Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kis korkülömbséggel érkezik a...

Kis korkülömbséggel érkezik a tesó. Milyen lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Olyan szülőt keresek aki úgy járt mint én :)

7 hónapos a kisbabám és jön a kis tesó (védekezés ellenére)

Ma vagyok 14hetes.

Rettegek... De nem vetettem el :)

Kerdeseim: Milyen nehéz két kicsivel?

Cicizik a lányom nem fogadja el a tápszert (cicifüggő) Lehet róla szó,hogy mind a kettő cicizzen?

Hogyan csináljátok ti akik így jártak egy kis totyogóval és egy ujszülöttel?

1 éves lesz a lányom addigra.. nagyon pici lesz ő is 🥲


ápr. 17. 16:29
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
70%
Kerjel minel tobb segitseget az ujszulott babadhoz. A lanyod meg nagyon kicsi es teljeserteku figyelemre lenne szuksege, amit ilyen kis korkulonbsegnel extra nehez biztositani, ha csak te vagy rajuk akkor kb. lehetetlen. Kesobb sok viselkedesi gondot fog okozni. Ezt latom a barati es rokoni koromben is akiknel kis korkulonbseggel szulettek a gyerekek, az idosebb gyerkoc rovasara.
ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz, nagyon nehéz.
ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%
2+ Az első 4 évben kb. beájulsz az ágyba-mire mindennel kész leszel és ha még melózol is Home Office-ba mellettük.
ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 év van köztük, de a "nagy" is pelenkás még, nem beszélt jól, amikor született a kicsi, és sok figyelmet igényelt és igényel a mai napig.

Hát... jó nehéz az tuti. De szerintem az nem igaz, hogy mindenképp rosszban lesznek, valamilyen szempontból egyszerűbb, ugyanaz érdekli őket javarészt, le tudják egymást kötni, a játékokon nem szoktak veszekedni, pedig ezt vártam. De ma pl azzal küzdöttem, hogy a nagy lázas lett, muszáj volt ápolni, a kicsit meg életben tartani és remélni, hogy nem kapja el. És mindkettő sírt, egy csomót, én wcig nem jutottam el kb, amíg férjem haza nem tudott jönni. És a napjaim többsége ilyen, inkább csak vergődés, hogy teljen az idő. Nem azért, mert nem szeretem őket, vagy ne tudnánk kimozdulni vagy akármi, csak egyik bekakil, másik is, öltözés, itt egy hányás, ott egy kakaó a tiszta ruhára, elölről az egész, megint pelenkacsere, egyik éhes, másik játszani akar, egyet lerakok, másikat fel kell venni, megint sír, stb... és úgy elmegy a nap ezzel, hogy csak pislogsz és rohadt kimerítő fizikailag meg mentálisan is, ez a 24 óra ügyelet. Szóval amit most 1 gyerekkel küzdesz, azt nem duplán kell számolni, hanem inkább triplán, mert nem várnak egymás igényeire türelmesen, hisz kicsik. És amíg ezt kicsit megtanulják kezelni, fogadj el minden létező segítséget. Úgyse lesz könnyű.

ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
46%
Biztos, hogy nem lesz könnyű. Nekem kettő van (5.5 éves és 14 hónapos) és terhes vagyok. Terveztük a 3. babát. A cicitől félek a legjobban, de addigra a legkisebb is sokat változik. Nem fogok unatkozni. A 2. egy szobatiszta, önálló tesó mellé érkezett. Nagyon várom milyen lesz 2 kicsivel és összesen három gyerekkel.😊
ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
92%

Szintén 2 év van köztük

Segítség nálunk nincs


Csak annyit mondok: a kicsi első 2 évére nem emlékszek.

Most lesz 3, kb most kezdem azt érezni, hogy egy hajszállal könnyebb.

ápr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
53%
Egyik gyerek se fogja azt a mennyiségű figyelmet, gondoskodást megkapni ami járna nekik alanyi jogon. A kapcsolatotok egyenlő lesz a 0val. Biztos remek lesz.
ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
30%
6-nál is pont van.
ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
Röviden 💀
ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%
2 év van köztük, iszonyú nehéz volt. Bele sem merek gondolni, milyen lett volna kisebb korkülönbséggel. Ha nem lesz segítséged, nagyon nehéz helyzetben leszel. 1 évessel önmagában is borzalom, hát még mellé egy újszülött... Hát nem irigyellek.
ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!