Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen ennivalót tiltott enni...

Milyen ennivalót tiltott enni terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Én nemhogy ettem, a baromfit is terhesen vágom. Élve csak nem ehetjük meg azt a kacsát..Szóval megvolt a kopasztás,belezés, minden.


Ettem kétszer sushit, megbízható helyen. Nyers, füstölt lazac volt benne, tükörtojást úgy, hogy sárgája az folyékony és kenyérrel felitatva eszem.


Nem adott nekem senki így instrukciót csak hallottam ezt azt, de nagy hangot nem adtam neki.


Ez így tarható? Mert szerintem tele van vitaminokkal, fehérjékkel ami fejlődéshez nagyon kell.



nov. 25. 13:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%

Tyúktojásnál ha nem volt repedt vagy mosott, akkor lényegében 0 az esélye, hogy szalmonellás. Szóval a folyós sárgája nem igazán veszélyes (plusz azért kap hőkezelést az is).


Nyers húsos, halas szusit inkább ne.

nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én nyers cuccuokat nem ettem, minden mást igen.
nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja és a máj. Ha heti 1x eszel egy adagot, nem veszélyes, sőt jó a vas miatt. Túlzásba vinni nem szabad.
nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Na a sushiban az fél körömnyi lazac pont semmi.

Egyél úgy, amit egy nagyon pici gyereknek is adnál. Ezzel egyértelmű a tiltólista. (nyers tojás, alkohol, ismeretlen fűszer, stb)

nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én a tojást omlettnek készítettem nagyon sokszor terhesen, neha meg ilyen 7-8 perces főtt tojást csináltam, akkor már a sárgáját is éri hő. Májat hetente ettem 1-2 adagot, gyereknek semmi baja nem lett, én meg nem lettem vérszegény (a benne lévő hem vas jobban hasznosul, mint a növényi nem-hem vas). És jah, ezért meg leszek kövezve, de ettem nemespenészes sajtokat. Nagyon kívántam, pláne az elején.


Sushiból van nem nyers halas verzió, mondjuk avokádós vagy sült kacsás.. ott tényleg annyi féléből lehet válogatni, határ a csillagos ég. És ja, a lazacot grillezd meg, jobb az úgy ilyenkor. 😊

dec. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nyerset (hús),mosatlant (gyümölcs, zöldség). Sokan sajtot se esznek.
dec. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!