Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudtátok, hogy készen...

Honnan tudtátok, hogy készen álltok az anyaságra?

Figyelt kérdés
Én 23 éves vagyok és amióta az eszemet tudom szeretnék gyereket, most mégis felmerült bennem, hogy mi van ha mégsem állok készen rá? Sokat lustálkodom, nemrég költöztem el otthonról és a párommal albérletben lakunk távol a szülővárosomtól. Élvezem a szabadságot, de a házimunkával hadilábon állok. Képes vagyok befeküdni laptopozni a kupi közepére és egész nap csak enni állok fel (főleg amióta nem dolgozom, a munkakeresésem sem olyan intenzív, mint kellene). Persze van amikor megemberelem magam és akkor viszont kitartóan csinálok mindent. Elég önzőnek gondolom magam, de érdekes módon, ha a testvéremről vagy édesanyámról van szó, sosem gondolok magamra. Mikor otthon laktam is képes lettem volna napokig a szobámban gubbasztani, ha anya nem rugdosott volna ki, utána már mindig csináltam, amit kellett, de amióta nem is noszogat senki, nagyon elkényelmesedtem. Szóval ezek miatt jutott eszembe, hogy nekem nem biztos, hogy való lenne egy gyerek, bármennyire szeretnék is. Például nem tudom elképzelni, hogy minden egy kisember körül forogjon itthon, még ha az enyém is. Ti hogy voltatok ezzel? Mikor éreztétek először, hogy na MOST már készen állok az anyaságra? És mi történt miután megszületett a baba? Én mindezek ellenére nagyon vágyok egy picurra.:)
2011. aug. 12. 17:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
én 24évesen estem teherbe,de 18éves koromtól csináltam házimunkát,főztem,gyerekekre vigyáztam,tanultam stb...nem tudtam a kupiban elfeküdni.Nekem a kisfiammal lett teljes az életem és nem esett nehezemre semmi vele kapcsolatban.Valószínű,ha szülnél,te is elhagynád ezeket a dolgokat.de ezt mindenki maga tudja...
2011. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
Én 28 éves vagyok, 2 ève vagyunk házasok, és miután lett saját lakásunk, kocsik, van egy közös cégünk, nagyon sokat dolgoztunk, szép lassan kialakult bennem az érzés, hogy babát szeretnék, és ezt a párom erősítette. Én nem bírom a kupit, bár nem vagyok rendmániás és nincs bejárónőm, de igyekszem rendet tartani. 18 hetes km
2011. aug. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

én is ilyen vagyok, még mindig, sokszor helyezem az én akaratomat,kényelmességemet előtérbe...dehát bak az ascendensem...


23,5 voltam,mikor szültem, nem voltam felkészülve természetesen, pont a fenti okokból kifolyolag, de hát "becsúszott".

ISmered a mondást? Szükség törvényt bont! ? Ha megszületik a gyerek, automatice körülötte fog forogni minden! Ezt hidd el! Nem csak az van, hogy na itt van egy tehetetlen kis lény, nekem kell gondoskodni róla, hanem feltétlen szeretetet is érzel iránta, olyan, mint a szerelem. Csak más , sokkal több kötelességtudat is keletkezik benned. A Te gyereked az életed lesz, az életed folytatása. Fontosabb bárminél, még önmagunknál is.


Mikor megszületett a lányom, igyekeztem, de tudtam, hogy vannak nálam "jobb" anyák is, akik ha alszik a baba, takarítanak, főznek, mosnak...én, ha aludt a lányom, én is azt tettem, sokszor nem volt rendes főtt kaja, csak mondjuk grizes tészta vagy mákus guba (mikor már nem szoptattam, mert szoptatás alatt nem ajánlott mákot enni, ha jól tudom), krumplifőzelék.

NA mindegy, vannak jobb anyák is, de lehet, h ők már tulkényeztetik a családjukat, és mindent el fognak tőlük várni.

Én meg ha főzök egy normális kaját, vagy kitakarítom rendesen a lakást, mindenki odáig van :)

2011. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%

előző vagyok

még annyit, hogy én, mivel kisebb koromban terhesen sokat kellett vigyáznom a tesóm lányára meg anyám nevelt lányára, minél inkább ki akartam tolna a babavárást, 30 éves korom fölé (most vagyok 28).

Majdnemhogy irtóztam a gyerekektől...

Mérges is voltam, mikor teherbe estem, azt vártam, h mikor megy el a terhesség...mivel kicsit infantilis vagyok, bevallom, sokat mondogattam a férjemnek, hogy (kapaszkodj meg!!) "kihányom", "kikakálom" a babát.

Akkor mondjuk elég nehéz, anyagilag meg mindenhogyan nehéz időszakot éltünk. Anyám is odáig volt, hogy minek szülök én gyereket, minek az nekem, hogyan neveljük fel, mikor ennyi adóságunk van.

Pedig nem vele laktunk, és mind2en dolgoztunk.

Szóval lelkileg én ráadásul elég "kusza" voltam, vagyok még most is, hajlamom van a rapszodiára, hangulatingadozásra.

Aztán mikor a 18.héten 4D uh-ra mentünk, az egy élmény volt, ajánlom mindenkinek, pedig nem olcsó, olyan édesen ugrabugrált a pocimban!!

Már akkor beleszerettem! ÉS imádom azóta is...:)


Igazán a 3. hónap táján maradt el a kikakilom, kihányom, mikor először megláttam az uh képernyön, teljes egészében.Ez még csak a sima uh volt, ezen is látszik már, de a 4D az egy élmény!

2011. aug. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%

előző!döbbenet,hogy milyen érzések alakultak ki benned:((( és ezt még le is írod??? szegény annyi nő aki mindent megtenne 1 gyerekért és akkor oda nem születik baba!!

Nekem is vannak gyerekeim,fiatalon lettem anya és kavarogtak bennem az érzések mivel nem tudtam mi vár rám.De soha egy pillanatig nem gondoltam vagy mondtak ilyeneket mint te!

2011. aug. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

Kedves utolsó!

Azt nem írtam, azt hittem, egyértelmű, hogy a lányomat mindennél jobban szeretem és ÖRÜLÖK, hogy van nekem, és hogy nem 30 éves korom után szültem, ahogyan terveztem. de ehhez nekem IDŐ kellett!

És akik abortuszra mennek? Azokról hogyan vélekedsz? Én azokat is megértem, nem ítélem el őket, ha ugy gondolják, h nem képesek egy gyereket felnevelni a mai nehéz válságos időben!

Nem akartam elvetetni, semmi rosszat nem akartam, csak megdöbbentem, és mérges voltam, mikor megtudtam, h terhes vagyok, de aztán rendeződtek az érzéseim! Mindenki anya akar lenni 23 évesen? Nem hiszem. Akkor nem lennének abortuszok.

Sajnálom,akiknek nem lehet babájuk, igazságtalan az élet sokszor, de velem a legjobbat tette, hogy megérthettem, h a gyermek a világon a legfontosabb!

2011. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Húh! Köszönöm az eddigi válaszokat! Hát tényleg elég durva lehetett, ha ilyeneket gondoltál. Én csak azt nem értem, hogy akkor miért tartottad meg a babát, ha nem szerettél volna gyereket?:S Én ha most teherbe esnék nagyon kétségbe esnék, mert szeretném előbb a feltételeket megteremteni, de utána biztosan nagyon örülnék is neki, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget.:) De azért vigyázok, hogy ne "csússzon be" a baba. Azért jó azt olvasni, hogy a születése után megváltozott a fontossági sorrend.:)
2011. aug. 12. 19:23
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
asszem most egy lavinát indítottam el, nem baj, látjátok legalább,h olyan is van, aki nem érezte magát érettnek az anyaságra 23 évesen.
2011. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!

Mért ne tartottam volna meg, mért öltem volna meg???

Nem értelek titeket...embereket...az abortuszra meg mindenki felmordul, hogy gyilkosság...(meg hogy nem muszály a legdrágább dolgokat megvenni neki.)

pedig MEG SEM FORDULT A FEJEMBEN más, minthogy megszülöm.


Volt kinek szüljem, volt hova. Anyu sem nem örült neki, mikor megtudta, de aztán ez megváltozott, mint írtam. De próbáltam magam függetleníteni a véleményétől mindig is.

2011. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem akartalak megbántani!:S Tényleg nem, csak azért sok emberben felmerül, ha nem szeretne gyereket, hogy inkább elveteti. Én sem tudnám megtenni, de nem mindenkit ítélek el, aki megteszi, úgy gondolom van amikor elég nyomós az indok rá. Édesanyám is elvetette az előttem becsúszott babáját, de egy évvel később már velem volt terhes, viszont sosem tudtam haragudni rá, mert megértettem, hogy miért tette. Csupán azért merült fel bennem a kérdés, mert a leírtak alapján úgy éreztem, hogy tényleg nagyon, de nagyon nem akartad a babát. Az sem merült fel bennem, hogy nem szeretnéd a kislányodat, biztos vagyok benne, hogy mindent megtennél érte, mint minden anya.:) Szóval tényleg ne haragudj, ha rosszul érintett a kérdésem, nem rossz szándék vezérelt.:(
2011. aug. 12. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!