2023. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van mellette egy papír, el kéne olvasni….

Az ovulációs teszt nem akkor pozitív, ha két csík van rajta, hanem akkor, ha a tesztcsík minimum olyan erős, vagy erősebb, mint a kontroll.

Még rajz is van róla a gyengébbek kedvéért…

2023. okt. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat :)

Gondoltam esetleg valaki oda írja a saját tapasztalatait is hogy neki hogy vált be.

2023. okt. 25. 18:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Basszus… úgy vált be, hogy megfelelő használt mellett tudtuk, hogy hogyan kell értelmezni.

Le lett írva többször is, hogy mikor pozitív. A pozitív teszt után 24-36 órán belül van ovuláció. Ennél többet nem igen tudunk hozzáfűzni. Neked kéne önszorgalomból utána járna, már ha valóban gyereket szeretnél. Ha nem, akkor nyugodtan folytasd ugyanígy. :)

2023. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egész hónapban van második csík, halvány, halovány, alig látszik néha stb.Amikor közeledsz az ovulációhoz akkor erősödik, és az ovuláció elötti napon a második csík erősebb mint a kontroll csík vagy ugyanolyan erős.Ekkor szükséges a szex. Majd másnap vagy az erős teszt után 2 nappal ismét halvány lesz a második csík ekkor történik meg az ovuláció.vagyis 12-36órára rá a 2 erős csíkos teszt elvégzésének.
2023. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindig közel azonos időpontban végezd a tesztet, délután vagy kora este, ne reggel.


Menj el simán mosdóba. Majd ne igyál 2-3 óráig, és ne is menj mosdóba. Ha letelt a 2-3 óra, jöhet a tesztelés.


Ami fontos, mindig 2 csík lesz, csak a 2. csík hol halványabb, hol erősebb. Valakinek fokozatosan erősödik, valakinek hirtelen, egyik napról a másikra lesz erős.


Akkor pozitív, ha a 2. csík ugyanolyan erős, vagy erősebb, mint a kontrollcsík.


Amikor pozitív, akkor érdemes együtt lenni a pároddal, mert onnantól 24-36 óra múlva várható az ovuláció. A legbiztosabb, ha 2 naponta vagytok együtt, akkor nem "maradtok le" az ovulációról.



Gyakorlati tippek:

Érdemes egy kis tégelyt használni, nekem van egy üvegcse a wc-ben a szekrényben, abba gyűjtöm a vizeletet, belemártom a tesztcsíkot, majd wc papírkockára fektetem. A tégelyt kiöblítem.


Lefotózhatod a tesztet, ha gondolod, rá van írva, például 10-15 perc múlva mutat eredményt. Akkor fotózd, ne órák múlva.


Van applikáció, ahová feltöltheted a fotót, ha szeretnéd, mutatni fogja, mikor volt legerősebb a második csík.

2023. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ovu teszt mindig két csíkos. Ismerned kell a ciklusodat, hogy kb hány naposak.

Akkor pozitív ha erősebb mint a kontroll csík.

[link]

Ilyen volt októberben az én pozitív lh tesztem.

2023. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!