Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Clostis hónapban ha nem kapok...

Clostis hónapban ha nem kapok tüszőrepesztő szurit az baj?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy nagyon nagyra fog nőni a tüszőm a tabitól, viszont az orvosom nem rendelt vissza csak a következő menszim után, vagy elmaradása esetén. Egyébként is van peteérésem, csak azért kaptam a gyógyszert mert a peteérést követően rövid az idő a menstrációig(9-10nap). Reklamálnom kéne vagy normális ez így?
2011. febr. 24. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha nem kaptál tüszőrepesztő szurit,de azért visszahívhatott volna még a ciklus közepe felé hogy hogy alakulnak a tüszőid.
2011. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem mindig lényeges a tüszőrepesztő. Clostynál én sem kaptam, csak amikor erősebb injekciókat kaptam és sok tüsző érett. Egyébként nekem is rövid volt a dpo és sajnos a closty sem segített rajta (3 év szenvedés után - closty, egyéb hormonok, inszem, lombik - spontán teherbe estem, amikor nem számítottam rá :) )
2011. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én sem kaptam tűszőrepesztőt (nem is tudtam, hogy van, aki kap :))

nekem a 2. closty-s hónapban össze is jött a baba :)

már 12 hónapos a lányom.

2011. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves második, neked mit mondtak mitől rövid a dpo-d? Nekem a progeszteron szintem rendben van ami azt jelenti, hogy kielégítő a sárgatest hormon működése, mégis azt mondta az orvos hogy a rövid dpo a sárgatest hormon hiányától van. Szóval most nem értem. Neked végül minden segítség nélkül sikerült?

2011. febr. 24. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon is kéne a tüszőrepesztő, mert ha nem pukkannak el maguktól a tüszők, akkor abból sajnos ciszta lehet. Azért ne felejtsük el, hogy a closty hormon gyógyszer és felturbózza a normál peteérést. Arról már nem is beszélek, hogy folyamatosan követni kéne uh-n, hogy mikor éri el azt a méretet, amikor meg kell repeszteni, utána pedig ellenőrizni, hogy valóban megrepedt-e. Sajnos sok orvos szarik rá, ami szerintem nagy felelőtlenség. Nekem négyszer volt clostys hónapom és végig ellenőrizve voltam. Szerencsére. Mert az egyik után lett is cisztám.
2011. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na akkor azt hiszem fel fogom hívni és kérdőre vonom! Egyébként nekem csak 1X1 szemet kellet szednem 5 napon keresztül. Pedig olvastam, hogy valaki2-5 szemig is szedi/ nap. Sőt van aki egész hónapban, ez mitől függ?
2011. febr. 24. 16:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a Clostibe(a)gy-ről van szó (már nem tudom hogy írják), akkor az nem hormon gyógyszer, hanem az agyalapi mirigyet stimulálja peteérésre. Én azért kaptam, mert nagyon késői peteérésem volt. Nekem ezt az orvosom mondta, szóval nem akarok okoskodni. 14. napon volt ellenőrző uh, ahol láttak egy 21*18-as tüszőt. De attól én is félek, hogy mi van ha nem fog megrepedni.De ez csak a következő ciklusban fog kiderülni. Amúgy én 2*1-et szedtem 5 napig, a ciklusom 4. napjától.
2011. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is írtam ki egy hasonló kérdést. Engem sem rendelt vissza a doki, csak felírta a gyógyszert. Nekem 2*1-et kell szednem, holnaptól. Nem tudom, hogy elkezdjem-e így.

Nekem peteérésem sincs egyébként, honnan a fenéből lehet tudni, hogy megreped-e így egyáltalán a tüsző?

Kezdek kiábrándulni a nőgyógyászokból...

2011. febr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezeket a betegtájékoztatóból másoltam ki nektek:

A Clostilbegyt tabletta egy szintetikus, a peteérést serkentő (ún. ovuláció-stimuláló) hatású szer.

A kezelés esetleges mellékhatásai miatt a terápiát nőknél mindig gondos nőgyógyászati vizsgálat előzze meg. A Clostilbegyt szedése szigorúan szakorvosi javallatra ajánlott, állandó szakorvosi felügyelet mellett.

Meddőség esetén a készítmény szokásos adagja és a kezelés időtartama a petefészek érzékenységétől (reakcióképességétől) függ.

I. kúrában: 50 mg/nap adagban 5 napig, közben klinikai és laboratóriumi vizsgálatokkal figyelve a peteérést.

A peteérés (ovuláció) általában a ciklus 11. és 15. napja között következik be. Abban az esetben, ha a fenti kezelés hatására nincs peteérés, akkor a II. kúrában a következő ciklus 5. napjától 5 napon át napi 100 mg-ot célszerű adagolni. Ha ekkor sincs peteérés, akkor ugyanezt a kúrát (100 mg/nap) még egyszer meg lehet ismételni. Sikertelenség esetén 3 hónapos szünet után még egy 3 hónapos kúra ajánlható. További kezelésnek azonban nincs értelme.

Az egy ciklusban adott gyógyszermennyiség a 750 mg-ot lehetőleg ne haladja meg.

Több cisztát tartalmazó (policisztás) petefészek tünetegyüttese esetén kis dózisú kezeléssel kell kezdeni (25 mg/nap).

2011. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Igazából semmit nem mondtak a rövid dpo-ra :( Nagyjából nem is foglalkoztak vele, sem a saját dokim, se az Istenhegyiben az inszeminációk alkalmával, sem a Kaáliban a lombinál. Pedig a lombik után is megjött már egy héttel, semmi különösebb reakció és kivizsgálás nem volt :( Mindig szednem kellett az utrogestant, de ugyanúgy megjött, mindig korábban mint 14 nap. És igen, most spontán terhes lettem, fél évvel a lombik után. Nem kaptam azóta semmi gyógyszert, injekciót, igazából arra sem figyeltem, hogy mikor kell megjönnie. Szerencsém volt, úgy gondolom. VEled is bármikor megtörténhet, hidd el! Hajrá!!!
2011. febr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!