Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy az alacsony...

Miért van az, hogy az alacsony intelligenciájú, hátrányos családi, anyagi helyzetben lévő nők könnyebben esnek teherbe és szülnek gyereket?

Figyelt kérdés
2009. jan. 31. 15:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igazad van nagyon kerdezo. Az allatvilagba a fittebbre esik a valasztas. Sajnos a mi vilagunk odaig fajult, hogyha az inteligensek lennenek termekenyebbek akkor ket-harom gyereknel egy csaladba nem szuletne tobb. Kihangsulyozom, hogy nem akarom megbantani a 4, 5 stb csalados anyukakat, szuloket. Mert vannak olyan csaladok ahol megfelelo anyagi korulmenyek kozott igenis be tudnak vallani 4 vagy tobb gyereket es tisztesegesen nevelik oket es inteligensek. Ez nem rajuk vonatkozik!!!! Es azokra sem akik bevallatak a 4-5 babat mert nem volt szivuk abortuszra menni!! Senkit nem akarok bantani!!! Hanem sajnos Magyarorszagnak (sot az egesz vilagon) tobb mint fele nem mer bevallalni 2, 3 babanal tobbet, mert elkezdenek gondolkodni, hogy mibol nevelik fel? Ha a foldnek szaporodnia kell akkor kit valaszt termekenyebbnek? Egy normalis hetkoznapi embert aki szul ket gyereket, harmat vagy pedig egy nem tul inteligenset aki majd szul 6-7-et mert nem gondolkodik azon, hogyan neveli fel? Arrol nem is beszelve, hogy majd ennek a 6-7 gyereknek is lesznek 6-7 gyerekei. Tehat kedves kerdezo az iskolazott szuloknek nem igen lesznek 6-7 gyerekei es erre a vilag is rajott hamar. :)

Afrikaba nagyon termekenynek kell lenni mert sajnos ott nagyon sokan hallnak is meg. Egy jarvany kepes kipusztitani tobb kissebb falut, meg a kulombozo torzsek kozti haboru miatt is.

2009. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök mindegy hogy Roma vagy nem roma én láttam már magyar családba is hogy volt vagy 6 gyereke és olyan retkesek voltak hogy az nem igaz és szülte orba szályba a gyerekeket!!!És nem ők voltak az egyetlenek!!!! Nem muszály azért lenézni a cigányokat én is roma vagyok és képzeljétek én se esek olyan huu de könnyen teherbe ja és 28 éves vagyok!!!!Na e-hez mit szóltok??????
2009. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nem mindenki a romák ellen beszél, én például magamért, anélkül, hogy célzást tettem volna más nemzetiségűekre... Igazad van, amúgy. Ez személyes ügy, nemzetiségtől függetlenül...
2009. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

:) Gondoltam már, hogy én is felteszem ezt a kérdést, a sok tapasztalat... Igaz amit írsz, mindenféle etnikai hovatartozástól függetlenül. Ha pl. a romákat vesszük, ők ugye már 15 éves koruk körül elkezdik a családalapítást, előfordul, hogy 30-35 évesen már nagyszülők. A nem roma társadalom egy része ekkor kezdi a próbálkozást, hiszen iskola, munkahely, biztos háttér, stb. megteremtése nem lesz meg kora ifjú korra. Tehát egy roma kislány nagyon hamar teherbe esik, hiszen még egészséges, friss a szervezete, fiatal, ugyanakkor érett arra, hogy kihordjon egy kisbabát. 35 éves korukra 4-5 gyerekük van. Utána már nekik se jön össze olyan könnyen.

Ha a nem romákat vesszük, akkor pedig el lehet gondolkodni, hogy azok akik megteremtik a feltételeket, stb, vagyis a társadalom azon része akik 30 körül, egyetemi végzettséggel, biztos háttérrel vállalnak babát sokkal inkább "kiégtek" mint azok, akiknek mindegy minden, ha jön a baba szuper, ha nem akkor majd megérkezik... ez kb 18-19 éves koruktól jellemző, mármint ez a felfogás, hiszen nem kell tovább tanulni, nem kell tervezgetni, hiszen elérték azt a maximumot amit az élettől elvárnak, és jöhet a baba. Ha ezt elkezdik 19 éves korukban, tuti 25 évesen már anyukák, vagy ha nem jön össze akkor mennek dokihoz, hogy segítsenek mert nem jön a baba.

Én, aki azok közé tartozom, aki az első babát szeretné már nagyon, maholnap 30 leszek, meddőségi központba rohangászunk és a fejemet fogom, hogy a sógórnőm a maga kis érettségijével (nem nézem le akinek "csak" egy érettségije van, félre ne értsetek), amit épphogy megszerzett és a maga kis butaságával már a másodikat várja, mertt csak épp elhatározták, hogy jöhet egy gyerek és amikor az első megszületett kérdeztem a szülés után pár órával, hogy milyen a baba, közölte hogy majd holnap megnézi mert elfáradt nagyon és még meg se nézte közelebbről... Akkor a szívem majd meg szakad, hogy bezzeg én, aki le se venném a szemem róla és ... :( Hát ez van. Van az hogy bolondnak van szerencséje és az élet igazságtalan. Ugyan ez az ember mondta nekem, amikor terhes lett a másodikkal, hogy addig örüljek míg nem vagyok terhes, mert az olyan szar dolog, csak fáj az ember melle és nem tud éjjelente aludni. :(

Azt hiszem mindent megadnék 9 hónapnyi nem alvásért és mellfájásért.

2009. jan. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van itt mindenkinek szerintem. De ne keverjük össze a szegényeket az igénytelenekkel és hivatásos segélyből élőkkel. Az nem ugyanaz. A roma hölgynek pedig üzenem, hogy az ilyenek miatt, amilyen ő is szoktam bízni abban, hogy talán a cigányok is megváltoznak lassan...nagyon lassan. És sajnálom, hogy még ő sem kaphatta meg a babáját, akire annyira vágyik. Nekem pl. van egy felettesem a munkahelyemen, aki roma. Tisztes családapa, szegényeknek betegen született a babájuk 6 hónapra. Nem tehet senki sem arról, hogy milyen családba születik bele. Egyébként most én is szomorú vagyok, mert csütörtökön kellene, hogy megjöjjön és sajnos mostmár nagyon érzem a tüneteket, hogy tényleg meg fog jönni. Sok sikert kívánok mindenkinek!
2009. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!