Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik magas prolaktinra kezelés...

Akik magas prolaktinra kezelést kaptak, milyen vizsgálatokat végeztek el a gyógyszerek kiírása előtt és a laboreredmény megkapása után?

Figyelt kérdés
Az történik, hogy engem beijesztettek Hashimoto-thyroidis-szel, PCOS-sel, hipofízis-adenómával, mert a 6 napon találomra levett vérben 35.2 volt a prolaktinszintem. És amíg ezt nem vizsgálják ki, mindet, nem írják ki a kezelést. Meg addig sem, amíg nem 21 napon levett vért vizsgálnak, de az csak pénteken lesz. Türelmetlen vagyok és egyre idegesebb...
2009. febr. 4. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem teljeskörü vérvétel volt hormonvérvérvétel
2009. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
semmit. vérvétel,laboreredmény és azonnal gyógyszer
2009. febr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Első válaszoló: mit fed a teljeskörű vérvétel? Én nem élek MO-n, és itt nem írják ki egyből a gyógyszert, hanem előbb ki akarják zárni a hipofízis-adenóna és a pajzsmirigybetegség gyanúját. Már lassn 3 hete tudom, hogy prolaktin gátol a teherbeesésben és még kezelésem nincs :-(((
2009. febr. 4. 17:14
 4/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, én azt mondom! Lehet, hogy ha pl. a pajzsmirigy a ludas, akkor nem is a prolaktint kell kezelni, hanem a pajzsmirigyet!! Ami uúgy gátol a babásodásban!

Én is 8 hónapot vártam, mire minden eredmény meglett, ne aggódj, ezt már ki lehet bírni, a célegyenesben vagy!

üdv,

7 hetes kismama

2009. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Gratulálok, kismama! :-)

a kérdésem: hogy bírtad? mert én már nehezen, főleg hogy telebeszélték a fejemet MINDEN súlyos izével, a pajzsmirigy UH-n LÁTSZIK a csomó... annyira félek... és már annyi véremet levették, és pénteken jön az egy órában 3 vétel... még CT-re is akartak küldeni. A tejem is folyik, és fáj a mellem, és idegesít ez is. Minden érintés rossz, az orvos elmondása szerint mindkét mellem egy nagy fibrózis. Nagyon szeretném, ha ennek vége lenne.

2009. febr. 4. 17:24
 6/13 anonim ***** válasza:

1 vagyok!!!!!!


Ebben csak egyszerü hormonvizsgálat van perolaktin , pajzsmirigy, stb. és nekem csak a 12. napon csináltak hormonvizsgálatot!!!!!


Neked meddőségi közpon csinálja??tudod mit mondok ?


szerintem nagyon jo amit csinálnak biztosak akarnak lenni a dolgukban !nekem 3 szorosa volt a szint . igaz 3 hét alatt helyreállt de nemvárt a dokim kiirta a gyogyszert rögtön.!én inkább meddőségire megyek!nem pazarolom az időmet

2009. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, első, hogy visszanéztél. Nálunk nincs meddőségi :-((( úgyhogy endokrinológus öli az idegeimet. Biztató és vigasztaló, amit mondasz. Nekem van menzim, szabályos, 28-29 napra jön meg. De tejem is van. És Neked szabad volt a kezelés ideje alatt babás maradni? Mert az egyik, aki kiírta a CT-t azt mondta, 6 hónapig védekezzek, mert magas a besugárzás. De könyörgöm, én gyereket akarok, akkor nem igaz, hogy nincs kevésbé invazív mód! Ezt az orvost otthagytam, a mai normálisabb volt. Ő azt mondta, akkor küld CT-re vagy ilyesmire, ha a pénteki meghaladja a 100-at és nincs másutt baj. De van esélyem hogy a pénteki 100 fölött legyen, ezt is ő mondta :-(((
2009. febr. 4. 17:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 7 hetes kismama.

Nehezen bírtam. Sokat sírtam. De aztán új elfoglaltságokat találtam, kerestem, tornáztam, fogyóztam, ilyesmi, és mondogattam magamnak, hogy képes vagyok rá én is, hisz nő vagyok, és 10 éve menstruálok!

És amikor a doki is azt mondta, hogy nagy a hormonális káosz, akkor sikerült a baba!

Neked is sikerülni fog!

A pajzsmirigy mellett, ha szeded a gyógyszert, nyugodtan lehetsz babás, és nekem anno azt mondták, hogy a bromocriptin mellett is lehetek babás! Az unokatesóm lett is, amikor 4. hónapja szedte.

Ha rendszeres a mensid, nehogy elhidd, hogy nagy gond lehet!!! Nyugi!!!

2009. febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kismama. A választ is és a megnyugtató szavakat is. Nálunk a bromocriptin nem túl gyakori, az endokrinológusok félnek ezt használni (? ők mondják), és a Dostinexet írják ki, annak is vannak mellékhatásai... és amellett még kevésbé ajánlott a terhesség.
2009. febr. 4. 19:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia !


olyan ismerős amit irsz a hoxán is pont ma irtak ilyet!

én 5w vagyok a hoxán te fent vagy?

2009. febr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!