Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortusz után 5 héttel teherbe...

Abortusz után 5 héttel teherbe lehet esni, úgy hogy azóta nem jött meg a menstruációm, de a 4 hetet betartottuk? Akkor voltunk együtt, amikor meg kellett volna jönnie. Görcsöltem és a derekam is fájt, ugyanúgy mint amikor beteg szoktam lenni

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 07:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

meg tud tapadni, megnyugtatlak...

Nekem is van spirálom két gyerek után rakattam fel és nem lettem nem kívánt terhes azért, mert a megfelelő időpontot vártuk a spirál felhelyezésére. Az óvszert nem szeretjük, fura is lenne most már, de meg tudtuk oldani másképp az együttléteket. Nektek is vigyáznotok, bármilyen módon védekeznetek kellett volna. Egyébként sok orvos mondja, hogy szülés, abortusz, vetélés után könnyebben jön létre a következő terhesség, mert a szervezet még emlékszik az előző állapotra. Remélem, nem vagy terhes, de azt tudnod kell, hogy baromi felelőtlenek voltatok. Ezek után ki garantálja, hogy veszed a fáradtságot és havonta a megfelelő időpontban ellenőrzöd, hogy a spirál jó helyen van-e?

2011. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nekünk a védőnő mondta a 4 hetet,akinél az elbeszélgetésen kellett megjelennünk.Beszéltem a nőgyógyászommal,azt mondta ő,hogy nem lehetek terhes,azért neki hiszek.

Utolsó,a spirált,hogy kell havonta ellenőrizni?Ez a téma érdekelne,mert annak a felrakatását tervezzük....

2011. ápr. 15. 08:43
 13/17 anonim ***** válasza:
38%
A spirált ellenőrizni havonta??? Miről beszélsz? Szerintem ülj le és beszélj a dokiddal, de mindenről, a legalapvetőbb dolgokról is!
2011. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó vagyok. Bocs, a válaszom első része az előttem válaszolónak meg, az utolsó része pedig a kérdezőnek (beszélj meg mindent a dokival, az a biztos, ne árts magadnak feleslegesen)
2011. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%

akkor kedves utolsó...

havonta kell ellenőrizned otthon magadnak menstruáció alatt (nyilván tiszta kézzel), hogy jó helyen van-e a jelzőszál.

Emellett felhelyezés után 1, 6, 12 hónappal a nőgyógyász ellenőriz és ezután évente 1 alkalommal kell menni ellenőrzésre.

Miről is beszélünk???

2011. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Szerintem sem vagy terhes. A spirálhoz pedig csak annyit fűznék hozzá hogy nekem is az volt fenn 5 évig gondom nem volt vele de! a jelzőszálat olyan rövidre vágta az orvos hogy soha nem éreztem és a levételnél jött a pofon miszerint felkunkorodott és csak műtéttel lehetett levenni :( Ezt beszéld meg az orvossal ne járj igy ...
2012. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Terhes lettel kerdezo?
2018. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!