Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmondanátok nekem minden...

Elmondanátok nekem minden tapasztalatotokat a clostival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van egy csomó clostis kérdés, el is olvastam rengeteget, de mindegyik csak különböző részekre kérdez. Azt szeretném, hogy aki szedett már clostit itt elmondaná elejétől a végéig minden clostival kapcsolatos tapasztalatát. Pl. milyen hosszúságú próbálkozás után? miért írta fel az orvos? hányadik naptól hányszor hány szemet? hány napig? utána volt-e ultrahang? hanyadik napon? mit mondott a doki? kellett-e tüszőrepesztő, hanyadik napon volt a peteérés? összejött-e a baba? hanyadik clostis hónapban??? Ha nem, mikor jött meg? És még amit lényegesnek tartotok. :)
2010. dec. 3. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó sok kérdés,de próbálok válaszolni párra.

Első closty-s hónapom volt.

A mensi első napjától kellett szednem 5 napon keresztül napi 1-et.

Volt peteérésem,de mivel 2 vetélésen vagyok túl a doki ezt tanácsolta,hogy próbáljam ki.Hátha nem következik be elhalás! :(

Uh-ra nem kellett mennem,nem kaptam tüszőrepesztőt,viszon baj van a prolaktinommal és bromo-t szedek folyamatosan.

Ovuteszteltem és a 12. nap volt a pém a bogyótól.

Normál 28 napos volt a ciklusom ezelőtt és kb 14-15 napra esett ezelőtt a pé.

Most ott tartok,hogy kb 9. dpo,de semmit nem érzek most.

Idáig volt mellfeszülésem pé-től,most meg semmi!!!

Ezt nem is igazán értem,hogy miért nincs.

Viszon annyira görcsölt a hasam pé-kor,hogy alig bírtam menni! :(

Pár pattanásom is lett.

Végig akcióztuk a kritikus napokat,és kivi vagyok mi lesz!

Te hol tartasz?

2010. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia nálunk 1 év után nem jött a baba ezért irány a doki. Kiderült pcoos vagyok ja meg közben össze vissza lettem beteg ezért kaptam a clostilt. 3 hónapig szedtem az 5.naptol 5 napig 1 szemet. most szünet van. mentem minden hónapba uh-ra és hálisten lett peteérésem szép nagy tüszöim lettek de baba még nem jön szurit nem kaptam
2010. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mi is egy éve próbálkoztunk, kivizsgálások megvoltak, (elvileg). Ismeretlen eredetű meddőséget állapítottak meg. Ezután inszeminációhoz stinuláltak clostival, ha jól emléxem ciklus 3. napjától 5 napon át napi 1-et. (De lehet, hogy kettős, sajna erre már nem emléxem, mert több, mint egy éve volt, és azóta sok minden történt velünk.) Kétszer volt UH ciklus 10 és 12-ik napján, két-három tüszőt érleltem mindkét hónapban, amikor szedtem. Kaptam tüszőrepit mindkét alkalommal, nem bízták a véletlenre. Sajnos nem sikerült egyik sem, rendesen, 28 napra jött a menses, mintha mi sem történt volna. Nem híztam, és nem éreztem magam rosszul tőle. Ugyanolyan volt, mint amikor nem szedtem semmiféle gyógyszert. A harmadik hónapban, amikor már szünetet tartottunk, mert lombikra készültünk, pozitívat teszteltem. Sajnos nem fejlődött rendesen, csak petezsák látszott még a 8 héten is, majd pár napra rá elvetéltem. Azóta kiderült, mi a problémám : pajzsmirigy alulműködés és IR. Mindkettő okozhat meddőséget és vetélést. A closti sajnos nem csodaszer, csak azoknak segít, akiknek tutira nincs más problémája, csak kicsit kell a peteérésre rásegíteni. Lehet, hogy nem is az segít, hanem a tüszőrepi, és a tuti időzítés. :o))

A leglényegesebb szerintem az, hogy mindenképpen meg kell keresni a meddőség okát, nem szabad beletörődni, hogy azt mondják, sajnos nem tudjuk mi a baj! Ha akkor kezelték volna a pajzsmirigyemet, lehet, hogy mára már kisgyerekes anyuka lennék. Remélem, hogy te nem ebben a cipőben jársz, és sikeres lesz a stimud, gondolom, ezért tetted fel a kérdést.

2010. dec. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 3 hónapig szedtem, a menstruáció első napjától napi egyet 5 napig, mégsem segített... A doki hasraütésre írta fel, mivel már van egy gyerekem, csak nem akar jönni a kistesó, ezért arra gondolt, hogy hátha ettől majd jönni fog. Azóta már mindenféle teákat is kipróbáltam, de nem történt még semmi.. Most egy kicsit ráhagytam ezt a babatémát, talán majd egyszer sikerül. De külön kivizsgálásra még nem mentem ez miatt. A kisfiam elsőre sikerült pedig.

2010. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a ciklus 3. napjatol a 7.ig napi 2 , szerencsere elsore sikerult, elotte 3 honapig nem menstrualtam a fogamzasgatlo abbahagyasa utan ...nem voltam ultrahangon felidoben...kaptam ultrogestatot a 16. naptol 10 napon at 2x1...voltak tuneteim a ciklus 21. napjatol (mellfeszules es mindern delutan szunyaltam es fel orat)...a 28. napon teszteltem egy szep pozitivat...ez volt 2 eve...most dolgozunk a msodik baban de eddig meg nem sikerult. Van rendszeres havi verzesem es megsem jon ossze...egy honapja hagytam abba a szoptatas es meg mindig van tejem valoszinuleg ez is neheziti a dolgot...januartol kezdem en is ujra a clostyt es bizok benne hogy megint szerencsem lesz es hamar osszejon.
2010. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Karácsonykor lesz egy éve, hogy próbálkozunk, és ez az első clostis hónapom. Nekem az 5-ik naptól kellett napi 1 szemet szedni, de sem ultrahang, sem tüszőrepesztő nem volt. Ma vagyok a 26-ik napon, a ciklusam 30-32 naposak. Pénteken ellövök majd egy tesztet és reménykedem. :) Sajnos nekem is IR-em van, de az a finomsága, hogy nem tudom kezeltetni, mert nem bírom a gyógyszereket. Elájultam, minden kijött belőlem, hiába próbáltunk minden adagolást 3 hónapon át.

2010. dec. 6. 05:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!