Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Úgy néz ki terhes vagyok, a...

Úgy néz ki terhes vagyok, a tesztem potitív! Az a baj hogy dohányzom, az elmúlt napokban sikerült már csökkentenem! De úgy érzem ha az orvos kimondja hogy babát várok könnyebb lesz! Az izgalom és a mi lesz? Tényleg terhes lehetek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen még nem tudom elhinni és felfogni!Nem hagy nyugodni,azt hiszem még ezért állok vele hadilábon!MIT TEGYEK?Hétfőn megyek dokihoz,addig nem lesz baj ha egy pár szálat elszívok?
2009. márc. 4. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom neked, hogy én hogy csináltam. Hosszú évek óta dohányoztam, és szerettem is dohányozni. (8-9 év) Mondhatni a hobbim volt, napi dobozzal elszívtam. (a legerősebből)Amikor terveztük még csak a babát, én sem tudtam letenni. De amikor megláttam a pozitív tesztet, kezemben égő cigivel, én azzal a mozdulattal nyomtam el, mintha égette volna a kezemet.

Ez most nem az az időszak lesz az életedben, amikor az a fontos, hogy te mit akarsz, hanem az, hogy egy élet növekszik benned, és mindent meg kell tenned annak érdekében, hogy esélye legyen az egészséges életre. Ezért az ő érdekében szüneteltesd a cigarettázást. Én is azt mondom magamnak, hogy nem szoktam le, soha nem is fogok sajnos, de az biztos, hogy amíg terhes vagyok, vagy amíg szoptatok, egy slukkot sem fogok elszívni. Nehéz, de meg lehet csinálni. Ha nekem sikerül, neked is sikerülni fog.

Üdv, 38 hetes kismama

2009. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Én is dohányoztam amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Én erősen függő voltam. Végül mindenféle szál csökkentése, meg nyüglődések után úgy sikerült letennem, hogy 3 napig nem mozdultam ki és megkértem a párom, hogy ha sírok, kiabálok, akármit csinálok ne adjon cigit. (Szükség is volt rá.)

Egyébként utána olvastam és mindenütt azt találta, hogy napi 10 szál alatt nem kimutatható eltérés a fejlődésben statisztika eszközeivel.

2009. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én rengeteget bagóztam napi 1,5- 2 doboz cigit is elszívtam!! Megcsináltam a tesztet és akkor szívtam el az utolsó szál cigit! Nem mondom hogy egyszerű volt, nagyon hisztis vagyok és mindennel nagyon türelmetlen, de hidd el értük tudsz nagyon kemény lenni! Légy erős és gondolj arra, hogy ott van egy pici pocaklakó akinek az egészségéért TE vagy a felelős! Én Bízom benne hogy te is letudod tenni a cigit! gondolj a pirurkádra!!

2009. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor én is elmondom neked, hogy csináltam. Már gyerekvállalás előtt le akartunk szokni a férjemmel, elmentünk nem is egy szer leszoktatókra, mert egy pár hónap után mindig visszaszoktunk. Én képtelennek éreztem, hogy hosszú távra le tudjak mondani, erről az általam nagyon kedvelt tevékenységről. Én bevallom őszintén, imádtam cigizni. A mensim mindig pontos volt, és amikor 1 napot késett, rögtön teszteltem. Pozitív lett és akkor úgy döntöttem elszívok még egy utolsó cigit búcsúzóul. Rágyújtottam és arra gondoltam, hogy tulajdonléppen amikor cigizek, minden káros dolog a cigiből-nikotin, kátrány és sok minden más- megy a babához, és ettől úgy megrémültem, hogy nyomban elnyomtam. Azóta sem cigizek, de a baba miatt ezt könnyű betartani. Szeretném, ha minden jó dolgot megkapna a szervezetemből ,hogy egészségesen fejlődjön. Gondolj te is erre, cigizni még cigizhetsz ha akasz szülés és szoptatás után is. Ezt az időt szerintem ki lehet bírni, és mit ki kell majd a későbbiekben bírnunk a gyermekünkért.
2009. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Én nem dohányoztam olyan sok éve, viszont igenis szerettem cigizni. Nem a nikotin hiánya volt rossz, hanem maga a megszokás hiányzott! Sikerült letenni a cigit, mielőtt fogant a babánk, de így is van lelkiismeret furdalásom, hogy nem ment hamarabb! Eleinte hiányzott, de csak a mozdulatok. egy idő után meg már eljutottam odáig, hogy nem bírom a füstöt. Már van, hogy az a kicsi füst is zavar, amit az fúj rám, aki az utcán elmegy mellettem. Nos az biztos, hogy nem akarok újra rágyújtani!

Nagyon sok káros dolog van az életünkben, amit nem tudunk kikerülni. Így én is igyekszem azokat kerülni, amik rajtam múlnak! Ennyit megérdemelnek ezek a kis drágák!

Én azt mondom, hogy ha nem is most, de a doki után tedd le! Szerintem az a jó, ha azonnal, nem pedig fokozatosan, mert az sokkal nehezebb! Én tudom! Nagyon sokan meghozzák ezt az áldozatot és neked is menni fog! :)

27 hetes kismami

2009. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Amit leírok csak vélemény, tanács nem kell meg fogadni és nyugodtan le lehet pontozni aki akar.

Én rettentően sokat bagóztam a terhesség előtt. 13 éves korom óta szívom napi 3 doboz is elment (barna szofi). Nem terveztük a bébit így nem tettem le a terhesség előtt. Teherbe estem valamikor szeptemberben, de csak nov. elején teszteltem, mert nálam természetes volt, hogy nem jött meg, ritkán (3-4 havonta menstruálok). Mikor kijött a 2 csík mentem a dokihoz, UH-ra stb. Amikor már biztos volt a dolog lassacskán elhagytam az erősebb cigit és gyengébbre váltottam (kék bond, sárga bond) és a mennyiséget is csökkentettem. Így nem ölt meg az idegesség, de mégsem szívtam azért abból az erős cigiből napi 3 dobozzal. Most 21 hetes vagyok és naponta kb 6-10 szálat szívok el. Van hogy kevesebbet, van hogy többet. Olvasgattam mindenféle kutatásokról, tanulmányokról és legtöbb szerint nem mutatható ki eltérés a dohányzó és nem dohányzó kismamák gyermekei szellemi és vagy fizikai fejlettségük között. Megvizsgálták a dohányzó és a nem dohányzó kismamák gyerekeiket 7 éves koruk körül és azt is megállapították, hogy iskola teljesítményükben sem látható eltérés. A vizsgálatok megállították, hogy a dohányzó nők/kismamák gyermekei átlagos mindössze 2 nappal születnek előbb a kiírt időpontnál, így a kora szülés sem "fogható" a cigire. A dolog akkor válik veszélyesebbé ha a kismama a mellett, hogy dohányzik, nem táplálkozik megfelelően, nincs megfelelő higiéniás környezetben és alkoholt fogyaszt vagy drogozik, esetleg gyógyszer függő. Ezek együttese negatív hatással van a terhesség kimenetélre és a születendő magzatra.

Én azon az állás ponton vagyok, hogy aki hozzám hasonlóan erős dohányos ne tegye le teljesen a cigit ha ettől idegbajt kap, mert ezzel még többet árt a gyerekének mint ha pár szálat elszívna. Ha erős cigit szív, váltson gyengébbre, csökkentse az adagot és így ő sem lesz minden nap idegbeteg a cigi hiánya miatt. De e mellett táplálkozzon megfelelően (ne a Mc Donald's-ba járjon enni), igyon elég folyadékot, mozogjon eleget és szedjen valamilyen terhes vitamint. + a cigi miatt sokkal több c vitamint mint a terhesség előtt.

Minden jót kívánok neked!

21 hetes kis mama

2009. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
12:36os! gyenge vagy nagyon, borzasztóan! nem pontozlak le, az csak játék lenne, és tedd össze a két kezedet, ha az élet nem pontoz le. én is barna szofit szívtam, ez nem kifogás. remélem a babád majd megbocsát neked egyszer. első hozzászóló voltam.
2009. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak 5 évig dohányoztam,de napi 2 doboz ment el.Mivel tudtam,hogy babát szeretnék,leszoktam.De szenvedtem mint a kutya,de csak 3 hét után.Addig egész jól bírtam.Ha akkor babás lettem volna sokkal könnyebb lett volna leszoknom(lelkileg).Szóval szeritem használd ki,hogy pocaklakód van és hidd el annyira el leszel vele foglalva,hogy nem is fogod kívánni.És valóban egyből tedd le és ne fokozatosan!

Ja,az én taktikám az volt,hogy iszonyatosan rossz cigit szívtam direkt,hogy megundorodjak.Hát bevált.....brrrrr,még belegondolni is rossz.

Sok sikert és egészséget nektek!

2009. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

én most várom a második babánkat. Az elsőnél nem tudtam teljesen letenni napi 1-2 szálat szívtam...nem lett a kisfiamnak semmi baja, viszont elég hamar visszatértem a napi fél 1 dobozra (sajnos szoptatás mellett...habár továbbra is egézséges) mikor nov. elején nem jött meg akkpr is csak a dohányzás miatt vettem tesztet mert, nem terveztük csak összejött. Addig míg a doki meg nem erősítette kb. 3 szálat szívtam naponta. Mostanában van 4 hónapja hogy teljesen letettem, de néha bizony annyira idegbeteg tudok lenni h elgondolkodtató nem lenne-e kevésbé ártalmas a babámnak ha 1-2 szálat mágis elszívnék. Szerintem csak saját döntésed hogy teljesen leteszed- e, mert más ugysem érzi azt amit te.

2009. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én tavaly január elsején ugy döntöttem hogy leteszem a cigit,mivel férjhez megyek és szeretnék babót.Majd augusztusba ( az esküvöm után 5 héttel)meghalt édesapám és a cigi volt az első amihez nyúltam.A baba továbbra is tervbe volt de én állandóan ideges voltam és nagyon sok cigit elszívtam.Idén januárban volt egy furi érzésem és egyik nap azt mondtam nem gyújtokrá.Vettem egy tesztet ami pozitiv lett.Na én attól a naptól nem gyújtottam többet rá.A férjem az ugyan úgy pöfékel és kifejezetten zavar a füst,néha nem is értem hogy a fenébe tudtam én ezt a büdös vacakot szívni.A saját és a babád érdekébe tedd le a cigit,hidd el még a közérzeted is jobb lesz.

Jó baba várást!

2009. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!