Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennétek, ha babavállalás...

Mit tennétek, ha babavállalás előtt állnátok és a párotok nem hajlandó lemondani a cigarettáról?

Figyelt kérdés

Én nagyon félek, hogy nem lesz egészséges babánk, mert nekem is van egy csomó bajom, már ott tart a dokim, hogy csak a lombik jöhet szóba, és akkor még ez is...

Mit mondjak neki? Mit csináljak vele?!


2010. jan. 18. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
A párod is mindennél jobban szeretné a babát?mert ha igen akkor megtehetnl érte és persze magáért, hogy leszokik...bár ha erős dohányos akkor nem lesz egy leányálom a leszokás...az én párom is most szokik le...és tiszta idegbeteg tőle...kell türelem..
2010. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Neki kell felfognia ésszel, hogy a születendő gyermeke egészségét kockáztatja, ha dohányzik. Az a baj, hogy a függőséget senkivel nem lehet abbahagyatni, csak ha ő maga is akarja.


Az én párom is dohányzott (napi 2-3 szálat szívott, nem volt erős dohányos), de amint elhatároztuk, hogy babát szeretnénk, ő maga mondta, hogy abbahagyja.


Rábeszélni szerintem nem fog sikerülni, de próbáld meg, hátha. Ha ő is szeretné a babát, ezt az "áldozatot" meg fogja hozni :)

2010. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Persze, Ő is szeretné! Már próbált is leszokni, sikerült is kibírni 3 hetet... és igen, tiszta ideg volt, már én is alig bírtam!

Sajnos Ő elszív napi fél dobozt biztos, de még az is lehet hogy többet! :(

Tehetetlennek érzem magam és csak reménykedni tudok abban, hogy nem lesz baj...

2010. jan. 18. 15:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy leszóltok, de szerintem ez nem akkora baj...

Ha a megtermékenyülés után kijár a zerkélyre bagózni semmi bajotok nem lesz tőle. Ha meg eddig is bagózott és ez nem zavart, akkor most miért erőlteted a leszokást? Vannak olyan bunkó nők, akik végig füstölik az egész terhességet és semmi baja nem lesz a gyereknek, vannak olyanok, akik megrögzötten egészségesen élnek és mégis beteg gyerekük születik. Az vigyázzon aki kihordja a babát, de azért ne forgassuk fel a megszokott dolgokat.Ha nem akar, akkor nem is fog leszokni.Ha ezt nem tudod elfogadni és a mérlegelés után arra jutsz, hogy akkor gyereket sem akarsz tőle, akkor ez van. Megéri? Ugye nem!

2010. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha azért aggódsz, hogy esetleg a spermával átmegy a nikotin és attól lesz beteg, akkor :NE TEDD! Semmi baja nem lesz a gyereknek!
2010. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem szabad úgy nekimenni egy tehességnek, hogy tele vagy aggodalommal. Nem hallottál még arról, hogy a negatív gondolkodás bevonzza a rosszat?

Miért lenne bármi baj? Ha őszintén elmondod neki, hogy ez téged mennyire kétségbe ejt, akkor szerintem belevág és le fog szokni!

2010. jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem szóllak le, minden vélemény érdekel! És igen, valóban attól aggódom, hogy a nikotin károsítja a spermát. És igen, az erkélyen dohányzik, a lakásban nem.

Nem tudom... mindenre van példa és ellenpélda ahogy írtad is, de azért az ember csak aggódik...

2010. jan. 18. 15:39
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves 15:37-es!

El sem tudod képzelni, hogy mennyi aggodalom van bennem. Ez csak az egyik problémám (bajom) a sok közül. Hallottam már, hogy ez a gondolkodás bevonzza a rosszat, de mit csináljak?! Az elmúlt 2 évben többet költöttem nőgyógyászra, mint kajára! Nem egyszerű pozitívan hozzáállni! De probálom!!!

2010. jan. 18. 15:42
 9/15 anonim ***** válasza:
Semmit.Nagyok sok családot ismerek,ahol nem csak az apa,hanem az anya is dohányzik,mégis egészségesek a gyerekek.Ha természetes úton nem esel teherbe,annak nem a férjed dohányzása az oka.Az egész dolgot túságosan felfújják.Ha pedig neked is van egy csomó bajod,akkor hogy akarod kihordani a babát?Annyit tehetsz és tegyél is meg,hogy a férjed csak egy helyiségben dohányozzon,ne az egész lakásban.És emiatt ne paráz fölöslegesen.
2010. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom miért kell lombikra mennetek, hogy a sperma hibája vagy Te miattad...

Ha a sperma hibájából akkor szokjon le persze, ha meg Te vagy akinek nehéz teherbe esnie és azért akkor meg had dohányozzon!


Az én férjem 18 éve dohányzik, és egészséges lett a gyerek. A te hasadban nő, eszik stb.. tehát neked kell majd odafigyelni ha megfogan.

Ha amúgy egészséges a párod ez nem fogja befolyásolni a teherbeesést.


Drukkolok.

2010. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!