Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megtehetem babavállalás...

Megtehetem babavállalás előtt, vagy anyunak van igaza?

Figyelt kérdés

Férjemmel lassan két éve vagyunk házasok, babát szeretnénk lassan. Nemrég még volt munkám, de egészségügyi okokból ott kellett hagynom, amit nagyon sajnálok is, szívesen jártam. Most otthon vagyok, kézimunkázok, háziasszony vagyok. Itt jön a bökkenő, mert eldöntöttem, baba előtt még "kirúgok a hámból" és van, hogy később fekszem le, mert megnézek pár magyar klasszikust, vagy barátokkal írok, akiket régen láttam. Reggel ez miatt későn kelek, mert még megtehetem, és tudom, baba mellett már nem lehet.- Persze mire Férjem jön, már kész az étel, és minden más. Külön pénzügyi háztatásban, de együtt élünk édesanyámmal, aki percíz, és elítél engem, amiért még ki szeretném használni lazulásra azt a kevés időt, míg nem alapítunk családot- nemsoká már szeretnénk próbálkozni babára, és akkor természetesen vigyáznék, korán fekvés, stb...

Szerintetek is a -nemnormális- kategóriába tartozik az, ha nem porszívózom minden nap, és nem kelek minden nap hajnalban azért, hogy aztán egész nap munkát keressek a házban?

Bűn ilyenre kihasználni a baba(és áldott állapot) előtti, kényszer-munkanélküli időt?


2011. jan. 10. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Istenért sem bántanálak meg, de neked tényleg az "kirúgok a hámból", hogy később fekszel le?
2011. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért ne tehetnéd meg? Ő más világban nőtt föl. Naponta porszívózni? Te jó ég! Hát értelmesebb dologra is használhatja az ember az idejét!
2011. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád abba is beleszól, mikor fekszel és kelsz, ideje lenne még a baba előtt elköltöznötök!!!
2011. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát ők ilyenek. Mi meg mások vagyunk. Ennyi az egész, te ettől nem vagy kevesebb, semmi rosszat nem tettél.
2011. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Fura nekem ez a kényszermunkaszünet, hogy nem tudom miért. Ha nincs bajod, minden mehet, amiit te még bírsz fizikailag és lelkileg egyaránt. Szerintem anyukád többet árt, és fog is ártani lelkileg, mint amilyen rosszat te teszel. Nem szólhat bele az életedbe ilyen téren senki, vagy ha igen, ne akarj még gyereket...Bocsánat, csak én is anyuval laktam, és bármennyire is szerettük előtte egymást, mint férj, feleség és gyerek már család vagytok, azt teszed, ami a te döntésed, éld az életed.

Azért, ha ez esik jól, ne fogd arra, hogy előrre pihensz, ez csak kifogás...nem lehet előrre pihenni, csak a rossz szokás miatt, nehezebb lesz később fittnek maradnod, az tuti....tapasztalatból mondom....hihihi

2011. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát, bármely fura, nekem tényleg ez a legtöbb, amire vágyom szórakozás szinten, pár jó film egy meleg tea mellett, az este- éjszakába nyúló csendjében.

Sajnos a költözés egyenlőre nem megoldható, de arra vágyunk, igaz, lassan gyűlik a pénz, de gyűjtünk szorgosan.

2011. jan. 10. 16:50
 7/13 A kérdező kommentje:

16:49- esnek :

Erős allergiás roham, sajnos egy olyan gyár volt, ahol az allergiám miatt lehetetlenné vált a melózás, hiába titkoltam volna, erősen előjött, és majdnem kórház lett a vége.

Hát bizony, a lustaság, az nagy úr, tudom, köszi a tanácsot, és a humoros megdorgálást,*pirulós szmájli* igyekszem belőle tanulni és igazat adok neked, de remélem, majd helyre tudok rázódni, ha itt lesz az ideje :)

2011. jan. 10. 16:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kisbaba mellett sem kell mindennap porszívózni és sterilen tartani a lakást! Ha okosan neveled,nem kényezteted el,beosztod az idődet,a házimunkát,akkor mellette is jut egy-két órányi időd kikapcsolódásra.

A mostani későn fekszek-későn kelek élletmódnak az az egyetlen hátránya,hogy a szervezeted bioritmusa átáll erre,és nehezen fogsz visszaszokni egy más ritmusra.

Anyukádnak pedig mond meg,hogy ne avatkozzon ebbe bele.

2011. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11 hónapos a fiam. Nem vagyok rá büszke, de előfordul, hogymég most is éjjel 1-kor fekszek és reggel 9-kor kelek. Ezt gyerek mellett is megteheted majd.
2011. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz:ikreim vannak,és bizony van h 9-10 kor kelek fel!Világéletemben éjjeli bagoly voltam,éjfélnél előbb sosem fekszem le.Szükségem van ezekre az estékre,ezek csak az enyémek,meg a páromé.Ettől függetlenül az égvilágon minden el van végezve a házban,sőt,naponta 2 x porszívózok.

Mi is odahaza laktunk anyukámnál,és majdnem elváltunk a férjemmel,pedig szeretjük egymást mindannyian,még ő is az anyósát!Az utolsó pillanatban változtattunk és elköltöztünk,azóta minden ok.

2011. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!