Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem átjárható petevezetékek...

Nem átjárható petevezetékek miatt lombik. Aki hasonló helyzetben van kérem segítsen! Mennyi idő és pénz lesz?

Figyelt kérdés
Most derült ki laparon,hogy sajnos egyedüli reményünk a lombik a babára de ebben nagyon nem vagyok jártas még!Akinek hasonló gondok voltak hová ment lomik miatt,mennyi volt a várakozási idő,milyen vizsgálatok kellettek és mennyibe kerül ez az egész?
2011. jún. 20. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kétségbeejtő érzés, csak bíztatásként leírom neked: nekünk is ezt mondták. Lapar után felébredtem, mondta az orvosom, hogy nem vagyok átjárható, lombik. Sírtam, kétségbeestem, lombik várólistára kerültünk. Mire sorra kerültem volna terhes lettem. A kontrasztanyag amivel nézik, hogy átjárható-e a petevezető az egyiket valahogy megnyitotta (gondolom nagy nyomással szuszakolták. Azóta megszületett a fiam, és már a következőt várom teljesen spontán.
2011. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most nagyon nagy reményt adtál nekem!Sajnos tényleg kétségbeejtő mert most is sírtam miközben olvastam amit írtál!Nekem mielőtt jöttem haza a kórházból mondta az orvos,hogy az egyik vezetéket talán sikerült fel nyitni de 2-3 hónap múlva ha nem sikerül csak a lombik marad!Viszont mikor varrat szedésre mentem és kérdeztem tőle mit mondjak a dokimnak közölte,hogy vigyem be neki a záróm azon rajta van minden idézem(sterril II. ivf-re javasolt)tehát nincs említve az esetleges pici reményem amivel először el jöttem a kórházból így teljesen össze zuhantam és már nem értek semmit és persze félek,hogy az a bizonyos váró lista is mennyi idő mire a beültetés lesz mert bár ez lehet már célegyenes de négy éve várunk a babára és minden hónap örökkévalóság!Nagyon gratulálok neked és sok sikert jó egészséget a második babához is és nagyon köszönöm a bíztatást most megint látok egy pici fénysugarat!
2011. jún. 20. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is mind két vezetőm el van záródva. 2010. áprilisában derült ki, előtte férjem is vizsgálták, nekem hormonokat néztek, majd jött a lapar és a histeroskópia. A histero után rögtön mentünk a lombik megbeszélésre, nem kellett várni semmire. Vérvételek Hiv, Hepatitis B,C-re. Majd következő ciklusban jött a stímuláció (kb: 100.000 Ft a gyógyszer költség, de ez egyénenként változó). Majd petesejt leszívás, várakozás izgulva, hogy hány termékenyül meg. 3-5 nap múlva beültetés. A megmaradtak mentek a fagyasztóba. Mivel nem volt sikeres az első beülti, így jöttek a fagyik, ami lényegesen kevesebbe kerül, mert csak a beültetni kellett (kb 20.000Ft). Összesen 2 stimulációm volt és 4 beültetésem. Most ismét reménykedünk, mert már bent vannak a picurok.


Amit leírtam az az én történetem, egyénenként és intézményenként változó!

Remélem hamarosan te is pozitívan látod majd a világot!

2011. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszoló neked is nagyon köszönöm,hogy írtál!Meg nyugodtam,hogy azért nem kell majd egy évet várni!Sok sikert kívánok neked,hogy mostmár csak azt halld ha mész vissza,hogy minden rendben van meg tapadtak a babák és szépen fejlődnek!!!Szorítok érted és ha már lesz biztos eredményed kérlek írj!!!
2011. jún. 20. 14:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekünk 4 hónap volt akkor a várólista Pécsen a klinikán. A harmadik (utolsó) hónapban lettem terhes, már a hűtőben volt minden hormon (100ezer Ft-nyi) mert ha megjött volna kezdtük volna a stimulációt. De nem jött meg. Ideges is voltam, hogy miért épp most késik, a lombikban volt minden reményem, nekem nem emlegettek pici esélyt se. És látod, mégis terhes lettem. A tesóra egy évet vártunk, szóval nem biztos, hogy egy alig átjárható petevezetővel te leszel a világ legkönnyebben termélenyülő embere, de van remény!

2011. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi másfél év sikertelen próbálkozás után fordultunk a Kaáli intézethez.Jöttek a vizsgálatok nálam,férjemnél,minden oké volt.Akkor utolsó vizsgálat a Hsg volt,amin kiderült mindkét petevezetékem el van záródva.Meg sem lehet nyitni!

Nagyon elkeseredtem,kétségbe estem,hogy soha sem lehetek anyuka.Ez 2009.07.21-én volt.

Az eredménnyel 27-én mentünk vissza,nem kellett várjunk a következő ciklusban elkezdték a stimulálást(08.06.án)

Aug.19-én volt a leszívás,akkor jött az újabb hideg zuhany,1 petesejtet tudta csak leszívni.Várakozás,hogy megtermékenyül-e,osztódik-e.21.én visszakaptam az én egy szem drágámat!

6-án lesz 14hónapos,lány létére egy igazi örökmozgó rosszcsont,de IMÁDOM,Ő a mindenem!

Hidd el nincs lehetetlen!

Szorítok neked!

2011. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves tegnapi válaszoló!

Nagyon köszönöm,hogy írtál!!!Igen,bár én is tudtam,hogy van remény nagyon magam alatt voltam!Annak idején azt mondtam lombikra nem akarok menni de ha nincs más megoldás mostmár bármit vállalok!!!

Nagyon örülök,hogy az az egy sikerül és el tudom képzelni mekkora hideg zuhany lehetett mikor közölték,hogy egy esélyetek van de bízom abban,hogy mint a te példád is mutatja a kicsi esély is jelentheti a világot!!!:)

Mostmár nem vagyok annyira meg zuhanva és el határoztam júl.9-től megyünk nyaralni és ha vissza jöttünk be jelentkezünk a kaáliba mi is(még ugyan nem tudom,hogy Pest vagy Győr)és pár hónap múlva végre nekem is vége lesz a négy évnyi gyötrelemnek!!!

Jó egészséget nagyon sok örömet és azért legalább még egy tesót kívánok nektek!!!

2011. jún. 23. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én voltam a fagyi babás, sajnos megint nem sikerült.

Újra próbálkozunk csak most megint pihizünk kicsit.


Remélem te is elindultál már a babásodás útján!

Sok sikert!

2011. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!