Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire fontos, hogy egy...

Mennyire fontos, hogy egy szobában aludjunk éjszaka az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Sajnos nálunk a mi szobánkba nem fér el a kiságy, viszont a két szoba közt van ajtó, amit nyitva lehet hagyni. Viszont a védőnő azt mondja oldjuk meg valahogy, mert ott kell aludnia mellettem, nehogy baja legyen. Ehhez viszont az egész lakást át kell rendezni.
2011. febr. 8. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van aki már az első pillanatól külön szobába rakja, de biztos hogy én sem hagynám egyedül,(gyermekágyi láz stb.) esetleg ha van légzésfigyelőtök, de az pedig elég drága.
2011. febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó ha hallja a ti szuszogásotokat, ezzel megelőzhető a hirtelen csecsemőhalál (és nem a gyermekágyi láz... az több,mint 100 évvel az anyákat fenyegette). Ha külö9n szobába teszed, hagyd nyitva a két szoba közötti ajtót! Így te is hallod őt, meg ő is titeket. Másik megoldás az első hetekre: Nem kell a babának ekkor még túl nagy hely. Ő nagyon jól tud aludni akár a mózeskosárban is. Sőt, néha jobban,mint egy baromi nagy ágyban... Este vidd be a szobátokba a mózest, abba tedd aludni a picit! Így nem kell kimásznod az ágyból, ha éjjel szopizni szeretne... Nálunk a pici így volt (orvosi javaslatra!!), mindkettőnknek (és az egész családnak) sokkal pihentetőbb éjszakáink voltak így.
2011. febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk sem fog! Egyszerűen nem fér a hálóban még egy kis ágy! Igazából mi voltunk buták, mert annyira a régi ágyunk köré terveztük a hálót, hogy most, ahogy nagyobb ágyat vettünk, rájöttünk, nem fér el! De nem aggódom ezen nagyon! Lesz babaőr, meg légzésfigyelő! Meg én egyébként is elég éberalvó vagyok, nyitott ajtónál fel fogok ébredni, ha gond van! Nagyon sokan akkor sem altatják a babát a hálóban, ha van hely!
2011. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én költöztem a babához, a gyerekszobába. Oda befért még bőven egy nagy ágy, és én ott aludtam eleinte a picivel, éjszakai kelések, szoptatások altatás, stb. sokkal kényelmesebbek így.

Ráadásul Apuka is tudott nyugodtan pihenni, ő reggel korán kel, mennie kell dolgozni.

Nem kell mindkettőnknek kómásnak lennie.

Ez szerintem nagyon praktikus így.

2011. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bérelni tudunk babaőrt és légzésfigyelőt.
2011. febr. 8. 10:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi az első pillanattól külön szobába tettük a picilányt, a mi szobánkkal szemben van az övé, ajtók nyitva + légzésfigyelő. Szerencsére sosem történt semmi baj az elmúlt 1,5 év során.
2011. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én a második kisfiam már a kezdetektől külön szobában aludt, persze nyitott ajtóknál. A legkisebb szuszogásra, nyögésre is felébredtem, soha nem volt baj. Éjszaka amúgy is síri csend van, mindent meg lehet hallani, és ilyenkor egy anya amúgy is éberebben alszik. Én nem költöznék ezért külön a páromtól.
2011. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
igen, bocsánat nem gyermekágyi lázat hanem gyermekágyi halált akartam írni.
2011. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk egybenyíló szobák vannak, és a mi babánk sem lesz egy szobában velünk. A védőnő még nem látta az elrendezést, de hát mondhat akármit, akkor sem fogom tudni máshogy megoldani, mert máshogy nem fér el. Ajtó nyitva lesz, az ágyból rálátok az ő ágyára, meg amúgy sem lesz messze kb 4 méternyire. Kapunk elvileg egy bölcsőt, amit az ágyunk végébe tudok tenni, akkor abban lesz éjjel. Ha nem kapunk, akkor meg majd sokszor benézek hozzá éjjel, úgyis elég éberen alszom. Ez van. Attól, hogy külön szobában alszotok, mi baj lehet, ami azzal megelőzhető, ha a ti szobátokban lesz?
2011. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Vigyétek át rögtön a szomszédhoz....elvileg nem magatoknak szülted ugyebár?!!
2011. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!