Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tehetnék ilyenkor?

Mit tehetnék ilyenkor?

Figyelt kérdés
lefeküdtem egy roma fiúval és terhes lettem,a család viszont jobbikos és elítélek a fiút,azt mondték otthon,hogy nem találkozhatunk többé. Az abortusz ki fizesse? 15/l
2011. jún. 21. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Az aki a nyelvtantanárt.
2011. jún. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fele-fele, hiszen mindketten ott voltatok, mikor összehoztátok a gyereket.
2011. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

15 éves vagy nem gondoltatok arra hogy védekezni kellene?

hogy ezt el kerüljétek?

2011. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell támadni, nem arra irányult a kérdés, hogy mi a véleményetek a szituról. Megtörtént, megtörtént, ez van.

Először is, mivel kiskorú vagy, akármennyire is roma-ellenesek a szüleid, anyukáddal beszélned kell. Hiszen az ő aláírás nélkül el se végzik az abortuszt, mert még gyerek vagy, gyereket nem műthetnek gondviselő beleegyezése nélkül.

Utána szépen kézen fogva elmentek az orvoshoz, aki megvizsgál. Pontosan nem tudom hogyan zajlik, mert még nem volt részem ilyenben, nem tudom milyen részei vannak ennek a vizsgálatnak. Ha bebizonyosodik, hogy terhes vagy, megmondod, hogy el szeretnéd vetetni.

Az orvos ezután valószínű eligazít mindenféle további vizsgálatra, családsegítőkhöz, akik megpróbálnak lebeszélni vagy "jobb belátásra" bírni, vagy egyszerűen csak elbeszélgetnek veled a körülményekről, hogy miért döntöttél így, és kész.

Aztán 2-3 hét, és műtét. 1 napos, van, hogy annyi se, csak pár órás.

Az ára mindenféle kedvezmény nélkül 30-35ezer forint körül van. Mivel az egyik fél roma, te pedig kiskorú vagy, gondolom diák is, ezt megemlítheted, tuti kapsz rá valami támogatást vagy kedvezményt. (Pesten van egy kórház, ahol az első abortuszt ingyen is elvégzik, de 15 évesen elég necces lenne eltűnni a szüleid elől emiatt 1-2 napra és az sem biztos, hogy még él ez a rendszer, 1-2 éve még így volt.)

22/L

2011. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Semmi extra vizsgálat nem kell. Lesz egy sima hüvelyi vizsgálat, megállapítja a doki a terhességet, csinálnak egy UH-ot, hogy megnézzék, hogy hol tapadt meg a baba és mekkora. Utána családsegítő, majd 3 nap múlva megint vissza kell menni. Kapsz egy csekket, befizeted, jelentkezel a kórházban és kiírják a műtétet.

2011. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, akkor egyszerűbb, mint gondoltam. Ennyi.
2011. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
"Roma fiúval"... ez az eset téged minősít!
2011. júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!