Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen szülő az olyan aki...

Milyen szülő az olyan aki képes cserben hagyni a terhes kamasz lányát? Nincs lelkiismeret furdalása hogy akkor fordít neki hátat mikor éppen a legnagyobb szüksége lenne rá?

Figyelt kérdés

Igen hibázott a lány is (kivéve védekezés mellett) ezt aláírom. De akkor is csak a gyerekemről a lányomról van szó.

Mégis milyen anya apa vagyok ha csak akkor állok ott mellette mikor minden rendben van? Hogy képes bárki is úgy nyugodtan aludni azzal a tudattal hogy a gyermekem akit 16 17 éve nevelek most szenved és lehet hogy ebben én is bűnös vagyok mert nem figyeltem rá nem világosítottam fel eléggé? Hogy képes egy szülő elfordítani a fejét és úgy tenni mintha nem is történt volna semmi? Mit számít az hogy ki hibázott nagyobbat vagy hogy miért volt olyan meggondolatlan? Szülőként nem az a kötelességem hogy mellette álljak és megpróbáljak segíteni neki bármi áron még akkor is ha hatalmasat hibázott? Hogy lehet úgy valakinek tiszta a lelkiismerete hogy tudja valahol szenved a gyerekem akit ellöktem magamtól mikor a legnagyobb szüksége lett volna rám? Minden nap hálát adok hogy az én anyukám nem ilyen és hogy mindig mellettem állt. 20 éves leszek és 18 hetes kismama vagyok. Nekem biztos hátterem van férjem és a családom támogat. De a szívem szakad meg ezekért a lányokért akikkel senki nem törődik. Bárcsak tehetnék értük valamit. Szeretnék segíteni de hogyan?


2011. márc. 4. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Hogyan?? Adj nekik eszet, hogy védekezzenek!!
2011. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hát eszet ne de észt igen...amúgy teljesen igazad van...én sem értem azokat az anyákat akik ezt teszik. Nem tudnám megtenni a saját lányommal. Bármit is tegyen akkor is az ÉN lányom. de nem vagyunk egyformák.. örülj hogy a te édesanyád ilyen :-)
2011. márc. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazad van örülök is neki. De annyira sajnálom azokat akik nem ilyen szerencsések.
2011. márc. 6. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni? Nem hiszem,hogy tudnál bárhogy is! Én is sajnálom őket. Amikor az első gyerekemmel a hasamban 38 hetesen ültem az ultrahang előtt(akkor én is 20 éves voltam),bejött egy zilált 40 év körüli nő, a 16 éves kisírt szemű lányával. 5 hetes terhes volt és abortusz elött még kellett neki egy UH. Kicsit szóba elegyedtünk(a lányka megkérdezte,hogy hány hónapos terhes vagyok),akkor mondta hogy Ő is babát vár,de elkell vetetnie. Erre odafordult felé az anyja fennhangon,hogy ,,Mert szerinted megkéne tartani? Hát nem, majd szülsz később és kész!" Mondta a lány,hogy felakarják nevelni a párjával,akinek van lakása,munkája, ,,De Anya még így se engedi!" Nem szóltam bele a dolgukba,közöm nincs hozzá,de félig volt a váró és a kedves anyuka ott szégyenítette meg a saját terhes lányát mindenki előtt. Hallod még nekem is égő volt,annyira bámult rájuk mindenki. Saíjnos nem tudod jóvátenni más sorsát. Főleg ha a környezete se engedi.
2011. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Nem hiszem, hogy különbséget kellene tenni abortusz és abortusz között, mert MINDEN ESETBEN egy élet kioltásáról van szó, mégis jobban meg tudom érteni, ha egy minden háttér nélküli tizenéves megy abortuszra, mint amikor "szülő korban" levő nők, akik biztos kapcsolatban élnek, csak pl. úgy gondolják, hogy még várnak két évet a gyerekvállalással.


Szerintem annyit tehetsz, hogy ha találkozol saját helyzetedben levő kismamával, akkor elmondod, hogy Te hogyan tudtál dönteni a baba mellett, mi számított Neked, kihez fordultál, hogyan gondolkodsz az életről stb.


Azt gondolom, hogy nagyon sokfélék vagyunk, és nagyon különböző családi és szociális háttérből jövünk (a gyermeküket nem támogató szülők is!), amit "egészséges érzéknek" nevezünk, az is teljesen máshol van sok embernél. Ami nekem evidens, az másnak nem az, még az élet legalapvetőbb kérdéseiben sem.


Én a személyes kapcsolatokban hiszek, azok tudnak működni. Segíteni leginkább a saját kis környezetemben levőknek tudok, akikkel kapcsolatba kerülök.

2011. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen át tudom érezni ezeket a "szenvedéseket".

Engem a szüleim "dobtak" el, pedig nem voltam terhes, csupán férjhez mentem. A mai napig haragudnak rám, és még csak felém sem tekintenek. Igaz ez nem olyan mint egy abortusz, de felér a szenvedése egy ilyen dologgal.

Sajnos azok a kamaszok, akik 15-17 éves korban vannak, azok szülei még egy másik "kor" idejét élik, és nehezen tudnak váltani és megérteni a saját gyerekük lelkivilágát...

2011. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az ilyen szülő nem szülő. A szemembe az olyan ember aki képes eldobni a saját gyerekét soha nem is lesz méltó arra hogy szülőnek nevezzék. Persze ez fordítva is így van gyerek se dobja el a szüleit miután felnevelték.
2011. márc. 9. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!