Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek mit mond az orvos?

Kinek mit mond az orvos?

Figyelt kérdés
Arra az elhatározásra jutottunk hogy szeretnénk babát.El is mentem a nőgyógyászhoz, hogy megvizsgáljon, rákszűrés, emlővizsgálat stb.Én szedtem fogamzásgátlót.Kérdeztem, hogy mikor lehet próbálkozni és azt mondta, hogy várjunk három hónapot és utána lehet.Nektek mit mond az orvos miért kell három hónapot várni?És mik a tapasztalatok?Minden orvos ezt vallja?
2011. szept. 8. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta, rögtön el lehet kezdeni próbálkozni, legfeljebb megvan az esélye, hogy 6 hónapig nem fog összejönni, amíg ki nem ürül teljesen a szervezetből a fogamzásgátló hatása.
2011. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Ez így igaz, kell egy bizonyos idő mire ki ürül a foggátló hatása teljesen az ember szervezetéből, ez dúrván 3 hónapig is eltarthat. Ez inkább egyén függő a dolog, mert a párom 1,5 hónapja hagyta abba aztán múlthéten derült ki hogy jön a baba!!!! Az orvosa meg azt mondta hogy 3-4 hónapig ne reménykedjen ebbe.
2011. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Pa,


Én 11 évig szedtem fogamzásgátlót, azt mondta a dokim, várjak 3 hónapot. mi csak kettőt vártunk, harmadikban már a pocakomban volt. teljesen egészséges kisfiam született!

Azért mondják a 3 hónap várakozást,hogy kiürüljön a szervezetedből. de mivel ezt a gyógyszert minden nap kell szedni, ezért úgy gondolom nem kell megvárni a 3 hónapot!

figyeld meg, hogyan áll helyre a cilkusod. nekem olyan pontosan beállt, mintha gyógyszert vettem volna be. elméletileg az első gyógyszermentes hónapban több petesejt szabadul fel, nem csak egy. ilyenkor jó eséllyel lehetne iker terhességed:)

Sok sikert!

2011. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.Mikor én rákérdeztem hogy miért kell várni három hónapot akkor azt mondta, hogy azért mert azok a petesejtek amik megérnek a tabletta abbahagyása után azok ételből italból káros anyagokat szívtak magukba.Hát nem is tudom, fura.Ilyet még nem nagyon hallottam, de most ezt mondta.

Én már voltam terhes két éve és nekünk a második hónapba össze is jött, de sajnos 12 hetesen elvetéltem.

Valakinek még tapasztalat??

2011. szept. 8. 14:55
 5/12 Manka68 ***** válasza:
100%

Az én dokim azt mondta, azonnal lehet próbálkozni, rögtön az abbahagyás után még nagyobb is az esély a teherbeesésre. Amúgy azért kell naponta szedni, mert azonnal kiürül a szervezetből. Én még ilyen magyarázatot nem hallottam, nemhogy dokitól, de senkitől, hogy az ételek miatt kell várni utána. Nekem ez nagyon zavarosnak tűnik.

Ami pedig a legtöbbet mondja nekem erről a dologról : lombik eljárás részeként szedetnek fogamzásgátlót kb 2 hétig, hogy kiüssék a saját hormonháztartást, hogy ne kavarjon be. Ha a tabi nem ürülne ki azonnal, ezt nem lehetne megcsinálni, mert egyetlen lombik sem sikerülhetne. :-)

2011. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősön fogamzásgátlót szedett.Egy komoly vírus fertőzésre antibiotikumot.12 hetes volt amikor kiderült hogy terhes és hogy az antibiotikum semlegesítette a fogamzásgátló hatását.Nemrég szült egészséges kislányt:)
2011. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval szerintem nyugodtan vágjatok bele.Előző voltam.
2011. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, szerintem egy hónapot kihagyok, de csak azért hogy addig szedem az E vitamint hátha megvastagszik a méhnyálkahártyám meg szedem a terhesvitamint a folsav miatt.
2011. szept. 8. 17:28
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondták hogy 3 hónap nagyon maximum 1 év!na nekem ezt 6évvel ezelőtt mondták!:-(
2011. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem PCOS-em van és ha vártunk volna 3 hónapot, nem jön össze. Mert eleve nincs peteérésem, de ha mesterségesen gátolva van (gyógyszer) és hirtelen abbahagyjuk a szedését, a jójó-effektus miatt spontán peteérésünk lesz, kb. a ciklus 3. hetében. Terhes is lettem, 2,5 éves a lányom. Amikor kérdeztem a dokit, hogy nem lesz-e baj, hogy nem ürült még ki a gyógyszer, akkor azt mondta, ha nem ürült volna ki, nem tudtam volna teherbe esni! Mert a szünet napjai utáni 1 hétben teljesen kiürült és hirtelen lett peteérésem (ezért nem a ciklus 15. napján, hanem pár nappal később). Drukkolok!
2011. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!