Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudod, hogy készen...

Honnan tudod, hogy készen állsz a gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés
Mindig arra gondoltam, hogy ha eljön az idő, nem fogok félni tőle. Ez valóban így lesz? Vagy a félelem (a felelősségtől, anyagiaktól, stb.stb.) mindig megmarad majd? Ti hogy érzitek most magatokat? (Nem vagyok tinédzser, és 2-3 éven belül nálunk is eljön majd az idő, érdekel, hogy ti hogy élitek meg a próbálkozást, főleg lelkileg. Féltek még?)
2010. nov. 16. 14:23
 1/7 eszo ***** válasza:
54%

szia!


én onnan tudom, hogy nincs nagyobb vágyam, álmom mint egy kisbaba..

félelem!? háááát..egy bizonyos fokig van..2 dologtól jelenleg:

1. miért nem jön a baba? ( volt egy vetélésem, és azóta nem nagyon sikerül újra) ha nincs gond, akkor meg mikor jön már össze?

2.az anyagiaktól biztosan tart mindenki ebben a világban, mert lassan már senkinek sem lesznek tartalékai, de nem ezt tartom a legfontosabbnak..


Amúgy lelkileg megviseli az embert ez a próbálkozós időszak..azt hiszem ezt sokunk nevében elmondhatom!


remélem neked majd mihamarabb sikerül, amikor elkezditek a babaprojektet!:-)

sok sikert hozzá!

2010. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogy érzem magam? Rohadt szarul. 1 éve próbálkozunk, kiderült páromnál van gond. Nagyon kevés és abból is kevés mozog... Lombikra küldtek bennünket, de még hiszünk a sok csodabogyóban.

Honnan lehet tudni? Szerintem ösztön, báris magam sem tudom megmondani, csak éreztem, hogy szeretnék.

Félelem mindkenkiben benne van, akiben van felelősségérzet. Nemrég olvastam, hogy a lombikos nőknél is megvan az az érzés, hogy amikor pozitív lesz a tesztjük megijednek, pedig évekig vártak erre...

Furcsa dolog az ösztön.

2010. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Onnan hogy állandóan azon jár az eszed hogy milyen jó lenne, irigykedve nézed a babakocsis nőket az utcán.

Anyagiak: egy ideig minket ez tartott vissza, de megbeszéltük egymással hogy lehet soha nem lesz jobb hiszen mindig lesz hitelünk és az élet csak egyre drágább lesz a fizetés meg nem biztos hogy több lesz szóval ne várjunk.

Ráadásul megijesztett hogy mennyi nőnek nem lehet pl. munkahelyemen gyereke, meg itt is sokat olvastam hogy nem jön, szóval úgy gondoltam ha várok és várok a jobb anyagi helyzetre és elkezdem mondjuk 30 évesen, lehet hogy nem jön majd csak sokkal később, szóval nem akartam nagyon kitolni. Másrészt meg ha nem lehet gyerek, akkor inkább derüljön ki időben!


Most 4 hónapos lesz a kisfiam és nincs nagyobb boldogság az életemben mint Ő :)

2010. nov. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom megválaszolni a kérdést, mert ilyen kérdést én sose tennék fel magamnak.

Nálam nincs olyan, hogy 'készen állok' csak, hogy 'szeretnék gyereket'.

2010. nov. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindekinek a választ!
2010. nov. 16. 14:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem készültem a gyerekvállalásra és nem is gondolkoztam azon, hogy mikor lesz és milyen lesz. Egyszerűen nem foglalkoztatott a gyereknevelés dolog. Egyszer csak betoppant az életembe a kislányom és azóta viszont élni sem tudnék nélküle.
2010. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem készültem tudatosan(mióta megszületett a lányom, rájöttem, nem is lehet). Beszéltünk róla a párommal, hogy igen, majd szeretnénk gyereket, de nem álltunk rá. Egyszer nem védekeztünk( ez sem volt betervezve, csak így alakult), és terhes lettem. természetesen nem gondolkodtunk egy pillanatig sem, hogy mi legyen. :)

Szóval igazán nem készültem, hogy én már most anya szeretnék lenni, ideje lenne...Pedig már 28 voltam. A félelmek? azok akkor jönnek igazán, amikor már megszületett a baba.

2010. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!